79,604 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

erkek hemşirelik

Son Mesajınız 01-08-2013, 18:13 lion_3390 tarafından gönderildi. 43 yanıt.
( Toplam 44 Mesaj ) 3 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-07-2011, 21:53 230234 Cevap 230192

Cevap : erkek hemşirelik

oooo .... bn çok şey takıyorm kafama ya...Rüyamda Üniversite Tercihlerini falan kaçırıyorum :D Gata Astsubas Sağlık Meslek Mülakatını kaçırmam etkiledi pskolojimi :))))    Bu arada bir sorum daha var STAJ'da maaş almıyoruz değil m i?
  •  08-07-2011, 22:29 230238 Cevap 230234

Tabiki hayır...Üniversite öğrencileri maaş almıyor.
  •  08-07-2011, 22:46 230240 Cevap 230234

Hmm..teşekkürler
  •  10-07-2011, 9:50 230271 Cevap 230238

abi diyeli üniversitede hemşirelik bölümüne gittik ordaki kızlar erkekleri nasıl karşılıyor dalga geçer havasında mı yoksa bir arkadaş gibimi ailem erkekten hemşire olurmu diyorlar kafam çok karışık onları ikna edemezsem mühendislik yazacam hemşirelik bölümünen mezun olduktan sonra hastanede ki kadın doktorlar ve kadın hemşireler nasıl karşılıyorlar sizi yardm ederseniz sevinirirm
  •  10-07-2011, 11:38 230273 Cevap 230271

Siz hala orada mısınız ya?Kim kimi nasıl karşılayacak?Her şey gayet normal...

•  10-07-2011, 19:53 230285 Cevap 230226

merhaba siz hangi hastanede çalışıyorsunuz sorabilirmiyim veya mezun olunca hangi hastanelerde çalışmamı önerirsiniz
  •  10-07-2011, 20:06 230286 Cevap 230273

peki iş veren hastaneler nasıl bakıyor erkek hemşirelere iş verme konusunda biz erkekleri tercih etmiyoruz gibi bişey diyor mu veya maaş konusunda kadınlarla ayrım oluyormu ve hangi hastanelerde çalışmamı önerirsiniz çok soru sordum kusuruma bakmayın ama bu sorular benim için önemli bu tercih döneminde bana bir numara yol göstericiler sizlersiniz sizinle ne kadar irtibatta olursam o kadar iyi olur saygılar......
  •  10-07-2011, 21:23 230290 Cevap 230286

üniversiteli erkek hemşireler daha yeni mezun oldu 2007 yılında başladı bu uygulama eğer çalışmaya başladılarsa 1 aydır başlamışlardır. ama biz staj yaparken hastanelerde gayet ılımlı yaklaşılıyodu erkeklere özellikle çekinmesinler vs. diye. bizden daha iyi muamele görüyolardı yani :)))

i dont want to wait anymore...
  •  10-07-2011, 21:33 230293 Cevap 230290

Şu son sorular çok mantıksız belirtmek isterim.Olmasının imkansız olduğu şeyleri kuruntulamışsın resmen...
  •  11-07-2011, 3:00 230318 Cevap 230271

Bende Muğla Sağlık Yüksek Okulunda Hemşirelik Bölümü okuyorum. Ve bu dediğin dalga meselesi çok saçma bizim sınıfta erkek kız sayısı yarı yarıya ve ben okulun ilk gününden bu yana hiç böyle bir şeyler karşı karşıya gelmedim. Ayrıca ne üstünlüğü varki dalga geçsin.hemşirelikte erkeklerde bu sene sonunda ilk mezunlar verilcek hastanelerde şuanda stajerler var. Ve erkek arkadaşlarımda gayet memnunlar hallerinden , hastaneye çıkıpta insanların tutumlarından dolayı şikayet edenleri duymadım hiç. Tek sıkıntı Türkiye'de 2007de anayasa değişikliğiyle erkeklerinde artık hemşire olabilme hakkı verildi. Türkiye'nin çoğununda tutucu olduğunu varsayarsak insanlar kendi yakınlarına gerek bayan eş, gerek kız çocuk- "Doktor" sıfatını taşıyanlar hariç -erkeklerin ilgilenmesine ters bakıyorlar. Ama zamanla bu durumda aşılır inş. Kendi istediğiniz mesleğe bakın millet ne derse diye hayatınızı şekillendirirseniz kendinizin değil başkasının hayatını yaşamış olursunuz.
  •  11-07-2011, 19:41 230334 Cevap 230293

abi çevremdekiler hemşirelerin en fazla 1500 lira aldığını taş çatlasa 2000 lira alacağını onunda geçimime yetmiyeceğini söylüyor maaşımın en fazla 2000 lira olacağını daha artmayacağını söylüyor ama elektrik mühendisliğine gidersen önün açık daha fazla kazanabilirsin ve kendini geliştirebilirsin diyor bu iki mesleğede puanım yetiyor ama çok kararsızım siz nasıl düşünüyorsunuz benim kafam çok çok karışık yardım ederseniz sevinirim bide erkek hemşirelerin çalışma saatleri mesaileri maaşları nasıl bu mesleği yaparsam daha sonra pişman olurmuyum bu mesleği istiyorum ama kafamda çok soru işareti var sizden ricam bu tercih döneminde bana yardım ederseniz çok sevinecem bildiğiniz ne varsa erkek hemşirelik hakkında ve yukarıdaki sorularımı yanıtlarsanız bana çok çok çok yardımcı olacaksınız 

şimdiden çok teşekkürler  saygılar...... 

