Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

fizyoterapi ???????

Son Mesajınız 29-10-2014, 9:15 Tolgahann Özkan tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  20-09-2014, 17:47 260972

fizyoterapi ???????

ARKADAŞLAR ben lise hemsirelik mezunuyum. fizyoterapi okumak istiyorum. bizim geçis hakkımız var bu bolume. peki özel üni veya devlet üni puanlarla ilgili bilgisi olan var mı? arastırdım ama asıl kafama takılan geçis hakkı oldugu icin puana bakıyorlar mı? yoksa baraji gecmem yeterlı mi?
  •  29-10-2014, 9:15 261323 Cevap 260972

Cevap : fizyoterapi ???????

Meslek Liselilerin Sınavsız Geçiş Öncelikleri
    1- Mezuniyet yılı daha büyük adaylara öncelik verirler. (Yani yeni mezun olacaklara en öncelik, sonra sırasıyla daha yeni mezun olanlardan başlayarak böyle giderler. Yani eski mezunların şansı düşüyor.)

2- Aynı yıl mezun olan adaylar arasında öncelik okul türüne göre sırayla şu şekilde belirlenir: Anadolu teknik lisesi, Teknik lise veya Anadolu meslek lisesi, Meslek Lisesi (Çok eski yıllarda mezun olanların enstitü adı altında mezun olduklarından Meslek lisesi sınıfına dâhildir.)

3- Mezuniyet yılı ve okul türü aynı olan adaylardan aynı METEB içinde olanlara öncelik verilir.

Not: METEB: Her ilde bir mesleki ve teknik eğitim bölgesi bulunmaktadır. Bu nedenle METEB iliçi veya ildışı diye bilinir.

4- Mezuniyet yılı, okul türü ve METEB içi veya METEB dışı bilgileri aynı olan adaylardan OBP'si yüksek olan adaylara öncelik verilir.

5- Yukarıdaki 4 şarta göre eşit olan adaylardan yaşı küçük olana öncelik verilir.
    E-Mail : tolgahanozkan6@gmail.com
RSS haberlerini XML olarak görüntüle