Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,341 hemşire olduk

şunda ARA

10 BİN HEMŞİRE ALIMI

Son Mesajınız 29-04-2015, 16:09 alpr86 tarafından gönderildi. 113 yanıt.
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 4 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  04-05-2009, 22:40 111340 Cevap 111321

Cevap : cevap cevap

Necla GÜVENCE:

Bir öğretmen kızı olarak eğitimin, insan kişiliği üzerindeki etki ve önemini öğrenerek büyüdüm, bu farkı sizden öğrenecek değilim;esrali87 :kimlere canimizi emanet etmissik )diyorsunuz. 80 li yıllardada  hemşire muayene edip tedavi  planlamıyordu onun için endişe etmene gerek yok

ozaman sizde kabul edin Üni okuyan Hemsirelerin statü ve bilgi olarak daha iyi olduklarini. Egitmen bir aileden gelebilirsiniz buda beni ilgilendirlmiyor zaten ama hala bagzi seyleri kabul etmiyorsunuz.

•  05-05-2009, 16:11 111374 Cevap 111340

Cevap : tebrik ederim

tebrik ederim arkadaşım.  biz anlatamıyor degiliz anlaşılmamak isteniyoruz. Smile gördügüm kadarıyla daha fazla birşey söyleye gerek yok nejla bildigi yoldan devam etsin.
  •  06-05-2009, 17:28 111473 Cevap 111374

Tuana haklisin aslinda Necla Hanim ne dusunuyorsa dusunsun, bana kalirsa oda herseyin farkinda ama kabul etmek istemiyorum, Egtimci ailedn geliyorum diyor egtimin ne kadar önemli oldugnun farkindaymis,ama hala Üni okuyan Hemsirelerin  daha iyi oldunu nedese kabul etmiyor, bana kalirsa kendisi okumadigi icin.

dedigin gibi Necla hanim bildigi yanlis yola yada kabul etmek istemedigi yola dvam etsinn..

•  07-05-2009, 18:10 111579 Cevap 111473

Lütfen formdan mesajlarımı inceleyin,okuyup okumadığımı anlarsınız,ayrıca eğitim cehaleti alır ama eşşeklik baki kalır bü bir deyimdir.
  •  10-05-2009, 1:09 111797 Cevap 111579

Cevap : okudu ve anladım

Necla GÜVENCE:
    Lütfen formdan mesajlarımı inceleyin,okuyup okumadığımı anlarsınız,ayrıca eğitim cehaleti alır ama eşşeklik baki kalır bü bir deyimdir.

1-sen egitimdeki üstünlüğü kabul etmiyorsun

2-  kötü söz sahibine aittir. 2.si

3- okusaydın inatlaşmazdın bizimle

4- bu konu çok uzadı. 

sen yoluna devam et böyle..  ÜNİVERSİTELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR. NE YAPTIN ZEKA TESTİMİ YAPTIN KONUŞTUKÇA BATIYORSUN. SUS

•  10-05-2009, 11:22 111807 Cevap 111797

arkadaşlar lütfen birbirimize kırıcı kelimelerde bulunmayalım sagten bizi kendimizi anlıyor ve destek vermeliyiz arkadaşlar
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  10-05-2009, 19:56 111849 Cevap 111797

tuana damla:

Necla GÜVENCE:

1-sen egitimdeki üstünlüğü kabul etmiyorsun

2-  kötü söz sahibine aittir. 2.si

3- okusaydın inatlaşmazdın bizimle

4- bu konu çok uzadı. 

sen yoluna devam et böyle..  ÜNİVERSİTELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR. NE YAPTIN ZEKA TESTİMİ YAPTIN KONUŞTUKÇA BATIYORSUN. SUS

Beni hiç kimse susturamaz deniyemezde, ayrıca zahmet edip formdaki eğitimle ilğili meillerimi okumamışsınız ;Bu tür düşüncelerinizi mesleğinizdeki tecrübesizliğinize veriyorum
  •  11-05-2009, 2:00 111877 Cevap 111849

Necla Hanim siz 12 yasinda Hemsirelik egtimine baslamssiniz, ilk yazinizdada niye öncelik hangi hakla lisanslilare verilsin diye sordunuz, ben ozaman bu sizin yazdiginiz sorularda lisans yapmadinizi anliyorum.. dogrumu anladim?
  •  13-05-2009, 19:34 112182 Cevap 111877

Hemşirelik lisans mezunu değilim inşallah çıkarda devam ederim,aöf kamu yönetim mezunuyum şu an yüksek lisans yapıyorum herşeye rağmen hemşirelik lisansını bitirmek istiyorum sosyal haklarımı iyileştirmek için oldumu?

•  14-05-2009, 8:27 112213 Cevap 112182

Necla GÜVENCE:

Hemşirelik lisans mezunu değilim inşallah çıkarda devam ederim,aöf kamu yönetim mezunuyum şu an yüksek lisans yapıyorum herşeye rağmen hemşirelik lisansını bitirmek istiyorum sosyal haklarımı iyileştirmek için oldumu?

Necla Hanim ben sadece merak ettigim icin sordum,lutfen ardinda kötu niyet aramayin..

•  14-05-2009, 13:20 112230 Cevap 112213

ya onu bunu bırakın sonuçta lisans ta olsa lise de olsa hepimizin çalışmaya ihtiyacı var.bu 10 bin hemşire alımı taaa 2007 de yazılmış. acaba bu sene mi olacak. biri buna cevap versinn bana lütfen...
    enes
  •  19-05-2009, 18:43 112710 Cevap 110427

Cevap : FARK VAR.

eğitimin özellikle üniversite eğitimin nekadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok ama tabi sen anlamadığın için biraz bahsedeyim.hemşirelik mesleği günümüzde hala meslek olarak kabul edilmemekte.geçmişten günümüze kadar geççen süre içerisinde çok önemli gelişme göstermekle beraber hala olması gereken yerde değil.bunda en büyük etken EĞİTİM.lisans mezunu hemşirelerin sayısı arttıkça hemşireliğin olması gereken yerde olması mümkün.hiçbir meslekte de lise ve üniversite mezunları aynı konumda çalıştırılmıyor ve hiç bir meslekte de bu sorunlar yaşanmıyor.son olarak sana şunu söylemek istiyorum  eğitim demek kalite demektir.... 
  •  20-05-2009, 9:49 112744 Cevap 112710

Cevap : ANLIYORUM...

eğitim her zaman önemlidir ona sözüm yok ama bence yalnış düşünüyorsunuz. ben lise mezunu bir hemşireyim.4 sene dirsek çürüttüm.başarılı bir hemşire olduğuma da inanıyorum. şimdi gelelim lisans okuyan hemşirelerimize. bizden tek farkları 4 sene fazla okumaları. zaten o 4 sene içinde okuduklarının aynısını bizde okuyoruz lise döneminde. sağlık meslek lisesinden mezun olmayıp başka liseden mezun olduktan sonra lisans hemşirelik okuyan bir insan benle aynı kademede buna inanıyorum. çünkü aynı dersleri görüyorsun aynı şeyleri öğreniyorsun.  var böyle tanıdığım insanlar.ben üniversite okumadığım için böyle düşünüyorum zannedilmesin. ben kendim istemedim okumak. ilerde maaşımın yükselmesini istediğim için açık düşünüyorum ama dediğim gibi bana göre hiç farkımız yok.. sadece kelimeler farklı. lise mezunu. üniversite mezunu.ama sağlık meslek lisesini bitirip tekrar 4 senelik daha okuyan birisi lise mezunundan yüksektir ona bişey diyemem.üniversite mezununun benden bilgi olarak farkı yok.sadece 150 milyon fark ve ad.bilgi ve yetenekte asla... demişsiniz ki eğitim demek kalite demektir diye... keşke EĞİTİM insanların KALİTESİNİ düzeltebilse..

enes
  •  22-05-2009, 14:58 112985 Cevap 112744

selam seda Hemsire, arkadasim birsey sormak istiyorum eger Liseyi bitirenle Üniyi bitiren ayniysa ozaman Hastaneler niye UNi bitirenlere daha fazla Maas veriyor???

Sonucta her hastane kendisini dusunur elemanlarini degil, ozaman hepsine ayni maas versinler, demekki Uni okuyanlar daha farkliymis..

Arkadasim sana katilmiyorum liseyle Uni okuyanlar ayniysa ozaman herkes bu eziyeti cekip Uni okumasinlar direk Liseyi bitirip kalsinlar!!!

•  22-05-2009, 15:40 112996 Cevap 8071

Cevap : 10 BİN HEMŞİRE ALIMI

o konuda sana katılıyorum ben haklısın
  •  22-05-2009, 15:40 112997 Cevap 112985

esra hanım yukarıyı bence tekrar bi okuyun isterseniz... bende sizin dediğinizi dedim. bilgi ve yetenek konusunda aynıyız. farkımız ad ve maaş farkı. ee 4 sene daha okuyorsunuz onu da alın bişey demiyoruz zaten. ben bir lise mezunu olarak sadece kendimden yüksek gördüğüm benim gibi sağlık meslek lisesini bitirip tekrar ayrıca 4 senelik hemşirelik okuyandır.normal lisede normal dersler görüp matematikti  kimyaydı geometriydi daha sonra 4 senelik hemşirelik okuyan benim okuduğum kitapların aynısını aynı içeriği okuyo. ben buna kendi gözlerimle şahidim. dahiliye cerrahi mikrobiyoloji gibi dersleri görüyoruz ve lisans hemşirelik okuyan da aynısını  işliyo.. ben gayet açıkça fikirlerimi söyledim. anlayan anlar....
    enes
  •  22-05-2009, 17:14 113004 Cevap 112997

tamam sakin ol Seda Hemsire...

Allah Allah yanlis anlamis olmak sucmu..

ben 4 sene okuyan Hemsireyle, Saglik lisesinden mezun olan Hemsirenin farki zaten bilgi farkidir!!! Uni okuyanlar daha iyi diyorum..Turkiye Hemsirelik sistemini Batiya dogru uygulamaya calisiyor ve Batida Hemsirelik Yuksek okulu okumadan Hemsire degilsindir.. Doktorun yaninda yardimcisisindir onlarda zaten Hastanelerde calisamaz..

•  22-05-2009, 17:52 113007 Cevap 113004

ben gayet sakinim.sakince cevap verdim bu birincisi. sen onu doğru görüyor olabilirsin ama benim doğrum da bu.fikirlerine saygı duyuyorum. diyorsun ki 'Batıda Hemşirelik Yüksek Okulu okumadan hemşire değilsindir.' Doğrudur ama şöyle bi fark var.Biz TÜRKİYE de yaşiyoyoruz. Bizi Batıya götürmek isteyenlerin sözüne pek güvenme çünkü geçen sene hemşire ihtiyacı var diye küçük bir ilçede bile hemşirelik sınıfı açıldı. KÜÇÜK BİR İLÇE DİYORUM dikkatini çekerim. küçük bir ilçede sağlık meslek lisesinde hemşirelik sınıfı açılıyorsa illeri düşün. hesap et kaç il var birer sınıf açılsa ilçeleri de düşün. hadi 100 sınıf açıldı diyelim. her sınıfta 25 hemşire olsa 2500 hemşire eder. batıya uymak isteyen adam bırak 2500 ü 100 tane hemşire çıkarmaz. biraz mantıklı olmaya davet ediyorum seni esracım.ünv. mezunu bir hemşirenin benden  iki farkı var . maaş ve ad. BİLGİ VE YETENEK konusunda AYNIYIZ. hala aynı düşüncemi savunuyorum. bir örnek vereyim sana.ben lise 2 nin yaz stajındayken iki tane lisans okuyan hemşire hanım vardı ve biri 3 biri 4.sınıftı. inan bana damar yolu zor açıyorlardı. ben de en ince damara hasar vermeden bile giriyordum o zaman. bizim mesleğimizde bilgiden daha önemli olan yetenek ve yaratma gücüdür.
    enes
  •  22-05-2009, 18:56 113014 Cevap 113007

sedacim ben senin fikirlerine saygi duyuyorum..Iste olayda bu ya Ilcede Hemsire acigi var diye, hemsire siniflari okullari aciliyor,. öyle kafamiza göre Hemsirelik sinifi aciliyorsa her il köy accsin demekki okadar kolaymis Hemsireligi okumak. Biz Hemsireligi biryerlere getirmek istiyoruz.

Inan bana Turkiyedeki saglik Sistemi okullari Batiyi örnek alip gidiyor..sence ozaman niye hemsireik yuksek okulu cikti. Canim sen Liseyi bitirip yurt disinda Hemsirelik yapmak istesen, bunu yapamassin, cunku diploman yetmiyor, ama Uni okuyanlara kapilar acik oluyor.Sedacim sen damar yolunu kolay acabilirsin bende belki Kan almasini daha iyi yaparim bu beceri meselesi. Bunun Bilginle alakasi yokki bu pratik.

Ben Saglik Lisesi bitirenleri inan kucumsemiyorum sakin böyle anlasilmasin, tabii Uni bitirip pratikte kötu olanlarda vardir bu birsey demiyorum.Benim Yengem Hemsire Saglik Lisesini bitirmis, ben en kolay sorulari soruyorum inan bana cevap veremiyor cunku bilmiyorum ogrenmedik felan diyor.. ya insan Kalb krizinde hangi degerler yukseliyor bilmezmi??