•  12-07-2011, 2:44 230345 Cevap 230334

mühendisliklerin önü okadar da açık değil. uçak müh. uzay müh. ve denizle alakalı müh. hariç. illa çok para kazanayım sevdiğim mesleği yapmak önemli değil diyorsan bu saydığım bölümlere puanın yetmiyorsa yapabiliceksen 1 sene daha çalış. çünkü bu mesleklerde okurken 2000 dolardan başlar maaşın ve mezun oldukdan sorna 2 yıl içinde evler arabalar alan tanıdığım var. Ama illa şimdi gidicem diyorsan köklü üni gitmen lazım çünkü iyi şirketler o üni. çıkan elemanlarla öğrenciyken görüşmeye başlar. Mühendisliklerde devlet atamasını düşünme çünkü inşaatta 50 atama yapılıyordur anca. çünkü emeklisi gelenelr emekli olmuyor ülke şartlarından şirketlerde tecrübeli oldukları için bırakmak istemiyor. O yüzden mühendislikte özel sektörü araştırıcaksın arkan varsa ve köklü üni  puanın yetmiyorsa mühendislik yaz. hemşirelikte ataması kolay sözleşmeli normal hertürlü atanam şansın var. ve hemşirelikte alacağın maaşını sen belirlersin zekanı kullanarak çünkü siteyi iyi gezdiysen 700tlden tut 3.500 tl ye akdar maaş alanlar var standart bir mevla olsaydı herkes aynı şeyi yazardı.

Belki biraz karamsar yazdım yazıyı ama bende tercih zamanı 2. yılıma kalmak istemiştim gemi makinaları işletme müh.için ama bazı sebeplerden 1.yılımda tercih yapmak zorunda kaldım.
    bende mühendislik mi hemşirelik mi ikileminde kalmıştım ve bana söylenenlerde bunlardı. ve hangisini seçtiğim belli

•  12-07-2011, 17:55 230354 Cevap 230345

peki bu dediğiniz kafanı kullananlar iyi para alıyor derken neyi kastediyorsunuz ve bu durum erkekler içinde geçerlimi ve hangi hastanelerde çalışmamı önerirsiniz bir erkek olarak kafam çok karışık yardım ederseniz sevinirim
  •  13-07-2011, 2:17 230364 Cevap 230354

kafanı kullanmadan kasıt tuttuğunu koparıcaksın, çok çalışıcaksın, yılmıycaksın, hakediceksin , işe burun kıvırmıycaksın.
    erkek hemşirelik gayet iyi bence kötü bir yanı yok. erkek doktorlar oluyorda neden hemşiresi olamasın. hatta bazı durumlarda  erkek hastalarla bayanlar ilgilendiği için rahatsız olanlar var. bu durumda erkek hemşire alternatifi olması çok iyi olur. ama şöyle bir sıkıntıda var misal hastaneye çıkıldığında hemşire ablaların yanına veriliyorsunuz onlar işi öğretiyor size odada bi hasta bi stajer bide çalışan hemşire oluyor ekg gibi çekimlerde hastanın üstü komple soyulduğu için bayan hastalar erkek stajerlerde sorun yaratabiliyor. ama şuda var daha yeni gelen bir sistem sabır gerektiriyor biraz. Çünkü burda amaç tedavi farklı bir şey değil. Doktor olunca rahat rahat her şeyi yaparken hemşire oluncada sorun olmaması gerekiyor bence.

Hangi hastaneye gelirsen ben daha araştırmadım. stajımı Gatada yapıcam büyük olasılık kendi okulumdan izin çıkarsa. Ama ben akademik gitmek istiyorum...bölümümü bile kafamda ayarladım daha 2. sınıfa yeni geçtim şimdiden belirledim ne yapmak istediklerimi ve bence sende öyle yap gittin okuyorsun mezun oldun eee nolucak. bunları iyi düşün ayarla sonra pişman olma hemşirelik bölümünü 144 kişiden rahat 10 kişi bırakıp gitti. başka bölümde okuyupda bölümünden memnun kalmayıp tekrar hazırlanan arkadaşımda oldu bu hataya düşme gereksiz yere hayatından 2 yıl kaybetmiş olursun. iyi düşün iyi karar ver.
  •  13-07-2011, 22:52 230385 Cevap 230364

Ben açık konuşayım bayan hastaya da erkek hastaya da her türlü uygulamayı yaptım.Sorun çıkaran hasta sizin pasif olmanıza bağlı.Hasta çık deyince çıkarsanız hasta da alışır öyle.Bir gün gittim hastaya mesane katateri takmaya.Hasta "bayan yok mu" dedi.Ben de bunu takmayı bilen yok dedim ve taktım.Ayrıca bizim işimizin bu olduğunu ve utanmamaları gerektiğini de anlattım.Bir defasında da hastaya "foley takılacak" denildi."Ben yaparım" dedim.Ardından bankoda bulunan sekreter "ama hasta bayan" dedi.Ben de karşılık olarak "olsun ben de hemşireyim" dedim.Ve hiç bir şey diyemedi.Yani diyeceğim gözü kara,otoriter ve iradeli olmak lazım.Eğer sen giyimine kuşamına dikkat etmez çapulcu gibi ortada gezersen hastalar da sana çapulcu muamelesi yaparlar.Eğer hastalara "amca","teyze" dersen hastalar da amcanız teyzeniz gibi davranırlar.Önemli olan hasta-hemşire mesafesini korumak ve otoriter olmak.
( Toplam 44 Mesaj ) 3 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi