Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi

80,295 hemşire olduk

şunda ARA

hemşirelikte 3.5 ortalmayı geçersen fizik tedaviye geçiş varmı ??

Son Mesajınız 20-08-2011, 14:38 nan48 tarafından gönderildi. 46 yanıt.
( Toplam 47 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  19-08-2011, 7:24 232653 Cevap 232233

Cevap : hemşirelikte 3.5 ortalmayı geçersen fizik tedaviye geçiş varmı ??

Pardon kendi mesleğinde dedimde sen daha hemşireliğin h sini bilmiyorsun sağlıkla alakan yok bunu unutmuşum.  Ben devlet memuru bir hemşireyim ve hemşireliği hemşirelik mesleğinin kutsallığını teknik lise mezunu ve hemşirelik mesleğine daha adım  bile atmamış birinin dediklerini kaale alıp cevap veriyorum. Sen önce bi' okulu kazan adım at  kendi alanında en iyi hemşire olmaya çalış ondan sonra mesleği yüceltmek için elinden geleni yap. Bir hemşire olarak hemşireliğn değerini herkesin anlamasını senden daha çok istiyorum emin ol.
  •  19-08-2011, 8:03 232654 Cevap 232652

Gulsen90:
    Canım ben hep hemşirelikle gurur duydum. FTR okuduğumu duyup ''yükseleceksin demek'' diyenlerle hep tartışmaya girdim hemşirelik başlı başına bir meslektir ve hiç bir mesleğin alt grubu değildir diye. Sen daha denileni anlamıyorsun. Kendi egonu tatmin etmek için kendi mesleğindeki insanlara çamur atamazsın. SML ye karşıysan biraz aklını kullan ve kapatılması için hukuki yerlere başvur burda atıp tutma. He ben boş işler müdürüyüm diyorsan aynen böyle ergen Türkçesiyle oraya buraya saldır..

Taş'ın serT oLduqunu anLadım.
  •  19-08-2011, 8:22 232655 Cevap 232653

Gulsen90:
    Pardon kendi mesleğinde dedimde sen daha hemşireliğin h sini bilmiyorsun sağlıkla alakan yok bunu unutmuşum.  Ben devlet memuru bir hemşireyim ve hemşireliği hemşirelik mesleğinin kutsallığını teknik lise mezunu ve hemşirelik mesleğine daha adım  bile atmamış birinin dediklerini kaale alıp cevap veriyorum. Sen önce bi' okulu kazan adım at  kendi alanında en iyi hemşire olmaya çalış ondan sonra mesleği yüceltmek için elinden geleni yap. Bir hemşire olarak hemşireliğn değerini herkesin anlamasını senden daha çok istiyorum emin ol.

konuşma tarzınız cok iğrenç.böyle konşarak insanlar iletişim kurabiliyormusunuz?? ilk önce saygılı olmayı öğrenin.''Pediatrik KVC Yoğun bakım hemşiresiyim ve kadrolu devlet memuruyum. Bu kadar çok başarıya rağmen 21 yaşındayım. Emin ol ki hiç bişey değilsin o yüzden bu kadar havalı olma. Zira çalışma hayatına atılınca o egonu yerle bir ederler hiç bişey olmadığını anlayınca yıkılırsın''(ALINTI) Burda okuyan herkezin hemşireliğe söylediği sözü anlar garip bi kişilik mişiniz. Buna çift karakter yada iki yüzlü mü diyolar hem hiç birşey diyosunuz hemde kıvırmaya çalışıyorsunuz.söylediklerinin frkında olmayan birinin diğer insanlara nasıl bi faaydası olabilir tartışmak lazım :))

Bu gün sonuçlar acıkalancak lütfen konuşmasak?? sizin gibiler yüznden soğumak istemiyorum hemşirelikten.

Taş'ın serT oLduqunu anLadım.
  •  20-08-2011, 10:37 232874 Cevap 232655

Arkadaşım teknik okulda elektrikçi olarak kalsaymışsın keşke. Hemşire olmaya layık olduğunu düşünmüyorum. Daha anlama kavramın yok. Bak bi' spastiğe anlatır gibi anlatacağım. ''Daha hemşireliğin ''h'' sine adım bile atmamışsın SML mezunu hemşireleri olmayan statünle ezmeye çalışıyorsun. Allah aşkına ya sen kimsinki hiç bi'şey. Benim FTR yi söylemem konu amaçlıydı bu bir. İkincisi hemşireliği bitirip kadrolu devlet memuru HEMŞİRE olmuşum ve aynı zamanda başka bi' bölüm ftr okuyorum. Sense teknik lise mezunu bi' elektrikçi(vs..)sin.(Tüm meslekler saygındır fakat senin gibiler değil) Haddini bil. Yoksa çalışma hayatında gerçek hemşireler(üniversite, önlisans, SML)  bildirirler. ;)
  •  20-08-2011, 14:01 232907 Cevap 232652

Gulsen90:
    Canım ben hep hemşirelikle gurur duydum. FTR okuduğumu duyup ''yükseleceksin demek'' diyenlerle hep tartışmaya girdim hemşirelik başlı başına bir meslektir ve hiç bir mesleğin alt grubu değildir diye. Sen daha denileni anlamıyorsun. Kendi egonu tatmin etmek için kendi mesleğindeki insanlara çamur atamazsın. SML ye karşıysan biraz aklını kullan ve kapatılması için hukuki yerlere başvur burda atıp tutma. He ben boş işler müdürüyüm diyorsan aynen böyle ergen Türkçesiyle oraya buraya saldır..

Siz de hemşirelik mesleğini o kadar seviyorsunuz madem üniversitede hemşirelik okuyup hemşirelik bilimine katkı sağlasaydınız.Yazdıklarınızı okudum ve gördüm ki üslupsuzluğunuz dağlar aşıyor!Bu gencin bu platformda teknik lise elektrik bölümü mezunu birine "elektrik mühendisi" ünvanı verilmesiyle eşdeğer saçmalıkta bir uygulamayı eleştirmesi gayet doğal.Bu konu Anayasa Mahkemesi'ne kadar gitti;fakat Anayasa Mahkemesi dedi ki hemşire açığı çok fazla bu nedenle sağlık meslek mezunlarına da 5 yıl aynı ünvanı vereceğim.Amaç ne?Hemşirelik mesleğinde de çalışabilecek kişi sayısını arttırıp fen-edebiyat mezunlarına döndürmek.Bir kongre düzenleyip dünyanın nazar-ı dikkatine sunsak bu konuyu gülünç duruma düşeceğimizden şüphem yok.Üst öğrenimle alt öğrenime aynı ünvanı veren başka bir ülke daha yoktur çünkü.Akademik bilgiyle,lise bilgisini bir tutan başka bir ülke daha yok.Bir kişi hemşirelik adına bilimsel araştırma yapmak için lisansa sahip ve liseliyle aynı ünvana sahip.Ancak liselinin bilimsel araştırma yapma lisansı yok.Ayrıca aldığı bilgi müfredat bilgisi...

•  20-08-2011, 14:08 232911 Cevap 232907

Hemşireliği seviyorum ama fizik tedaviyi daha çok seviyorum. Sizin yorumlarınızıda okudum SML mezunu olduğu için kendi meslektaşlarınıza dediklerinizide gördüm. O yüzden bu konuda sizden ders alıcak değilim.

•  20-08-2011, 14:09 232912 Cevap 232907

mesut kaçıncı yılda staja başlanıyor.
    ASK BITKI ISIMLERIYLE BASLAR HAYVAN ISIMLERIYLE BITER!!!
  •  20-08-2011, 14:15 232915 Cevap 232911

Gulsen90:

Hemşireliği seviyorum ama fizik tedaviyi daha çok seviyorum. Sizin yorumlarınızıda okudum SML mezunu olduğu için kendi meslektaşlarınıza dediklerinizide gördüm. O yüzden bu konuda sizden ders alıcak değilim.

Benim meslektaşlarım Hemşirelik Kanunu'nun birinci maddesinde belirtilen kişiler! 

•  20-08-2011, 14:18 232916 Cevap 232915

Bakın eğer SML ye karşıysanız dava açın hukuki mücadeye girin ama böyle sırf SML mezunu diye kendi meslektaşlarınızı küçümsemeyin çünkü laf bi' yerde sizede geliyor.
  •  20-08-2011, 14:19 232917 Cevap 232915

gulsen bi defa sml mezunlarının meslektaşımız olduğunu nerdn çkrdn onlar dogru durusu hemşire unvanı bile almıyorlar.bence lise ile univ mezunlarını bir tutma.
  •  20-08-2011, 14:19 232918 Cevap 232916

Dava açıldı ve mahkeme Anayasa Mahkemesi olduğu için her zamanki hukuksuz kararlarından birine imza attı.Dediğim gibi benim meslektaşlarım Hemşirelik Kanunu'nun birinci maddesinde belirtilenler,diğerleri çalışma arkadaşlarım.
  •  20-08-2011, 14:23 232919 Cevap 232918

yha allah aşkına univ ile lise mezunu bir olurmu hç biz fazladan 4 yılımızı boşunamı harcicz tabiki ayrıcalıklarımızın olması lazım alaala.
  •  20-08-2011, 14:27 232921 Cevap 232653

O zaman şunu söyliyim. Çalışma arkadaşlarınıza bu gözle bakarsanız hemşirelik olduğu yerde 1 gr ileleyemez. Hemşireliğin üniversite düzeyine taşınmasını sizden çok isterim beni tanıyan hemşire arkadaşlarım zaten bilir bunu ama bu demek değildirki SML mezunu hemşirelere çamur atasınız. Deneyimli bi' hemşire olarak bunun hemşirelik mesleğine dahada zarar verdiğini benden iyi biliyorsunuzdur.

•  20-08-2011, 14:30 232922 Cevap 232921

Benim eskilerle alıp veremediğim yok.Yeni Hemşirelik Kanunu çıktıktan sonra devletin saçmalamasıyla ortaya çıkanlarla işim var.
  •  20-08-2011, 14:30 232923 Cevap 232921

zaten hemşirelik üniversite düzeyine taşılalı yıllar oldu.anlaşılan sen sml mezunusun:)
  •  20-08-2011, 14:35 232926 Cevap 232922

Sanırım siz benim demek istediğimi anladınız. O zaman hukuki mücadeleden vazgeçmeyin derim. Fizyoterapist adayı olsamda ben bi' hemşireyim ve hemşireliğin dahada değerli olmasını sizden daha çok isterim emin olun.

•  20-08-2011, 14:38 232928 Cevap 232926

Gerekli girişimlerde bulunuyorum ve her zaman bulunacağım.Bu kadar saçma bir durumu kabullenecek değilim.Hemşirelik Kanunu'nun birinci maddesine uyuyorsanız hemşiresinizdir lafım olmaz ona!
( Toplam 47 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
RSS haberlerini XML olarak görüntüle