Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

10 BİN HEMŞİRE ALIMI

Son Mesajınız 29-04-2015, 16:09 alpr86 tarafından gönderildi. 113 yanıt.
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 4 -   < Onceki 1 2 3 4
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  29-05-2009, 18:32 113847 Cevap 113846

Cevap : GERÇEKTEN SAÇMALIK

bu konu böyle sayfalarca sürer gider. sizin doğrunuz size. bizim doğrumuz bize. iki tarafta pes etmez sürer gider. her bireyin düşüncesine de saygı duyuyorum. ama artık uzatmayalım diyorum.inşallah hayırlısıyla sizin istekleriniz de bizim isteklerimiz de  diyorum ve herkese saygılar diyerek çıkıyorum.ii günler. mutlulukla kalın. hayırlısıyla tüm hemşirelerimiz ekmek kapısını bulur diyorum...
    enes
  •  30-05-2009, 22:44 113959 Cevap 113847

sedahemşire:
    bu konu böyle sayfalarca sürer gider. sizin doğrunuz size. bizim doğrumuz bize. iki tarafta pes etmez sürer gider. her bireyin düşüncesine de saygı duyuyorum. ama artık uzatmayalım diyorum.inşallah hayırlısıyla sizin istekleriniz de bizim isteklerimiz de  diyorum ve herkese saygılar diyerek çıkıyorum.ii günler. mutlulukla kalın. hayırlısıyla tüm hemşirelerimiz ekmek kapısını bulur diyorum...

Teklif sizden bende uzatmiyorum ozaman!! Zaten 7ci sayfa oldu.. Dediginiz gibi sayfalarca surer bu konu!

Iyi aksamlar:-) 

•  31-05-2009, 2:30 113973 Cevap 113959

Pnr01:

sedahemşire:

Teklif sizden bende uzatmiyorum ozaman!! Zaten 7ci sayfa oldu.. Dediginiz gibi sayfalarca surer bu konu!

Iyi aksamlar:-) 

inanin bende SIKILDIM siz bizim ne dedimiz anlamiyorsunuz bende anlatmaktan biktim, ama sondefa bunu söylemek istiyorum bir arkadasimiz sizin bashemsireniz lieseli olcak demis, en gec 5 sene sonra yine burda nu konuyu tartismak isterim acaba liseli Hemsire kalmismi diye..

sizinde dediniz gibi siz kendi bildnizi dogru bilin bizde biz haklisyiz diyoruz ve ben artik bu konu hakkinda birsey yzmak istemiyorum bizi anliyan anladi zaten..

iyi gecelerrr

•  08-06-2009, 17:10 115118 Cevap 110427

Cevap : FARK VAR.

1. arkadasım sen ıster kabul et ıster etme lısans mezunu hemşire ve lisa mezunu hemşire arasında farka var. bir kere 5 yıl okuyoruz sizden sonra beceri beceri , sorgulama farkımız var.hemşirelik sadece iğne yapmak serum takmak değildir. bilimsel bilgiye dayalı bilgi ve beceriyi kullanmayı, düşünmeyi,farkındalığı, otonomiyi, özgüveni gerektirir. malaesef karşılaştığım lise mezunu arkadaşlarda bu sıfatları göremedim. emeğe saygı diye brşey varsa lisans mezunu hemşireler öncelikli olarak alınmalıdır.
  •  08-06-2009, 18:25 115123 Cevap 115118

Cevap : FARK VAR.

biz bu konulardan sıkıldık artık isteyen istediğini kabul etsin .biz 2009 2. atamalarını bekliyoruz
  •  11-06-2009, 2:02 115515 Cevap 113973

Cevap : tabi tabi

seda hemşire siteye bir yorum ekledim bakıyorum  baya bir tartışma çıkmış. kabul etmicekler etmesinler. biz sizden once vardık dıyorlar inanılacak gibi degil bu sözler . ne konusrlarsa konussunlar. saglık bakanlıgı universitelerdeki hemşirelik bölümünü degil liselileri kaldırmak istiyor anlayan anlamıştır. igne yapmasını bilmiyor diyenlere bu onların hocalarının hatasıdır bir tanesi bilmiyor diye karalamasınlar...yine diyorum ÜNİVERSİTE BİR STATÜ ATLAMA TAHTASIDIR HER BABAYİGİT BURADAN GEÇEMEZ.. ANLAYANA
  •  11-06-2009, 9:28 115545 Cevap 115515

valla arkadaşlar diyorum ya bu tartışma bırakın 1 ayı senelerce uzar gider. ben sıkıldım valla. herkes kendini biliyo mu biliyo. ben hemşireyim.lise mezunuyum. şurada yazdıklarınızın hiçbiri benim hemşire olmam gerçeğini değiştirmez. tek istediğim hayırlısıyla atanmak. hak eden kazansın ve atansın. allah herkesin yolunu açık etsin.
    enes
  •  17-06-2009, 2:35 116375 Cevap 115545

güncel
  •  26-06-2009, 18:30 117374 Cevap 112744

Cevap : ANLIYORUM...

sedahemşire:

eğitim her zaman önemlidir ona sözüm yok ama bence yalnış düşünüyorsunuz. ben lise mezunu bir hemşireyim.4 sene dirsek çürüttüm.başarılı bir hemşire olduğuma da inanıyorum. şimdi gelelim lisans okuyan hemşirelerimize. bizden tek farkları 4 sene fazla okumaları. zaten o 4 sene içinde okuduklarının aynısını bizde okuyoruz lise döneminde. sağlık meslek lisesinden mezun olmayıp başka liseden mezun olduktan sonra lisans hemşirelik okuyan bir insan benle aynı kademede buna inanıyorum. çünkü aynı dersleri görüyorsun aynı şeyleri öğreniyorsun.  var böyle tanıdığım insanlar.ben üniversite okumadığım için böyle düşünüyorum zannedilmesin. ben kendim istemedim okumak. ilerde maaşımın yükselmesini istediğim için açık düşünüyorum ama dediğim gibi bana göre hiç farkımız yok.. sadece kelimeler farklı. lise mezunu. üniversite mezunu.ama sağlık meslek lisesini bitirip tekrar 4 senelik daha okuyan birisi lise mezunundan yüksektir ona bişey diyemem.üniversite mezununun benden bilgi olarak farkı yok.sadece 150 milyon fark ve ad.bilgi ve yetenekte asla... demişsiniz ki eğitim demek kalite demektir diye... keşke EĞİTİM insanların KALİTESİNİ düzeltebilse..

Yalnız SML mezunlarının statüsü sağlık teknisyenliği...Lisans mezunları uzman hemşire statüsünde çalışıyorlar.Hastane içinde hemşire olarak bilinebilirsiniz ama asla SML mezunlarının statüsü hemşirelik değil. 

•  26-06-2009, 19:06 117376 Cevap 117374

lDeimosl:
    sedahemşire:

eğitim her zaman önemlidir ona sözüm yok ama bence yalnış düşünüyorsunuz. ben lise mezunu bir hemşireyim.4 sene dirsek çürüttüm.başarılı bir hemşire olduğuma da inanıyorum. şimdi gelelim lisans okuyan hemşirelerimize. bizden tek farkları 4 sene fazla okumaları. zaten o 4 sene içinde okuduklarının aynısını bizde okuyoruz lise döneminde. sağlık meslek lisesinden mezun olmayıp başka liseden mezun olduktan sonra lisans hemşirelik okuyan bir insan benle aynı kademede buna inanıyorum. çünkü aynı dersleri görüyorsun aynı şeyleri öğreniyorsun.  var böyle tanıdığım insanlar.ben üniversite okumadığım için böyle düşünüyorum zannedilmesin. ben kendim istemedim okumak. ilerde maaşımın yükselmesini istediğim için açık düşünüyorum ama dediğim gibi bana göre hiç farkımız yok.. sadece kelimeler farklı. lise mezunu. üniversite mezunu.ama sağlık meslek lisesini bitirip tekrar 4 senelik daha okuyan birisi lise mezunundan yüksektir ona bişey diyemem.üniversite mezununun benden bilgi olarak farkı yok.sadece 150 milyon fark ve ad.bilgi ve yetenekte asla... demişsiniz ki eğitim demek kalite demektir diye... keşke EĞİTİM insanların KALİTESİNİ düzeltebilse..

Yalnız SML mezunlarının statüsü sağlık teknisyenliği...Lisans mezunları uzman hemşire statüsünde çalışıyorlar.Hastane içinde hemşire olarak bilinebilirsiniz ama asla SML mezunlarının statüsü hemşirelik değil. 

deimos siz hele bi okulu kazanın  sonra işe girin çalışın ,ondan sonra  ikisi arasındaki farkı yorumlarsınız .sizin daha çoooooooooooooook yolunuz var çooooooooooook
  •  26-06-2009, 19:38 117380 Cevap 117376

meroş:
      deimos siz hele bi okulu kazanın  sonra işe girin çalışın ,ondan sonra  ikisi arasındaki farkı yorumlarsınız .sizin daha çoooooooooooooook yolunuz var çooooooooooook

Yazdıklarım doğru olduğu için bir sorun yok.Zaten bir şeyi bilmek ve yorumlamak için o zümrenin de içinde bulunmak gerekmiyor.SML mezunları sağlık teknisyeni evet...Lisans mezunları ise Uzman Hemşire unvanına sahipler.

•  27-06-2009, 1:20 117404 Cevap 117380

Demimosal sen istedigin kadar yaz, benim gibiler seni iyi anliyoruz, bana kalirsa digerleride farkinda ama kabul etmek istemiyorlar , ondan bosver gitsin, biz herseyin farkindayiz!!

•  27-06-2009, 2:19 117407 Cevap 117404

esrali87:
    Demimosal sen istedigin kadar yaz, benim gibiler seni iyi anliyoruz, bana kalirsa digerleride farkinda ama kabul etmek istemiyorlar , ondan bosver gitsin, biz herseyin farkindayiz!!
    benim gibiler ne demek?  daha o senin gibiler okul bile kazanmamış .diğerleri .........onlar uzaylımı??????????çok garip vallahi çoook.
  •  27-06-2009, 11:23 117425 Cevap 117407

Benim asteğmenlerin subay statüsünde olduklarını bilmem ve yorum yazmam için asker olmam gerekmiyor.Polislikte Başkomiserlikten sonraki rütbenin Emniyet Amirliği olduğunu bilmem ve yazmam için polis olmam gerekmiyor.Kalp ve Damar Cerrahisinin uzmanluk eğitimi süresinin 6 yıl olduğunu bilmem ve yazmam için hekim olmam gerekmiyor.Ben bildiğim bir şeyi söyledim.

Hanımefendi siz burda yükseköğretimi özendireceğiniz yerde ben de hemşireyim,onlardan daha iyiyim gibi cümleler kurarak mesleğinizin geri kalmasına katkı sağlıyorsunuz.Sizden gören gençler doğru şeyler söylediğinizi düşünüp amaan yükseköğretim de neymiş deyip liseden sonra bırakıyorlar;ama 17-18 yaşlarında sorumluluk almak için çok genç bir yaşta iş hayatına atılmak başkadır,22-23 yaşında görmüş geçirmiş olarak iş hayatına atılmak başka... 

•  27-06-2009, 17:29 117462 Cevap 117425

deimosl gerçekten çocuk iyi açıklamışsın bravoo Wink
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  27-06-2009, 17:29 117463 Cevap 117425

deimosl gerçekten çok iyi açıklamışsın bravoo Wink
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  27-06-2009, 17:36 117467 Cevap 117462

deimosl affedersin yanlış yazmışım çok iyi açıklamışsn bravoo
  •  27-06-2009, 22:40 117493 Cevap 117467

Teşekkür ederim...

Bu arada 6-15 Temmuz tarihleri arasında 10 bin memur alımı için başvuruların yapılacağını duydum.Bu sayının bin küsür kadarı hemşire kadrosu.Hayırlı olur inş... 

•  19-12-2009, 4:00 142409 Cevap 117493

oooo bu konu uzarda uzar...

ben 5 sene sonra lise hemsiresi kalirmi onu merak ediyorum..Insallah artik herkes Üniversite mezunu Hemsire alir

•  25-12-2009, 12:42 142906 Cevap 142409

esrali87:

oooo bu konu uzarda uzar...

ben 5 sene sonra lise hemsiresi kalirmi onu merak ediyorum..Insallah artik herkes Üniversite mezunu Hemsire alir

Zaten yeni hemşirelik kanununda lisans mezunlarına hemşire ünvanı veriliyor.

Madde 1 - (Değişik madde: 25/04/2007-5634 S.K./1.mad.)

Türkiye'de üniversitelerin hemşirelik ile ilgili lisans eğitimi veren fakülte ve yüksek okullarından mezun olan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenler ile öğrenimlerini yurt dışında hemşirelik ile ilgili, Devlet tarafından tanınan bir okulda tamamlayarak denklikleri onaylanan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenlere Hemşire unvanı verilir. 

