Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,333 hemşire olduk

şunda ARA

hemşirelikte yönetim ve yüksek lisans

Son Mesajınız 05-07-2014, 13:17 brngnr tarafından gönderildi. 6 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  20-08-2009, 23:08 132109

hemşirelikte yönetim ve yüksek lisans

mrblar...ben bu siteye yeni üye oldum...yapılan yorumlar çok güzel herkes birbirine yardımcı oluyor..banada yardımcı olursanız sevinirim..ben hemirelikte yönetimle ilgili yüksek lisans yaptığım taktirde çalışmaya başlar başlamaz sorumlu hemşire olacağımı ve çalışma yerindeki baş hemşire lisans mezunuysa baş hemşire dahi olabileceğimi duydum?sorumlu hemşireler nöbet tutuyor mu?hafta sonu çalışıyorlar mı?ya çok saçma sorular sormuş olabilirim mağdur görün çünkü daha mezun olmadım.birde yönetimle ilgili hangi üniversiteler yüksek lisans eğitimi veriyor?beni çok korkuttularSad
  •  02-09-2009, 15:13 133705 Cevap 132109

Cevap : hemşirelikte yönetim ve yüksek lisans

GÜNCELLLLLLL
  •  19-11-2010, 14:48 205632 Cevap 132109

BURSA'DA YÜKSEK LİSANS (SAĞLIK YÖNETİMİ) DERSLER 15 GÜNDE BİR HAFTA SONLARI BURSA'DA Sağlık yönetimi alanında yetkinliklerini artırmak isteyenler, hali hazırda yöneticilik görevini yürütenler, kariyer hedeflerinde yöneticilik olanlar ve sağlık sektöründe çalışmak isteyenlerin dikkatine… Okan Üniversitesi Bursa'da, sağlık kuruluşları ve yöneticileri için Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans yeni dönem kayıtlarına başladı. Eğitime herhangi bir lisans programından mezun olan herkes kalıtabilecek. Müracat: Okan Üniversitesi Bursa Sürekli Eğitim Merkezi Telefon: 0224 238 01 01
  •  20-11-2010, 21:06 205769 Cevap 132109

merhaba .yönetim de yüksek lisans yapsan bile çalışmaya başlar başlamaz sorumlu hemşire yada baş hemşire olamıyorsun hatta sen yüksek hemşire oldugun halde yüksek lisans yapsan bile sorumlu hemşiren iki yıllık bir hemşire olabilir benm çalıştıgım hastanede bunun bir sürü örnegi var  tabi normalde bizim olmamız gerekiyo ama çalıştıgın hastanede önlisans mezunu hemşire bile başhemşiren olabilir bu daha çok torpil işi.. ama kesinlikle yüksek lisans yapmalısın başarılar...
  •  12-01-2011, 0:10 211891 Cevap 205769

Emine hemşire hanım yönetimle ilgili yüksek lisansa kadar yapıpta bu soruları sormanız hata bunları yüksek lisansını yapanlara bizlerin sorması lazım ayrıca hastanelerde idareci olmak şuanki yasalara göre yüksek lisanslılara verilir ama ayrıca torpilinde olacak çünkü koltuğundan edeceğin kişininde arkasına bakmak lazım sağlammı diye yoksa hertürlü mahkemeye  gidecek kadar hakkınız var durum bu karar sizin
  •  09-05-2011, 16:43 226593 Cevap 205769

Sevgili meslektaşım,hangi hastanede çalıştığınızı bilmiyorum,lakin söylemiş olduğunuz görevlerde hastane sistemini ,mesleki tecrübe ve yönetmeye hedeflediğiniz kişilerin yapılarını,karakterlerini tanımanız sistemin damarlarında akabilmenizx en az 2 senenizi alır.Eğitim elbette çok önemli lakin bu eğitminizi bu tecrübelerle sağlamlaştırırsanız kalıcı ve iyi bir yönetici olabilirsiniz.Bu tavsiyenizi de uzun senelerdir üst düzeyde yöneticlik yapmış meslektaşınızım.

•  05-07-2014, 13:17 259881 Cevap 132109

merhaba yeni hemşirelikteyönetim yüksek lisansına kanul edildim pazartesi kayıt yaptıracağım
RSS haberlerini XML olarak görüntüle