Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,341 hemşire olduk

şunda ARA

hemşirelerin anıları kitap oldu :)

Son Mesajınız 27-06-2012, 17:42 GizemY tarafından gönderildi. 6 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  10-05-2009, 13:30 111822

hemşirelerin anıları kitap oldu :)

Meslek hayatları boyunca kendilerinin ve çalışma arkadaşlarının yaşadıkları anıları kaleme alan iki hemşire, fıkraları aratmayan bir kitaba imza attı.

İNÖNÜ Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde görev yapan hemşire Şenay Karaaslan ile Özlem İnan anılarını kitaplaştırdı. Hemşireler kendi meslek yaşamları ve çalışma arkadaşlarının karşılaştıkları ilginç detayları ‘Hemşire Anıları’ kitabında topladı. 12 Mayıs Hemşireler Günü’nde kitabın dağıtımın yapılacağını söyleyen Şenay Karaaslan bir anısını şöyle anlattı: 1991 yılında ilk görev yerim Erzurum Araştırma Hastanesi’nin acil servisine başvuran kadın hastaların büyük çoğunluğu şikayetlerinin nedenleri sorulduğunda ‘Ben bilmem beyim bilir’ diye cevap verirdi. Acile başvuran kadın doğum hastalarına da rutin olarak son adet tarihi sorulduğunda da yine aynı cevap alınırdı. İşin ilginç olanı, gerçekten de beyleri son adet tarihlerini tam olarak bilirlerdi. İşte kitaptaki anılardan bazıları:

Hamile kadına ‘Suyun geldi mi’ diye sorulur.

Cevap: Kör olası muhtar 3 gündür suyumuzu kesti. 

Kemer’de acile gelen bir hastaya ‘Girişe git kaydını yaptır’ derler. Epeyce sonra gelen hasta ‘Kiriş’e (Kiriş ilçesi) gidip geldim’ der.

Galoş giymesi istenen ziyaretçi, bir süre sonra ellerine ve başına geçirdiği galoşlarla hastasının yanındadır.

Diyarbakır’da kasketli, bıyıklı ve şalvarlı bir adam beyaz önlük giyerek doktor kılığında yakınını ziyaret etmek için hastayene girererken yakalanır.

komik anılarını paylaşmak isteyenler buraya...
  •  12-05-2009, 11:55 111983 Cevap 111836

Cevap : hemşirelerin anıları kitap oldu :)

güzelmiş:)bnde bi kere teyzeye hastanın dosyalarını başına koy gezicez dedim gitmiş teyzede gereçkten başının üstüne koymuş krize girmiştik:)
  •  03-06-2009, 22:09 114435 Cevap 111983

Yes
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  20-06-2009, 2:32 116701 Cevap 114435

hasta yakını hastasının yattığı servisi arıyor ve sorusu aynen şu:hemşire hanım idroloji servisi nerde.kendince üroloji servisini idrolojiye uyarlamış.çok gülmüştüm.

•  26-06-2009, 12:12 117323 Cevap 111822

BU KİTABIN ADI VE YAYIN İSMİ NEDİR NASIL TEMİN EDEBİLİRİZ ACABA ALIP OKUMAK İSTERİM???
  •  27-06-2012, 17:42 242230 Cevap 111822

Hem komik hemde başımıza gelebilecek olayları anlatıyor :) 
    “When you light a lamp for someone else, you brighten your own path too.” - Buddha

hemşire ve öğrenci hemşireler için blog yazıoyrum http://hemsireninhayati.blogspot.com/

RSS haberlerini XML olarak görüntüle