•  06-07-2010, 23:56 184617 Cevap 110443

Cevap : YETERLİ Mİ

buradaki lise mezunu arkadaşlar işin sadece pratigini aldıkları için , hastayla nasıl iletişime geçilir hasta psikoljisi nedir ? nasıl davranılır bilmiyorlar.onları sadece makina olarak görüyorlar.ve kim üniversite mezunları övse ben ondan daha iyi damar yolu açıyorum diyorlar.fark ettiniz mi aşagılık kompleksi denir bu duruma tıpta. kendinin olumlu yönleri överken digerlinin olumlu yönlerini görmezden geliyor.ve arkadşlardan birisi çıkmış demiş ki benim bilgim üniversite mezunundan daha çok. bizim sınıfta sizden mezun olan bir arkadaşımız vardı.ve sadece 1.sınıfta bizden daha iyi durumdaydı.sonrasında derslerin zorlugunu o da anladı. ve kendisi de itiraf etti evet arkadaşlar üniversite mezunu olmak cok degiştiriyor insanı dedi. her seyden önce üniversite mezunu olmak başlı başın agüzel bir duygudur. çıkmışlar diyorlar ki 15 yaşımda meslege başladım.sorarım size 15 yaşındaki bir kişi daha kendisi ergenken digerlerinin prikolojisinde ne anlasınçona nasıl yaklaşması gerektigini nereden bilsin.ve şunu açık yüreklilikle söylüyorum bizim stajlarımız hiç naylon olmadı.sabah ögle akşam üç posta vizit yapardı hocalarımız sürekli başımızdaydı. staj dediigmizde arkadaşlar o kadar hafife almış ki böyle düşünüyorlar. stajdan döndüktan sonra sayfalarca baakım planını da yapan bizdik. ayrıca ben üniverste mezunuyum.benm bilgimle yüksek lisans ögrencisinin arasında kat be kat fark varsa sizinle bizim aramızda bilgi seviyesi olarak fark var.bunu kabul etmek istemeniz çok normaldir.çünkü siz liseden sonra kolay yoldan ekmek parası kazanmışsınız. ve bizi anlmanızı beklemyoruz da... lakin meslegin bugün bu şekilde olmasında her çeşit mezun verne bir bölüm olmamızdır. bir arkadaşımız çok güzel söylemiş , yeni hemşirelik kanunu açık okumamış olacaksınız ki , o size hemşire degilsiniz deyince hemen zıplamışsınız.ama 2009hemşirelik kanunu açıp bir okusaydınız kime hemşire denilip kime denilmedigini anlardınız.peki size şunu soruyor lise mezunu hemşire sayanlar kenidlerini : neden lisans mezunları serviste sorumlu hemşire oluyorlar ya da başhemşirler sorumlu hemşire oluyor.o zaman lise mezunlarındna seçerlerdi eşit olsaydık. bilgi yönünden eşit degiliz arkadaşlar. siz sadece pratik alıyorsunuz. bilgi yönüyle neden nasıl kavrayamadan servislere çıkıyorsunuz.ve lütfen üniversite mezunu hemşirelerden daha çok şey biliyoruz demeyin.bunu en azından üniversite mezunlarının bulundugu bir yerde söylemeyin.çünkü biz sizin nasıl yetiştiginizi çok iyi biliyoruz.
  •  07-07-2010, 21:16 184921 Cevap 184617

Cevap : YETERLİ Mİ

Bizler staj günleri saat:13.00-15.00 arası ziyaret saati olduğu için hastane konferans salonunda ders işlerdik.O derslere katılan lise öğrencisi gençlere lisedeki dersle,buradaki dersi karşılaştırın dediğimde aldığım cevaplar gerçekten de çok farklı olduğunu gösteriyordu.Derste aldığımız bilgilerin hepsi güncel,hepsi literatür taranarak,ince elenip sık dokunarak önümüze sunulmuş bilgilerdi.Kendi hocaları da dersimize katıldı ve aradaki farkı öğrencilerine ders bitimi bizzat anlattı.

Hatta öğrencilerin söyledikleri bir şey vardı unutmam:Bizim en bilgili hocamız "x" hoca.Bahsi geçen hoca da bizim okulumuzun öğretim görevlisi kadrosundan ayrılıp liseye geçen yüksek lisans mezunu bir hocaydı. 

•  30-09-2014, 1:07 261050 Cevap 115545

aboooo, didisme varmis

•  29-04-2015, 16:09 262126 Cevap 8066

Cevap : 10 BİN HEMŞİRE ALIMI

Seçimler yakın mı? :):)
    www.skypeogretmenim.com
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 4 -   < Onceki 1 2 3 4
RSS haberlerini XML olarak görüntüle