80,121 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM??:))

Son Mesajınız 25-07-2011, 11:47 nan48 tarafından gönderildi. 43 yanıt.
( Toplam 44 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  06-02-2011, 19:35 215982 Cevap 215825

Cevap : BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YARDIM??:))

lDeimosl:
    Ben de her gün girdim ve kaç yıllık skopilerden bahsediliyor bilmiyorum burda.Günümüz cihazları röntgenle aynı prensipte çalışıyor ve tek shotlama yapıyor bir kerede.Yani röntgen çeken birinden pek farklı olunmuyor.

Deimosl farkındaysan röntgen çeken birinden pek farklı olmuyor demişsin.yani her iki şekildede radyasyona maruzsun.

•  06-02-2011, 19:43 215985 Cevap 215982

Hastanenin hiç bir bölgesinde radyoloji teknisyenleri/teknikerleri kadar radyasyona maruz kalınmıyor.
  •  07-02-2011, 10:47 216045 Cevap 215985

lDeimosl:
    Hastanenin hiç bir bölgesinde radyoloji teknisyenleri/teknikerleri kadar radyasyona maruz kalınmıyor.

kusura bakma ama seninle daha fazla tartışamıcam.bırakalımda isteyen istediği radyasyonu alsın o zaman.

•  07-02-2011, 21:23 216113 Cevap 216045

Sağlık sektöründe deneyimli biriyle sağlığı tartışman yanlış olurdu zaten.Neticede çalışma saatlerimizi düşürün diye eylem yapan ameliyathane çalışanları değil,radyoloji çalışanlarıdır...
  •  08-02-2011, 1:31 216134 Cevap 216113

lDeimosl:
    Sağlık sektöründe deneyimli biriyle sağlığı tartışman yanlış olurdu zaten.Neticede çalışma saatlerimizi düşürün diye eylem yapan ameliyathane çalışanları değil,radyoloji çalışanlarıdır...

siz anestezi teknisyenimisinz ?hangi bölümdesiniz acaba,rica etsem bilgilendirirmisiniz?

•  08-02-2011, 6:53 216136 Cevap 216134

Hemşirelik benim bölümüm.
  •  08-02-2011, 9:29 216143 Cevap 216113

lDeimosl:

sanırım beni radyoloji çalışanı zannettiniz ama ben daha üniversite hazırlık öğrencisiyim.ayrıca bildiklerim doğrultusunda burdayım haklısınız ya da haksızsınız önemli olan burda bunu tartışmak değil arkadaşlarımızı bilgilendirmek o yüzden daha fazla devam etmemiştim.

•  08-02-2011, 12:29 216171 Cevap 216143

Çalışan zannetmedim.Bir lise öğrencisinin alanda deneyimli biriyle alanı tartışması-eksikken tartışması-yanlış olur.
  •  08-02-2011, 14:05 216184 Cevap 215515

sahika:

merhaba

ben sağlık meslek lisesi hemşirelik 3.sınıf  öğrencisiyim  üniversite sınavnda kendi bölümümü değilde 2 yıllık anestezi bölümünü okumak istiyorum fakat beni alırlarmı tam  bilmiyorum .çünki sağlık meslek lisesi anestezi teknisyenliği bölümü okuyanlarda bu 2 yıllık anestezi önlisans sınavına dikey geçiş yapıyorlardı, önceki seneler fakat bende hemşirelik mezunu olarak girebilirmiyim ?bu konda çok araştırma yaptım fakat tam cevap bulamadım bana yardımcı olurmusunuz bilgisi olan varsa benimle paylaşabilirmi lütfen?özellikle bursa uludağ üniversitesi sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu anestezi bölümünü istiyorum bilgisi olanlar cwp yazarsa sevinirim şimdiden

teşekkür ederim...

yorumları okudumda konu biraz senin sorunun dışına çıkmış sanırım... bende hemşirelik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. bizim geçiş yapmakta öncelikli olduğumuz alanların içinde anestezi bölümü yok. ayrıca birçok lisede anestezi bölümü olduğu için diğer bölümlerden yada düz liselerden girmek isteyenlere kontejyan kalacağını pek sanmıyorum. ama eğer öyle bir durum olursa sml mezunu olacağın için düz liselere ve diğer meslek liselerine göre önceleğin var diye biliyorum ben. umarım istediğin bölüme girebilirsin...:) 

•  09-02-2011, 21:07 216392 Cevap 216184

oozencc:
    sahika:

merhaba

ben sağlık meslek lisesi hemşirelik 3.sınıf  öğrencisiyim  üniversite sınavnda kendi bölümümü değilde 2 yıllık anestezi bölümünü okumak istiyorum fakat beni alırlarmı tam  bilmiyorum .çünki sağlık meslek lisesi anestezi teknisyenliği bölümü okuyanlarda bu 2 yıllık anestezi önlisans sınavına dikey geçiş yapıyorlardı, önceki seneler fakat bende hemşirelik mezunu olarak girebilirmiyim ?bu konda çok araştırma yaptım fakat tam cevap bulamadım bana yardımcı olurmusunuz bilgisi olan varsa benimle paylaşabilirmi lütfen?özellikle bursa uludağ üniversitesi sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu anestezi bölümünü istiyorum bilgisi olanlar cwp yazarsa sevinirim şimdiden

teşekkür ederim...

yorumları okudumda konu biraz senin sorunun dışına çıkmış sanırım... bende hemşirelik bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. bizim geçiş yapmakta öncelikli olduğumuz alanların içinde anestezi bölümü yok. ayrıca birçok lisede anestezi bölümü olduğu için diğer bölümlerden yada düz liselerden girmek isteyenlere kontejyan kalacağını pek sanmıyorum. ama eğer öyle bir durum olursa sml mezunu olacağın için düz liselere ve diğer meslek liselerine göre önceleğin var diye biliyorum ben. umarım istediğin bölüme girebilirsin...:) 

teşekkür ederim evet anestezi bölümü yokmuş bu durum biraz can sıkıcı tabi ama tıbbi labaratuarlık diyaliz fizyoterapi var yani araştırmalarıma göre ben 4 yıllık hemşireliği kazanamam diye düşünüyorum o yüzden 2 yıllık ön lisans alanlarına yönelip branşlaşmak istiyorum inş olur inş isteyen herkes dilediği bölüme yerleşir:)...

•  10-02-2011, 17:50 216483 Cevap 216171

lDeimosl:
    Çalışan zannetmedim.Bir lise öğrencisinin alanda deneyimli biriyle alanı tartışması-eksikken tartışması-yanlış olur.

eksik olduğumu nerden çıkardın?eksik olduğumu düşünsem seninle tartışmaya girmezdim zaten

•  10-02-2011, 19:26 216497 Cevap 216483

Çok belli...Gençsiniz tabi bir şeyleri ispatlama çabası olur normal
  •  25-07-2011, 7:24 230721 Cevap 216171

lDeimosl:
     ne alanında uzman biri mi bunu söyleyen kendine fazla güvenen bir hemşirelik öğrencisine benziyor sanki ameliyathane hemşiresisin
  •  25-07-2011, 11:47 230737 Cevap 230721

Sağlık sektörünün içinde olan biri...
( Toplam 44 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi