79,548 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM??:))

Son Mesajınız 25-07-2011, 11:47 nan48 tarafından gönderildi. 43 yanıt.
( Toplam 44 Mesaj ) 3 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  04-02-2011, 17:48 215640 Cevap 215639

Cevap : BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM??:))

lDeimosl:

Bölüm kontenjanları kısıtlı olduğu için sınavsız geçiş yapanlar kontenjanları dolduruyorlar.Bu nedenle özel üniversitelerin paralı bölümleri haricinde yerleşmek imkansız.

Radyoloji çalışma şartları nedeniyle pek mantıklı bir tercih değil.MR haricinde X-Ray'e sunuk kalırsın.Bu da bir sürü soruna neden olur ilerde.

evet ama anestezide de ameliyattaki o skopi aleti daha fazla radyasyon yayıyormuş ben öyle biliyorum.yani iki türlüde radyasyona maruzsun.

•  04-02-2011, 17:49 215641 Cevap 215636

sadece tahminde bulunmak istemiştim:)sağlık meslektemi okuyorsunuz ?eğer öyleyse kader ortağı sayılırız da:) bende hedefime bi türlü karar veremedim bu yıl staja çıkmaya başladık radyoloji okuyan arkadaşlarımda var bölümleri de çok güzel en azından onlar öyle söylüyo ki maddi yöndende getirisi yüksekmiş...fakat lisede hemşirelik okuyanların diğer bölümlere göre daha şanssız olduklarını bu yıl sınava hazırlanmaya başladıktan sonra anladım çünki hiçbi geçis hakkı yok hemşirelik bölümüne dair...

•  04-02-2011, 17:52 215643 Cevap 215641

Skopi aleti her ameliyatta kullanılmaz.Ortopedi ameliyatlarında kullanılır genellikle.Ayrıca anestezi teknikeri skopi kullanılıp işi bitene kadar ameliyat odası dışına çıkabilir.Hastanın başından ayrılacağı maksimum bir dakika olur zaten.
  •  04-02-2011, 17:53 215644 Cevap 215639

lDeimosl:

Bölüm kontenjanları kısıtlı olduğu için sınavsız geçiş yapanlar kontenjanları dolduruyorlar.Bu nedenle özel üniversitelerin paralı bölümleri haricinde yerleşmek imkansız.

Radyoloji çalışma şartları nedeniyle pek mantıklı bir tercih değil.MR haricinde X-Ray'e sunuk kalırsın.Bu da bir sürü soruna neden olur ilerde.

evet ama ameliyattaki o skopi denilen alet de radyasyon yayıyormuş yani her iki şekildede radyasyona maruzsun

•  04-02-2011, 17:55 215645 Cevap 215644

pardon 2 kere gitti
  •  04-02-2011, 17:56 215646 Cevap 215641

sahika:

sadece tahminde bulunmak istemiştim:)sağlık meslektemi okuyorsunuz ?eğer öyleyse kader ortağı sayılırız da:) bende hedefime bi türlü karar veremedim bu yıl staja çıkmaya başladık radyoloji okuyan arkadaşlarımda var bölümleri de çok güzel en azından onlar öyle söylüyo ki maddi yöndende getirisi yüksekmiş...fakat lisede hemşirelik okuyanların diğer bölümlere göre daha şanssız olduklarını bu yıl sınava hazırlanmaya başladıktan sonra anladım çünki hiçbi geçis hakkı yok hemşirelik bölümüne dair...

hayır canım sağlık meslek  değil imam hatip

•  04-02-2011, 18:13 215649 Cevap 215646

Radyoloji parası batsın denilebilecek bir bölüm.MR teknikeri olabilirsen sorun yok;fakat o da çok zor.
  •  04-02-2011, 18:46 215653 Cevap 215649

anestezi teknisyeninin ameliyathane bulunan her yerde bulunması zorunludur

hemde oda sayısı kadar ve daha fazla

ayrıca skopi çekilirken dışarı çıkar demişsiniz peki ameliyathanede çelik duvar var mı hayır o zaman ışınlarda var duvarlar çelik olmadığından o radyasyon gün boyu ameliyathanede dolaşıyorduvarlar çelik değilrahatlıkla aktarıyor ışınları

bir ışını denk gelirsede 300 akciğer filmi çektirmiş gibi zarar görüyorsun

ayrıca radyoloji teknisyenleri koruma altında yeleklerini giyerler duvarları çelik

korunabilirler

ama ameliyathanede öyle bir şey yok

hastanın başından ayrılma gibi bir şey söz konusu bile olamaz

•  04-02-2011, 18:49 215654 Cevap 215649

lDeimosl:
    Radyoloji parası batsın denilebilecek bir bölüm.MR teknikeri olabilirsen sorun yok;fakat o da çok zor.

radyoloji parası batsın denilecek bir bölüm demişsiniz neden öyle düşündünüz acaba?

•  04-02-2011, 20:58 215679 Cevap 215654

Radyoaktif ışınlarla iç içe olmak parası batsın demek için yeterlidir.Ayrıca ameliyathanede de kurşun yelek vs. korumalar mevcut ve skopi ile ameliyat kırk yılda bir yapılır.Işınımlar ameliyathane içinde akşama kadar dolaşacak değil.Bu ışınların geçiş kalınlıkları çok fazla.Ayrıca skopi kullanılırken radyoloji teknisyeni/teknikeri dışındaki görevliler dışarıda bekliyorlardı bu da ayrı bir dip not.
  •  05-02-2011, 19:25 215815 Cevap 215679

1.radyoloji teknisyeni kendini koruduğu sürece ışınlara maruz kalmaz.

2.ameliyathanelerde maksimum 7 tane kurşun yelek var. ameliyathane çalışanlarının sayısı 60tan fazla. hangi birisi giyebilir onu.

3. skopiyle ameliyat 40 yılda bir değil her gün yapılıyor.

beyin cerrahisinde her gün kullanılıyor. ortopedi ameliyatlarında mutlaka en az bir ameliyatta skopi kullanılıyor. üroloji ameliyatlarından böbrek taşında kullanılıyor.

tam skopi çekilirken hastaya bir şey olsa teknisyen dışarıda mı bekleyecek böyle saçma bir şey olamaz.

4. skopinin ışınlarını yalıtacak hiçbir düzenek yok. sağlık bakanlığına bununla ilgili çoğu defa şikayette bulunulmuş olup hiçbir düzeltme gerçekleşmemiştir.

•  05-02-2011, 19:48 215818 Cevap 215679

sen hemşiresin değilmi?peki kaç kez ameliyatta bulundun ve hangi ameliyatlara girdin merak ediyorum doğrusu

•  05-02-2011, 19:52 215820 Cevap 215818

Peki sizler radyolog olarak ışınımlarınızla mutlu mesut devam edin.Ben bu güne kadar bir kez skopiyle vakaya girdim.Oda içindekilere yetecek ve artacak kurşun yeleğimiz,eteğimiz vs. vardı.Gayet de güzel korunduk ki ne kadar korunduğumuz meçhul.Bir kez beyin cerrahisinde kullanıldı ve uzun bir süre ameliyathanedeydim.Hepimiz dışarı çıktık içerideki teknisyenle aleti başbaşa bıraktık ve iş bitince girdik.Bu ışınımlara her gün maruz kalanlara da acıyorum.Benden tavsiye en iyisi hemşire olun.Lisans hedefi varken önlisans hedef olmaz.Neticede statü farkı var...

•  05-02-2011, 20:33 215823 Cevap 215820

sizin çalıştığınız hastane de çok az kullanılıyor ama ablamın çalıştığı hastanede bir günde defalarca çekiliyor.

ne kadar korunduğunuz evet meçhul siz giymiş olabilirsiniz ama diğer odadakiler giymedi onlar ne olacak

ayrıca ameliyata kaç gün girdiniz bilmiyorum ama benim ablam hergün ameliyatta.

•  05-02-2011, 20:41 215825 Cevap 215823

Ben de her gün girdim ve kaç yıllık skopilerden bahsediliyor bilmiyorum burda.Günümüz cihazları röntgenle aynı prensipte çalışıyor ve tek shotlama yapıyor bir kerede.Yani röntgen çeken birinden pek farklı olunmuyor.
( Toplam 44 Mesaj ) 3 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi