Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,333 hemşire olduk

şunda ARA

Yurt disinda hemsirelik

Son Mesajınız 17-08-2018, 11:34 sssagat tarafından gönderildi. 56 yanıt.
( Toplam 57 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  11-10-2009, 15:56 137496 Cevap 60203

Cevap : Yurt disinda hemsirelik

Slm Mertkiz,

Suan turkiyede yeminli buroya gidiyon onu turkceye cevertiyon. Ama bunu amsterdamda veya rotterdamda yapabiliyon. Ama turkiyede yaparsan daha cok ucuz. Heralde BIG register var cunku BIG internet dolduruken Turkiyede var.

Benim maasimda suan ortalama 2000 euro tabi bunun icinde doner ver.

Mertkiz sen simdi orda ki maasi turkiyele karsilastiriyon o olmaz tabi senin maasin ozelde 1500- 2000 tl arasi. Ama devlete calismak istiyorsan onun icin ozel bir sinava girecen. Senin o BIG register turkiyede bile bakabilirsin.

Bende hollanda yasiyorum bende 2010 TRde calisacam..

Bende Zaandam hastaneside calisiyorum transfer en revalidatie.

•  11-10-2009, 16:00 137497 Cevap 60214

yekta:

slm.türkiye dışardan hemşireye denklik vermiyor arkadaşlar.

yalnızca bizler gidebiliyorz.ancak dışardan alınmıyor.

Kim onu diyor?? Ben kendim 2010 turkiyede calisacam..Bu soyledigin dogru degil.. Heralde yanlisin var.. TR EU olmadigi icin hollanda calisma iznin olmuyor.. Yani tekrar okuman lazim..

•  11-10-2009, 16:10 137500 Cevap 106690

esrali87:

ben birsey merka ettim .. Betül Arkadasim sen hic yurtdisinda calistinmi????? Bence hayir, ozama bilmeden etmeden kousma lutfen, evet bizler hatabakicinin isini BILLE yapiyoruz. sbizler burda herseyi yapiyouz, is saat boyunca sadece hastanla mesgulsun sadece tansiyon igne fela degil. bizler burda Herseyi yapiyouz.. ama yanlisin var canim, malesef sizler yurt disinda calismak isterseniz sizler sadece hasta bakici isi veriliyor, cunku diplomaniz gecerli olmuyor buralarda, bir dusun lutfen sence hangi egtim daha iyi??? lutfen arastirmadan bilmeden konusma

Hahah cnm onlar yanliz modern hemsire pis isleri yapmazlar yanliz bakicilar yapar haha hastalarin sorumluklari yok bence.. Vallah dedigin gibi biz burda okadar cok sey yapiyoruz ki dusun yani kucuk bebek gibi bazen gerekiyor altini temizliyoruz bu buyuk olursa bile hersey dusun yani..

•  12-10-2009, 12:50 137589 Cevap 60139

yurt dışındaki hemşirelik eğitimi nasıl? lisans üstü eğitimde ne gibi dersler var?

•  14-10-2009, 18:59 137828 Cevap 137589

e sahin arkadasim, Tukiye Batiya göre meslek egtimi veriyor Universitede ne göruyorsan yükses lisansta ne göruyorsan hepsi burda Mecburi!!

•  14-11-2009, 23:23 140006 Cevap 137828

merhaba

hangı ulke yuksek maas werıyor hemsırelere we hangı sartları arıyor?bılgınıze...

•  09-12-2009, 15:53 141531 Cevap 60135

turkiyede kesinlikle issiz kalmazsiniz bende yeni mezunum.ist yada ankara gibi tyerlerde fakat.ozellerin cok oldugu sehirlerde is bulmak kolay 1200civarida maas var.yurtdisinda hemsirelik hakkinda bilgi almak istiyorum bende belcikaya 3ayligina gezmeye geldim burda hic hemsire tanidigim olmadigindan size sormak istedim.dil sorunuda var tabi
  •  03-01-2010, 0:04 143721 Cevap 97189

merhabalar norveçte hemşirelik maaşının 15 bin ytl olduğu ile ilgili kesin bilginiz varmı,ayrıca hangi şartlarla hemşire alınıyor türkiyedeki diploma geçerli oluyormu bılgınız varsa sevinirim teşekkürler
  •  07-03-2010, 1:39 152723 Cevap 60135

merhaba ben anadolu saglık meslek lısesınde 3.sınıf ögrencısıyım .su anda bır kalp hastanesınde staja cıkıyorum hemsıreler 1200 tl maas 700 tlde doner alıyorlarmıs .pek fazla bilgim yok bende yurtdısında meslegımı surdurmek ıstıyorum rıca etsem bana bıraz bılgı verırmısnz ??
  •  22-03-2010, 4:03 155727 Cevap 140006

merhaba,

arkadasim eger yuksek maas ariyorsan suudi arabistana gitmeni tavsi ederim en cok maasi orasi veriyo, minimum maas 6.000 euro aylik ve bir ev bedavadan ama oraya gitmek icin super ingilizcen olacak ve 6 sene sözlesme imzalaman gerekiyor.

ben belcika'da calisiyorum acil'de ve burada sana en fazla 2.000 euro maas verirler ve onunda 3/1 vergi olarak geri alirlar, sonuc olarak neresi ne kadar maas veriyor derken senden ne kadarini geri aliyor onada bakman gerekir diye dusunuyorum, bende ileride turkiye'ye gelmek istiyorum ama ne yalan söyleyim gözum Korktu :))))

saygilarimla

•  29-03-2010, 21:45 159868 Cevap 60135

merhaba ben rotterdama yakin dordrechte yasiyorum. bende Tukiyeden geldim 3 yildir burdayim anderhalf jaar dil kursuna gidiyorum niveau 3 yapiyorum.eger bu sene dil kursunu basarirsam verpleegkundige opleiding yapmak istiyorum. simdi sizden istedigim mertkiz vepleegkundige kolay bi opleiding mi? en buyuk hayalim hemsire olmakti burdaki sartkar nasil? turkiyede hemsirelik lisesini bitirdim cok seviyorum hemsireligi! lutfen beni aydinlatirsaniz sevinirim.. yani bilmek istedigim ne yapabilirim hangi bolumden baslayabilirim? dersleri nasil latince iceriklidir mutlaka ama wiskunde falan varmi?

cevabinizi bekliyorum. alvast bedankt.

•  23-11-2010, 12:03 205995 Cevap 69095

bende osmangazi unıv. de hemşirelık okuyorum.. evlenıp almayaya gıdecegım ama orda dıplomam kabul edılıyo mu ve orda calısabılıyor muyum?? bılgısı olan varsa cvp verebılır mı lutfen..
  •  11-12-2010, 17:18 207842 Cevap 97376

tşşkr arkadaşım kafamdaki soruyu tam anlamıyla cevabladın  benimde nişanlım almanya frankurtta hemşire bn tr deyim yakında evlenim ist oturucaz artı nianlım baş hemşirelik belgesi aldı 2. olarak artı türk vatandaşı tekrar tşkr
  •  31-12-2010, 0:05 209385 Cevap 205995

denklik belgesi aldın mı calışa bilirsin onun icin sınava girmen gereke bilir ama transkiptin uyumlu ve yıl bakımından almanyadakı eğitime eşitse( almanyada 3 yıl) sınavsız bile veriyorlar polonyalı arkadaşlarımdan biliyorum..dil icinde ayrı bır kursa gıtmende gerekiyor. herşey gönlünüze göre olsun inş.
  •  06-01-2011, 17:05 210694 Cevap 209385

Türkiye Hemsirelik Diplomasinin Almanyada Taninmasi

MERHABA,

TÜRKIYEDEN ALMANYA´YA GELIP HEMSIRELIK YAPMAK ISTEYEN ARKADASLAR ICIN YAZIYORUM:

TÜRKIYEDE 10 YILA KADAR HEMSIRELIK DENEYIMIM VAR. 4 YILLIK SAGLIK MESLEK LISESINDEN SONRA ÖNLISANS HEMSIRELIK TE OKUDUM. ALMANYA YA GELDIM EVLILIGIM DOLAYISIYLA.

BASINDAN SÖYLEYEYIM BURDA DIPLOMALARIMIZI HEMEN KABUL ETMIYORLAR.

ILK OLARAK TÜM OKUL KARNELERIMI, DIPLOMALARIMI, CALISTIGIMA DAIR BELGELERI; KISACASI HER TÜRLÜ BELGELERIMI ALMANCAYA TERCÜME ETTIRIP; BURDAKI ILGILI MAKAMA GÖNDERDIM (NIEDERSACHSEN EYALETINE): AMA BERLIN EYALETINI BIR KERESINDE TELEFONLA ARAYIP SORMUSTUK VE BANA 3 YIL BASTAN MESLEK YAPMAM GEREKEBILECEGINI SÖYLEDILER; FAKAT SADECE BU BIR TELEFON GÖRÜSMESIYDI, EVRAKLARI GÖNDERMEK GEREK.

BENIM OTURDUGUM EYALETTEKI MAKAM BANA, YAKLASIK BIR YILLIK  EGITIMDEN SONRA HEMSIRELIK YAPABILECEGIMI SÖYLEDILER. EYALETTEN EYALETE DE FARKLILIKLAR OLABILIYOR.

FAKAT YAPMASAM DA DIPLOMAM SU SEKILDE KABUL EDILIYORDU: BURDA YASLI BAKICILIGI DIYE BIR MESLEK VAR.BU MESLEK HEMSIRELIKTEN BIR ALT KADEMEDE MESLEK. YASLI BAKICILARININ YARDIMCISI OLARAK CALISMA HAKKI VERILIYOR SADECE.

SUANDA DIPLOMAMI KABUL ETTIRMEK ICIN KURS YAPIYORUM. BÜTÜN DERSLERI BASTAN SONA TEKRAR GÖSTERDILER, HASTANEDE STAJA DA GIDIYORUM. OKUL O KADAR ASIRI ZOR DEGIL, FAKAT STAJ OLDUKCA ZORLU. AYRICA BU KURS AYLIK 500 EURO. FAKAT DEVLET TE DESTEKLEYEBILIYOR; EGER OTURUMUNUZ ALMANYADA VARSA; ESINIZDEN DOLAYI ÖRNEGIN.

KURSUN ARDINDAN  STAJ VE SÖZLÜ TEORI SINAVLAR VAR. ARDINDAN DA IS ARAMAYA SIRA GELIYOR. AMA YABANCILARA HASTANELERDE PEK IS VERMIYORLAR, ÖNCELIKLE ALMANLARA IS VAR. YABANCILARA YASLILAR YURDU YA DA ARABAYLA HASTALARA EVLERDE BAKMA ISLERINI VERIYORLAR DAHA COK. 

TABI KI HERSEYDEN ÖNCE ALMANCA BILMEK GEREKIYOR. HEMSIRELIK KURSUNDAN ÖNCE, BIR YIL KADAR DIL KURSLARINA GITTIM. FAKAT HER BIRI ICIN ORTALAMA 400 VEYA 500 EURO ÖDEMENIZ GEREKIYOR, MASRAFLI YANI VE STRESLI BAYAGI ALMANCA ÖGRENMEK.

HEMSIRELERIN MAASI 1200 E. DAN BASLIYOR ORTALAMA. HASTANELERDE BIRAZ DAHA FAZLA 1500- 1600 CIVARI. AMA BIRAZ DEGISEBILIYOR TABI. BU MAAS BURDA EH ISTE; KIT KANAAT IDARE EDER. O YAPILAN ISE GÖRE KESINLIKLE COK AZ.

HEMSIRELIK BURDA COK FARKLI, TÜRKIYEDEKI HEMSIRELIKLE ORTAK YANI COK AZ.

HASTA BAKIMI AGIRLIKLI. SERUM, iM ENJEKSIYON COK AZ. GENELDE ILACLAR ORAL VERILIYOR. PANSUMAN BILE DEGISIK YAPILIYOR BURDA. HASTALARA ADETA BIR BEBEGE NASIL BAKIYORSANIZ ÖYLE BAKILIYOR. HASTALAR DA HEMSIRELERE COK SAYGILILAR; HEMSIRELER DE HASTALARA COK SAYGILILAR.

VARDIYA SISTEMI VAR SABAH 6 DA ISBASI. BEN ALISAMADIM ACIKCASI SABAHIN 6 SINDA ISTE OLMAYA.

BURDAKI HEMSIRELIK HOSUMA GITTI MI DIYE SORARSANIZ; EVET BEGENDIM. BURDA INSANLAR MESLEKLERINE DAHA DEGER VERIYORLAR, DAHA PROFESYONEL CALISIYORLAR. VE HEMSIRELIK BURDA BAGIMSIZ BIR MESLEK GRUBU.DOKTORLAR HEMSIRELERIN HIC BIR SEYINE KARISMIYORLAR, AMA OLDUKCA DA MESAFELILER HEMSIRELERLE. ORDAKI GIBI OTURUP HEMSIRELERLE CAY ICIP SOHBET ETMIYORLAR.

HA SUNU DA SÖYLEYEYIM. BURDA ÜNIVERSITE OKUMAK ICIN COK OLANAK VAR. BIZ LISE MEZUNU OLDUGUMUZ ICIN ÜNIVERSITEYE BASVURMA HAKKIMIZ VAR.BURDAKI HEMSIRELER DIREK LISE MEZUNU SAYILMIYORLAR. BAZI SARTLARI YERINE GETIRMELERI LAZIM, ÜNIVERSITE OKUMAK ICIN. TABI BIZIM ICIN DE BAZI SARTLAR KOYMUSLAR(DIL DIPLOMASI, ÖSYM KAZANDI BELGESI YADA UNI DIPLOMASI, EGER HEMSIRELIKLE ILGILI BÖLÜM OKUNMAK ISTENIYORSA; BURDA HEMS: KABUL EDILMESI LAZIM..VS) HEMSIRELIK ÜNIVERSITESI DIYE BIR SEY YOK, AMA HEMSIRELIKLE ALAKALI BÖLÜMLER VAR. BAZI YERLERDE ACIKÖGRETIMLE OKUNABILIYOR, BAZILARINDA DA YARIM GÜN OKULLAR VAR, HEM CALISILIP HEM OKUNABILIYOR. AYRICA BURDA BRANS HEMSIRELIGI DE VAR: 2 YIL ÖRNEGIN AMELIYATHANEDE CALISIP ARDINDAN 2 YILLIK BIR EGITIMDEN SONRA BRANS HEMSIRESI OLUNUYOR. TABI ONLARIN KAZANCLARI DAHA IYI.

EGER EVLENIP TE BURAYA GELME DURUMUNUZ VARSA, GÖZÜNÜZ KORKMASIN. HERSEY ZAMANLA RAYINA OTURUYOR YAVAS YAVAS. AMA ZORLU GECIYOR ONU DA SÖYLEYEYIM.

UMARIM BIRILERINE YARDIMCI OLABILMISIMDIR BU YAZDIKLARIMLA. HERKESE BOL SANS 

•  31-03-2011, 20:18 223069 Cevap 97376

Selamun Aleykum Esra Arkadasim,

Ben Hannover´de Hemsire meslegimi bitirdim ve türkiye ´ye dönüs yapmak istiyorum, Trabzonluyum. Devlette calisabilmek icin nerelere basvuru yapmam gerek? bunun hakkinda bana bilgi verirsen memnun olurum. Kayinbabaniz sormus, olabildigini yazdiniz, bana devlet icin nereye basvuru yapmam gerektigi yazarmisin Lütfen Notlarin nekadar önemli ??? bu konu hakkinda bilgi istiyorum sizden  .. Tesekkürler .. Adresim: Laz_kiz61@hotmail.de 

•  23-10-2012, 23:22 245863 Cevap 60135

Silinen Mesaj

Bu Mesaj silindi.
  •  17-03-2013, 19:49 248753 Cevap 97376

turkiyede çalisiyormusunuz artik?
  •  27-04-2013, 22:29 249531 Cevap 137500

Arkadaslar belcikada ki hemsirelik hakkinda bir gilginiz var mi acaba ? ordaki hemsireligi her yonuyle aciklarsanir cok sevinirim..
  •  05-05-2013, 13:12 249631 Cevap 60289

ben özel hastanede hemşirelik yapıyorum bizim özel hastanemizde özbekistan yunanistan kıbrıs rusya gibi yerlerden gelen hemşireler var özellerde de alınan maaşlar az değil 1200-1500 civarında yani devlet hastanesinde olmasada özellerde çalışabilirsin diye biliyorum
  •  05-05-2013, 13:16 249632 Cevap 97376

evet tc. vatandası olmayan türkiyede hemşirelik devlette yapamaz bu dogru fakat siz almanyada biz türkiyede yasıyoruz bu konuyu da bize sormanız dogaldır bilmeyenleri rencide etmeyiniz ben bizim hastaneye yurt dısından gelen birçok kişiye egitim verdim cünkü bizde yapılan cok mantıklı fazladan seyler olabiliyor diploma denkligi olayından dolayı biz amerikada hemşire degil hasta bakıcı olarak çalıstırılıyoruz fakat bu bizim orada hemşire olamayacagımız anlamına gelmez her sene 100 bine yakın hemşire türkiyeden istiyor amerika

•  19-12-2013, 16:01 257647 Cevap 210694

Cevap : Türkiye Hemsirelik Diplomasinin Almanyada Taninmasi

Merhaba Aslıhan Hanım,

Ben Plato Meslek Yüksekokulu'nda Sağlık Programları  Koordinatörüyüm. Sizinle Almanya'da sağlık eğitimi almış kişiler hakkında özel olarak yazışabilir miyiz? . Düşünürseniz mail adresim aşağıda. Mailden daha detaylı yazışabiliriz. Saygılarımla.

nesrinozdil@plato.edu.tr 

•  22-12-2013, 14:46 257659 Cevap 257647

Merhabalar Nesrin hanim,

ben Aslihan degilim ama bende Almanyada 20 sene once hemsirelik egitimi aldim ve halen aktiv olarak su an ise Suudi Arabistanda Agri bolumunu yonetmekteyim.gecen sene YOk e Diploma denklik icin basvuruda bulundum ve benden 20 once hemirelik egitimimin ozetini istediler .Almanyada ki ogrenim gordugum hastane zaman asimi dedi ve veremedi.Yani diploma denklik YOK den red edildi.Simdilik Riyaddayim  ama kisa zamanda Turkiyeye donmek ve calismak istiyorum.Neyse eger bilmek istediginiz birseyler varsa  yardimci olmaya calisirim.

saygilarimla

Done BAgcivan Elzorkani

•  07-07-2014, 15:07 259931 Cevap 257659

Merhaba ben türkiyede istanbulda sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum yurt dışında çalışabilir miyim acaba??
  •  02-08-2014, 22:05 260308 Cevap 97376

Merhabalar

Esra arkadasimizin yazdiklari dogru. Bende türkiye den mezunu m.Almanyada yasiyorum hastabakici olarak denklik verildi. Ben de normal hemsirelik okluluna basladim. 3 yil surecek .suanda 2.siniftayim.  ama yurtdisinda Bitirenler türkiye de direk denklik aliyorlar. 3yildaki teorik   ve pratik  ders sayisi türkiye ki 4 yil da türkiye deKi ders sayisindan fazla oluyor. ..

•  25-11-2015, 21:26 262512 Cevap 60135

merhaba bu yazınızı ne zaman yazdınız bilmiyorum ama türkiyede hemşirelik hiç ordaki gibi değil dah yoğun iş yükü az maaşla yorucu bir meslek haline geliyor .Kendimde hemşirelik öğrencisiyim daha şimdiden başlattılar nöbetler filanbence eşinizi ikna etmeye bakın .Bu arada benimde size bir sorum olacaktı benim avrupada hemşirelik meseleğinin nasıl olduğu hakkında bilgiye sahip olmam gerekicek ban ayrıntılı yazarmısınız :)
  •  17-08-2018, 11:34 264818 Cevap 137241

türkiyedeki hemşirelik diplomaları yurt dışında geçerli değilse nasıl yurtdışındaki yüksek lisans programlarına kayıt yaptırabiliyoruz
( Toplam 57 Mesaj ) 2 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2
RSS haberlerini XML olarak görüntüle