•  22-05-2009, 23:29 113044 Cevap 113014

esrali87;sizin eğitim durumunuzu merak ettim daha doğrusu almanyada hemşire eğitimi;siz almanyayla Türkiyeyi kıyaslamayın lütfen daha bizim çok yolumuz var
  •  23-05-2009, 3:06 113072 Cevap 113044

dochemşire:
    esrali87;sizin eğitim durumunuzu merak ettim daha doğrusu almanyada hemşire eğitimi;siz almanyayla Türkiyeyi kıyaslamayın lütfen daha bizim çok yolumuz var

bende Turkiyedeki Hemsirelerin biryerlere gelmesini istiyorum, yurt disinda Egtim gören rahatlikca istedigi yerde calisiyor, ama Turkiyedeki Hemsirelerin diplomasi yeterli gelmiyor ve bu cok uzucu bir durum,

Niye Turkiyedeki Meslektaslarim istedigi yere calisamasin?? niye yurt disinda calismak isteyenler meslegi kabul edilmiyor?? uzucu durum..

Ben Almanyala Turkiyeyi kiyaslamiyorum ben Turkiyele Avrupayi kiyasliyorum..

Eger her il ilce Hemsire acigi var diye kafasina göre saglik Lisesi acarsa daha bu yol baya uzar.. Avrupalilar Turkiyedeki Saglik Hizmetini cok kötu buluyorlar,izinden gelenler Hastaneleri Hemsireleri kötuluyor, bu beni Turk kizi olarak cok uzuyor, kizdiriyor. ben kendim sahit oldum Turkiyedeki bagzi Hemsirelerin bilgisizliklerini.

Bagzi Arkadaslar kabul etmesede Turkiye saglik Hizmeti Batiya uyum saglamaya calisiyor, bosunami Hemsirelik icin Universiteler var? Detayli Bakim plani kac senedir var???

Turkiyedeki Meslektaslarimin iyi gözle bakilmasini istiyorum, Avrupalilar bakin Liseyi bitirip Hemsire olmus egtime bakin demesinler!!!!!!!!!

•  23-05-2009, 12:01 113081 Cevap 112744

size bunu anlatabilmek ya da sizin anlayabilmeniz şu an için mümkün değil anladığım kadarıyla.sizlerde tabiki çok değerlisiiz kendinizi böyle görebilmenizde çok güzel gerçekten.ama hep diyorum keşke bütün hemşireler lisans mezunu olabilse keşke bizim 4 yılda alabildiklerimizi alabilseler.ayrıca üniversite okumak çok çok çok önemlidir ve bunu sadece ben söylemiyorum artık hemşirelik yasasındada var hemşirelik 4 yıllık hemşirelik bölümü okuyanların mesleğidir.

ve ben şunu anlamıyorum staj dönemlerimde de çalışma hayatımda da bu sayfada da gördüklerim kadarıyla nedense lise mezunu arkadaşlar (hemşire diyemiyorum ÇÜNKÜ hemşire üniv mezunudur ) hep bir kendilerini ispatlama çabasında , yok biz üniv okumadık ama sizden çok şey biliyoruz edasındalar.lütfen artık kimse ne üstünlük göstermesin nede kompleks yapmasın.herkes yerini bilsin görrevini yapsın

•  23-05-2009, 23:23 113153 Cevap 113081

ooooo çok ağır olmuş arkadaşım,sizce lisans eğitiminden önce  mezun çalışan hemşirelere ne yapmalı ? Hittler de yaşamıyor artık
  •  24-05-2009, 1:01 113160 Cevap 110425

nekadar gercekçi bir haber bilmiyorum yada nekadar sözlerinde dururlar tartışılır ama atama bekleyen arkadaşlarımız adına çok  sevindim.........

yalnız merak ediyorum neye dayanarak önce lisans mezunlarının atanması gerektiğine inanıyorsunuz ?sizi ayrıcalıklı yada öncelikli kılan şey nedir acaba ?zira ;henüz üniversitelerden hemire mezun olmadan,buralara öğrenci alınmadan çok önceleri bu küçümsediğiniz liselerden hemşireler mezun oluyor ve bu mesleğide ayakta tutuyorlardı.ayrıca yıllardır mezun olup bekleyen okadar insan arasından lisans mezunlarına öncelik tanınması ve bu insanların dahada beklemeye mahkum edilmesi nekadar mantıklı yada adil acaba ????

bitirdiğimiz okula değilde bu mesleği layıkıyla yapacak meslekteşlara ihtiyacımız var bence..ister lise mezunu olsun ister lisans .....

terar atamaların gercekleşmesi umuduyla diyorum arkadaşlar

•  24-05-2009, 8:23 113174 Cevap 113160

ozlem pişkin:

nekadar gercekçi bir haber bilmiyorum yada nekadar sözlerinde dururlar tartışılır ama atama bekleyen arkadaşlarımız adına çok  sevindim.........

yalnız merak ediyorum neye dayanarak önce lisans mezunlarının atanması gerektiğine inanıyorsunuz ?sizi ayrıcalıklı yada öncelikli kılan şey nedir acaba ?zira ;henüz üniversitelerden hemire mezun olmadan,buralara öğrenci alınmadan çok önceleri bu küçümsediğiniz liselerden hemşireler mezun oluyor ve bu mesleğide ayakta tutuyorlardı.ayrıca yıllardır mezun olup bekleyen okadar insan arasından lisans mezunlarına öncelik tanınması ve bu insanların dahada beklemeye mahkum edilmesi nekadar mantıklı yada adil acaba ????

bitirdiğimiz okula değilde bu mesleği layıkıyla yapacak meslekteşlara ihtiyacımız var bence..ister lise mezunu olsun ister lisans .....

terar atamaların gercekleşmesi umuduyla diyorum arkadaşlar

Özlem arkadasim  ´´neye dayanarak önce lisans mezunlarının atanması gerektiğine inanıyorsunuz ; yazmissin, eger bastan sona okursan cevab yaziyor arkadasim, zaten konuda bu soruyla basladi.yoksa yazilanlar yine yazilcak..

Hitlerle bu konu cok farkli Necla Hanim, Hitler inanin bu konuda bizimle ayni dusuncesi olurdu,o okuyanlari yanina aldi..

•  25-05-2009, 10:43 113280 Cevap 113174

Çok ayıp ya çok... ne demek lise mezununu hemşire saymıyorum. sen sayma kardeşim sayan var valla. onun için çok ta önemsemedim dikkatealmadım söylediklerini...Ben kendimi biliyorum.LİSE MEZUNUYUM. HEMŞİREYİM.. BİLGİLİYİM YETENEKLİYİM VE BECERİKLİYİM....

Valla o bu değil ilk başta da dedim şimdi de diyorum inşallah hayırlısıyla tüm hemşirelerimiz işini bulur atanır. benim temennim de en yakın zamanda atanmam. HERKESE HAYATINDA ABAŞARILAR. ALLAH HERKESE EN HAYIRLI İŞİ VERSİN. AMİN...

enes
  •  25-05-2009, 10:44 113282 Cevap 113174

Çok ayıp ya çok... ne demek lise mezununu hemşire saymıyorum. sen sayma kardeşim sayan var valla. onun için çok ta önemsemedim dikkate almadım söylediklerini...Ben kendimi biliyorum.LİSE MEZUNUYUM. HEMŞİREYİM.. BİLGİLİYİM YETENEKLİYİM VE BECERİKLİYİM....

Valla o bu değil ilk başta da dedim şimdi de diyorum inşallah hayırlısıyla tüm hemşirelerimiz işini bulur atanır. benim temennim de en yakın zamanda atanmam. HERKESE HAYATINDA BAŞARILAR. ALLAH HERKESE EN HAYIRLI İŞİ VERSİN. AMİN...

enes
  •  25-05-2009, 13:44 113326 Cevap 113282

Seda arkadaşım sana yürekten katılıyorum.

Bende lise mezunu bir hemşireyim.Ama bilgime yeteneğime becerime enönemlisi kendime güvenim sonsuz.......

Lise mezunlarını hemşireden saymayan arkadaşım;senin beni hemşireden sayman yada saymaman benim çok umrumda degil açıkçası,lise mezunu arkadaşlarımın hiçbirinin de umrunda olduğunu sanmıyorum.

ama hemşiredn saymıyorum cümlesini üzerine alacak arkadaşlarımız olabilir.mesela;üniversite mezunu olup naylon stajlarla çalıştığı yere uğramadan staj tamamlayan arkadaşlarımız gibi.işte bende o lisans mezunu arkadaşları hemşireden saymıyorum o zaman ..olurmu öyle şey demeyin evet oluyor ve ben böyle birkaç arkadaşla aynı hastanede çalışıyorum malesef..ve bu arkadaşlar hastanemizin acil servisinde çalışmaya çalışıyorlar.hani lisans mezunu hani ünivesiteli bilgili becerili ya ......nedense mesleğiyle ilgili herseyden habersiz.

•  25-05-2009, 15:15 113351 Cevap 113326

seni canı gönülden tebrik ederim özlem arkadaşım...güzel bir kanıya varmış doğru tespit etmiş ve güzel düşüncelerini yazmışsın...bana destek verdiğin için tekrar teşekkür ederim....

enes
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 2 -   < Onceki 1 2 3 4 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle