Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

sağlık meslek liseleri tekrar açılıyor

Son Mesajınız 01-10-2009, 16:31 pelin_yaman tarafından gönderildi. 105 yanıt.
( Toplam 106 Mesaj ) 4 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  29-06-2007, 16:50 13321

sağlık meslek liseleri tekrar açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, iki yıl önce yargı kararı yüzünden kapattığı sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerini yeniden açıyor. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında hemşirelik bölümleri öğrenci almaya başlayacak.

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlayacak olan sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerine OKS puanlarına göre yerleştirme yapılacak.

Geçmiş yıllardan farklı olarak hemşirelik bölümüne erkek öğrenci de girebilecek. Böylece üniversitelerin hemşirelik yüksekokullarında okuyan veya mezun olan erkek hemşirelere liseden destek gelecek. Sağlık meslek liselerinin bu yılki 14 bin 300 toplam kontenjanının yarıya yakınını (6 bin 900) hemşirelik bölümüne ayıran bakanlık, 5 yıl süreyle bu bölüme öğrenci alımını sürdürecek. Hemşirelik bölümü mezunlarına doğrudan hemşire unvanı verilecek ve sektörde hemen çalışmaya başlayabilecek.

Bu yıl Denizli, Antalya, Düzce ve Burdur'da açılan 4 yeni sağlık meslek lisesi ile birlikte 280 sağlık lisesinin tamamına yakınında hemşirelik bölümü açan bakanlık, öğrencileri Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı'ndan (OKS) aldıkları puanlara göre merkezî olarak yerleştirecek. Hemşirelik bölümüne yerleşmek isteyen öğrenciler, sınavla girilen diğer liseler gibi 11-20 Temmuz 2007 tarihleri arasında tercihlerini yapacak. Sağlık Bakanlığı'nın 2002 yılında 4 bin olan hemşire sayısını 4 yılda 73 bine çıkarmasına rağmen Avrupa'da her 230 kişiye, Türkiye'de ise yaklaşık 870 kişiye bir hemşire düşüyor.

Erkeklerden de hemşire olacak

Okul öncesinde usta öğretici olabilen kız meslek liselerinin 'çocuk gelişimi ve eğitimi' bölümü gibi sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümüne de yoğun ilgi bekleyen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'hemşirelerin yükseköğrenim görerek yetişmelerini tercih ettiklerini, ancak hemşirelik yüksekokullarının sektörün ihtiyacını karşılayamadığını' ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Nezir Kahraman ise sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerinin birinci sınıflarına OKS puanlarına göre 5 yıl süreyle öğrenci alacaklarını açıkladı. Yeni dönemde hemşirelik bölümüne erkek öğrenci de girebilecek. Türk Hemşireler Derneği öncülüğünde 7 ayrı hemşire derneğinin başvurusunu 5 Temmuz 2005 tarihinde oybirliğiyle karara bağlayan Danıştay 8. Dairesi, sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerine öğrenci alımını durdurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı da bu bölümleri 2005 yılından itibaren kapatmıştı

unutmasan bile artık unutur gibi yapacaksın .ve buruşturup buruşturup attığım Kağıtlarda Hiç Bitiremediğim bir şiiir Olarak Kalacaksın..
  •  04-07-2007, 19:50 13994 Cevap 13321

Cevap : sağlık meslek liseleri tekrar açılıyor

nasıl yani????hani kapatıyorlardı??hani hemşireler lisans düzeyinde öğrenim göreceklerdi????bunların hepsi seçim yatırımı .artık benim hiçbir yasaya itimatım kalmadı.benim çalıştığım kurumda o memleketin insanını sorumlu hemşire yapıyor başhekim  her  hemşireyi  çok iyi tanıdığını iddia ederek .ozaman herkes memeleketinde çalışsın.burdaki sml mezunları hastaneyi istedikleri gibi kullanıyorlar zaten başhekimde buralı.yoğun bakım ameliyathane zaten kalıcı hemşirelerle dolu.o zaman geçici isek memeleketimiz dışında çalıştırmasınlar kardeşim.tayin de çıkmıyor zaten.sanki ben gittiğimde hemşirelik yapmayacağım.bu nasıl mantık ya...sml mezun edip hastanede göreve başlatıyorlar.devlet okutuyor atamasını yapıyor  üniversite okuyan insan okumak için memleketinden ayrılıyor  dünyanın parasını döküyor birsürü sınava giriyor.ondan sonra kalitemiz neden düşük bizi 2.sınıf sağlık personeli sayıyorlar diyoruz.arkadaşlar bu memlekette üniversite mezunları çaycılık manavlık yapıyor.lise mezunu hemşire ye kim ne değer verir?kalitemizi sayımız fazla olsun az nöbet tutalım diyerek biz düşürüyoruz.lisans mezunu sml mezunu hemşire olmaz.hemşire hemşiredir.kimse sen lisans mezunusun şu işi yaparsın diye bişey yok. ayıp ya bukadar da olmaz.tek olalım.doktor desin ben kaç sene okudum sen biliyor musun senin yaşın kadar bitirdiğin okul ne senin diyor haklı mı değil mi??şunu da söyleyeyim sml mezunu olup çok iyi çalışan arkadaşlarımız var ama bu ikilem niye???*Confused
  •  05-07-2007, 8:42 14006 Cevap 13994

yasa beş yıl süre ile sml hemşire yetiştirecek dedi ya şimdi bunlar mesleğimizi ikiye bölmeye çalışır gibi son hızla hemşire yetiştirirler

sasa113 sevgili meslektaşım bizim kalitemizi diploma değil meslektaşlarımızın cehaleti densizliği kendini bilmezliği düşürmekte en büyük sorun yasal boşluk görev tanımlamamız yok malesef her buyrulanı işi sanan gerek lisans gerek önlisans gerekse sml okadar çok meslektaşımız var ki bunun için hemşirenin hangi kurumun yetiştirdiinden çok yetiştiren zihniyet önemli

ben hem sml mezunu olarakta çalıştım lisans mezunu olarakta çalışmaktayım mesleğimizi geliştirmek için daha örgütlü ve birliktelik içinde bir bilinçlenmeye ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim

hayat paylaştıkça güzel
  •  05-07-2007, 10:23 14020 Cevap 13321

bizim mesleğimizle bukadar oynanması bu meslegi yapmayanların bunu yapması meslegime ve kendime olan saygımı azaltıyor.hiç biçok ciddi bir iş yapıyoruz.r meslekte olmayan bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.bır hekimlikte öğretmenlikte ihtiyaç var diye lise düzeyine indiriliyormu.bu nasıl bir durum.oy toplamak içinmi bu liseler açılıyor.bizler hasta bakıyoruz.insan hayatı ellerimize teslim ediliyor.çok ciddi bir iş yapıyoruz.peki eğitimdeki bu ciddiyetsizlik ne oluyor.erkeklerinde bu meslekte olmasını ısterim.bu bızım bir eksiğimizdi.hemşirelik bir kadın meslegi degil.zaten kadın erkek mesleği dıye bir şey yok.hangi meslekte liseyi bitirince mesleki unvan alıyosunuz veo işte çalışıyosunuz. birtek bizim meslegimizde var.ihtiyaç varsa üniversitelerdeki sayıyı arttır.meslegimiz üzerine yapılan bu oyunlardan oynamalardan sonra neden bu işi seçtim diye pişmanlık duyuyorum.tükenmişlik sendromu yaşıyorum.toplumda saygınlıgımız az.doktor saygı duymuyor.verilenemri yerine getiren kuklayız.bize devlet saygı duymuyorki onlar saygı duysun.eğitim durumumuz konumumuz belli değilki saygı duysunlar.

•  05-07-2007, 10:58 14022 Cevap 14020

bukadar karamsar olma yaprak,dernek bu konuyla ilgili dava açmış durumda,eminim yakında yürütmeyi durdurma kararı alırlar.ayrıca yasa çıktı ve 4 yıllık lisans mezunlarına hemşire denilebiliyor tabi eskiler hariç.o kadar kolay değil artık.bizler sahada farklılığımızla mesleğimizin hak ettiği yeri bulmasını sağlayacağız.
    BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR
  •  05-07-2007, 12:02 14030 Cevap 13321

Diğer bölümlerde ihtiyaç yüzünden eğitim seviyesinde bir gerileme oluyor mu?Keşke üniversiteler hemşirelik kontejanını arttırabilseydi........?

•  05-07-2007, 14:52 14052 Cevap 13321

bende bu ikilemi anlayamıyorum.bir yandan lisans düzeyi denilirken bir yandan sml ler tekrar açılıyor.bence artık bir düzene oturtulmalı bu durum....
  •  07-07-2007, 0:39 14163 Cevap 13321

Yes hazıran 2007 tarıhınde thd aracılıgıyla chp anayasa mahkemesıne bu konuyla ılgılı dava actı.....
  •  07-07-2007, 12:46 14183 Cevap 14163

nekadar sacma tam düzeldi hersey yoluna gircek derken yine karışıo ortalık olmamalı yapılmamalı cok yazıkk
    Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, Sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel, teknik yöntemleri kullandığında sana uzman derler, bunların üçünü de yaptığında sana hemşire derler. Janet M Bingle
  •  08-07-2007, 15:38 14259 Cevap 14006

sevgili elifzeynep arkadaşım diploma değil mi önemli olan?acaba cv yazılıp bir yere başvurulsa sml lisesi mi lisans mezunu mu öncelikli olur?tabi ki he ikiside tecrübeli.peki madem sen niye lisans tamamladın?yani yasal boşluklar doldurulsa biz lise düzeyinde mezunlarla herşeyi silbaştan düzelteceğiz öylemi?bunların olması için ilk adım öğrenim süresinin yükseltilmesidir.haksız mıyım?önce kendimize saygı duyalım akadaşlar ondan sonra insanar bize zaten saygı duyar.zamanın gerekliliği diye bişey var ve bu liasns mezunu hemşireyi öngörüyor.geçmişte olanlardan çıkarılmış sonuç bu.şuana kadar çalışmış ,çalışmakta olan sml mezunlarına zaten kimsenin bişey dediği yok.sağolsunlar sözümüz bundan sonra gelenler ,gelecekler için..
  •  10-07-2007, 23:31 14382 Cevap 13321

Be ne şimdi yaa. Ne yapmaya çalışıyorlar.Yarın başka hükümet gelir AB uyum yasası der tekrar kapatır sağlık meslek liselerini.Yaz boz tahtasımı bu.
  •  11-07-2007, 0:58 14388 Cevap 14382

gerçekten mesleğimizi oyuncak ettiler...ne biçim bi zihniyettir bu...madem hemşire sayısı yetersiz ,üniversitelerdeki kontenjan sayısını arttırsınlar..umarım thd davayı kazanır..
  •  11-07-2007, 12:03 14394 Cevap 14388

bende seninle aynı fikirdeyim ve gercekten hükümetin seçim oyunlarına bizim mesleğimizi alet etmesini anlayamıyorum.peki şimdi üniversite okuyanların durumu ne olacak.o kadar kötü durumdayız ki meslek olarak, o kadar basite indirgeniyoruz ki;ben özel hastanelerde calışıyorum ve çalıştığım bir çok iş yerinde ne acı ki  usta _çırak işleyişiyle bu işi öğrenmiş hemşireler teknikerler,laborantlar gördüm.bizim ülkemizde üniversite okumuşşun,lise okumuşşun ne önemi var.okuma yazma bilmen bile yeter hemşire olman için.biraz da çeneli,uyanık ol yeter hemşireyim diye satarsın kendini hastane sahiplarine.onlarda ucuz ve sürekli elaman çalıştırmanın mantığıyla sana bütün kapılarını acarlar.bu işler buralarda böyle mağlesef!!!!!!!!!!!!!yazık okuyanların ve onları okutan anne_babaların emeklerine...

•  18-07-2007, 11:33 14771 Cevap 13321

merhaba msleğimiz adına üzücü bir olay eğitimde kaliteyi ve yükselmeyi hedeflerken lise mezunu hemşirelerin yeniden olması acı.Ama şu anda benim bildiğim zaten çokk fazla lise mezunu hemşire alan yerde kalmadı bence çocuklarımıza yazık olacak

•  19-08-2007, 11:43 16938 Cevap 13994

siz salakmısınız!!!!burdurun sağlık meslek lisesine çok mu ihtiyaçı vardı be!!!!???anadolu açsaydınız<biyerkeriniz mi eksilicekti>insan bu kadar düşüncesiz mi olur ya.....ben bu devlete hayret ediyorumm." href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Sad');">lütfen rica ediyorum birazda bizi düşünün...kimse meslek liselerini tercih bile etmiyor.koskoca burdurda 2 tane anadolu var. 2 tane sağlık meslek açasıya 1 tane anadolu açsaydınız ya... çok yazıkkk.....
  •  20-08-2007, 1:01 16994 Cevap 14006

elifzeynep:

yasa beş yıl süre ile sml hemşire yetiştirecek dedi ya şimdi bunlar mesleğimizi ikiye bölmeye çalışır gibi son hızla hemşire yetiştirirler

sasa113 sevgili meslektaşım bizim kalitemizi diploma değil meslektaşlarımızın cehaleti densizliği kendini bilmezliği düşürmekte en büyük sorun yasal boşluk görev tanımlamamız yok malesef her buyrulanı işi sanan gerek lisans gerek önlisans gerekse sml okadar çok meslektaşımız var ki bunun için hemşirenin hangi kurumun yetiştirdiinden çok yetiştiren zihniyet önemli

ben hem sml mezunu olarakta çalıştım lisans mezunu olarakta çalışmaktayım mesleğimizi geliştirmek için daha örgütlü ve birliktelik içinde bir bilinçlenmeye ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim

DEMİŞSİN S.M.L. Nİ KAZANNLAR ARASINDA BN DE WARIM BU YAZILARIOKUYUNCA SOĞUDUM AMA...

OozLemM
  •  20-08-2007, 1:04 16995 Cevap 13994

sasa113:
    nasıl yani????hani kapatıyorlardı??hani hemşireler lisans düzeyinde öğrenim göreceklerdi????bunların hepsi seçim yatırımı .artık benim hiçbir yasaya itimatım kalmadı.benim çalıştığım kurumda o memleketin insanını sorumlu hemşire yapıyor başhekim  her  hemşireyi  çok iyi tanıdığını iddia ederek .ozaman herkes memeleketinde çalışsın.burdaki sml mezunları hastaneyi istedikleri gibi kullanıyorlar zaten başhekimde buralı.yoğun bakım ameliyathane zaten kalıcı hemşirelerle dolu.o zaman geçici isek memeleketimiz dışında çalıştırmasınlar kardeşim.tayin de çıkmıyor zaten.sanki ben gittiğimde hemşirelik yapmayacağım.bu nasıl mantık ya...sml mezun edip hastanede göreve başlatıyorlar.devlet okutuyor atamasını yapıyor  üniversite okuyan insan okumak için memleketinden ayrılıyor  dünyanın parasını döküyor birsürü sınava giriyor.ondan sonra kalitemiz neden düşük bizi 2.sınıf sağlık personeli sayıyorlar diyoruz.arkadaşlar bu memlekette üniversite mezunları çaycılık manavlık yapıyor.lise mezunu hemşire ye kim ne değer verir?kalitemizi sayımız fazla olsun az nöbet tutalım diyerek biz düşürüyoruz.lisans mezunu sml mezunu hemşire olmaz.hemşire hemşiredir.kimse sen lisans mezunusun şu işi yaparsın diye bişey yok. ayıp ya bukadar da olmaz.tek olalım.doktor desin ben kaç sene okudum sen biliyor musun senin yaşın kadar bitirdiğin okul ne senin diyor haklı mı değil mi??şunu da söyleyeyim sml mezunu olup çok iyi çalışan arkadaşlarımız var ama bu ikilem niye???*Confused

AŞKOLSUN YA... NİE BU KADAR SOĞUK BAKIP BİZİ DE ÜZÜOSUNUZ... BÖLE DÜŞÜNÜLCEĞİNİ BİLSEYDİM BAŞTAN TERCİHLERİME YAZMAZDIM BİLE... ŞEYY BN DE S.M.L. NE GİDİORMDA..

OozLemM
  •  20-08-2007, 1:09 16996 Cevap 14020

yaprak:

bizim mesleğimizle bukadar oynanması bu meslegi yapmayanların bunu yapması meslegime ve kendime olan saygımı azaltıyor.hiç biçok ciddi bir iş yapıyoruz.r meslekte olmayan bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.bır hekimlikte öğretmenlikte ihtiyaç var diye lise düzeyine indiriliyormu.bu nasıl bir durum.oy toplamak içinmi bu liseler açılıyor.bizler hasta bakıyoruz.insan hayatı ellerimize teslim ediliyor.çok ciddi bir iş yapıyoruz.peki eğitimdeki bu ciddiyetsizlik ne oluyor.erkeklerinde bu meslekte olmasını ısterim.bu bızım bir eksiğimizdi.hemşirelik bir kadın meslegi degil.zaten kadın erkek mesleği dıye bir şey yok.hangi meslekte liseyi bitirince mesleki unvan alıyosunuz veo işte çalışıyosunuz. birtek bizim meslegimizde var.ihtiyaç varsa üniversitelerdeki sayıyı arttır.meslegimiz üzerine yapılan bu oyunlardan oynamalardan sonra neden bu işi seçtim diye pişmanlık duyuyorum.tükenmişlik sendromu yaşıyorum.toplumda saygınlıgımız az.doktor saygı duymuyor.verilenemri yerine getiren kuklayız.bize devlet saygı duymuyorki onlar saygı duysun.eğitim durumumuz konumumuz belli değilki saygı duysunlar.

YA BİZİM NE SUÇUMUZ WAR NEDEN BİZİ BU KADAR ÜZÜOSUNUZ..

OozLemM
  •  20-08-2007, 1:11 16997 Cevap 14022

gungor:
    bukadar karamsar olma yaprak,dernek bu konuyla ilgili dava açmış durumda,eminim yakında yürütmeyi durdurma kararı alırlar.ayrıca yasa çıktı ve 4 yıllık lisans mezunlarına hemşire denilebiliyor tabi eskiler hariç.o kadar kolay değil artık.bizler sahada farklılığımızla mesleğimizin hak ettiği yeri bulmasını sağlayacağız.

YA 1 DK EĞER LİSELER KAPATILIRSA BİZ NAPICAĞIZ?

OozLemM
  •  20-08-2007, 1:40 16999 Cevap 14183

YA KEŞKE GİRMESEYDİM BN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA YAZILARIINIZI OKUYUNCA YANLDIIMIANLADIM...
    OozLemM
  •  20-08-2007, 1:45 17001 Cevap 14259

sasa113:
    sevgili elifzeynep arkadaşım diploma değil mi önemli olan?acaba cv yazılıp bir yere başvurulsa sml lisesi mi lisans mezunu mu öncelikli olur?tabi ki he ikiside tecrübeli.peki madem sen niye lisans tamamladın?yani yasal boşluklar doldurulsa biz lise düzeyinde mezunlarla herşeyi silbaştan düzelteceğiz öylemi?bunların olması için ilk adım öğrenim süresinin yükseltilmesidir.haksız mıyım?önce kendimize saygı duyalım akadaşlar ondan sonra insanar bize zaten saygı duyar.zamanın gerekliliği diye bişey var ve bu liasns mezunu hemşireyi öngörüyor.geçmişte olanlardan çıkarılmış sonuç bu.şuana kadar çalışmış ,çalışmakta olan sml mezunlarına zaten kimsenin bişey dediği yok.sağolsunlar sözümüz bundan sonra gelenler ,gelecekler için..

YEMİN EDERM BÖLE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ BİLSEYDM HİÇ KAYDOLMAZDIM.. OYSA O KADAR TAVSİYE ETMŞLERDİ Kİ... KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSETMEYE BAŞLADIM..

OozLemM
  •  20-08-2007, 1:52 17002 Cevap 16938

kısmer er:
    siz salakmısınız!!!!burdurun sağlık meslek lisesine çok mu ihtiyaçı vardı be!!!!???anadolu açsaydınız<biyerkeriniz mi eksilicekti>insan bu kadar düşüncesiz mi olur ya.....ben bu devlete hayret ediyorumm." href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');" mce_href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');" mce_href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');" mce_href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');" mce_href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Angry');">" href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Sad');" mce_href="BLOCKED SCRIPTinsertSmiley('Sad');">lütfen rica ediyorum birazda bizi düşünün...kimse meslek liselerini tercih bile etmiyor.koskoca burdurda 2 tane anadolu var. 2 tane sağlık meslek açasıya 1 tane anadolu açsaydınız ya... çok yazıkkk.....

DÖVSEYDİN DE TAM OLSAYDI.. BİZİM AMACIMIZ DA ZATEN DİREK S.M.L. NDEN HEMŞİREOLMK DEİL. TABİKİ HEPİMİZ ÜNİVERSİTEYE GİDİCEZ BİZ BU LİSEYİ Bİ ÖN HAZIRLIK OLSUN. SEWDİİMİZ MESLEĞE ÇABUK ALIŞABİLELİM DİYE SEÇTİK..

BU KADAR ÜSTÜMÜZE GELMEYİN BİZİM NE SUÇUMUZ WAR YA....

OozLemM
  •  24-08-2007, 17:18 17515 Cevap 13994

önce kendimden bahsedimde neden bu kadar sert tepki wercemi anla

bn oks sınavı ile sağlık meslek lisesi hemşirelk bölümünü seçtim

we bnce şunu aklına sokki 4 yıl boyunca mesleğim hakkında senden daa uzman olabilme şansın war we ayrıca yüksek okumjicaz die de bişi yok anlican 8 yıl senden uzman olmam imkansız bişi

tawsiyem rakiplerini bu kadar küçük görme

elbette her küçük görülen şey büyür DİMİ AMAWink

•  24-08-2007, 17:19 17516 Cevap 13994

we bnce şunu aklına sokki 4 yıl boyunca mesleğim hakkında senden daa uzman olabilme şansın war we ayrıca yüksek okumjicaz die de bişi yok anlican 8 yıl senden uzman olmamAM imkansız bişi

•  24-08-2007, 17:19 17517 Cevap 13994

we bnce şunu aklına sokki 4 yıl boyunca mesleğim hakkında senden daa uzman olabilme şansın war we ayrıca yüksek okumjicaz die de bişi yok anlican 8 yıl senden uzman olmamAM imkansız bişi

•  24-08-2007, 17:22 17518 Cevap 13994

•  28-08-2007, 17:57 17885 Cevap 13321

slm arkadaşlar merak ettiğim bişi var.THD nin açtığı dava ne durumda ve ne zaman sonuçlanacak bilgisiolan varmı?bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.inşallah THD davayı kazanır.dua etmekten başka çaremiz kalmadı galiba......hoşçakalın

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
    Bertolt Brecht
  •  31-08-2007, 21:49 18163 Cevap 17885

hemşirelik herkesin yapabileceği bir meslek değil.bu mesleği seçmeden önce iyi düşünmek lazım.Hemşirelik nasıl bir meslek,benim kişisel özelliklerime uyuyor mu düşünmek gerekir.Sonuçta  seçilen meslek hayatımızın en önemli belirleyicisi.Daha ortaokulda bir mesleğe yönelmeyi bu yüzden dogru bulmuyorum.kişilik biraz daha oturduktan sonra seçlmesi gerekir bence.hemşirelik çok zor bir meslek .

En başta eğitim sistemimiz yanlış sonrada sml ile hemşire yetiştirmek.

hekimle hemşire bir ekibin üyesi.Hekimler senelerce okuyor ve mesleklerini profesyonel çizgide tutmaya çalışıyorlar.Hemşire ise lise mezunu ergenlikten yeni çıkmış.lise de 4 sene ders görmüş çogu meslek dışı dersler.Bu durumda ne bakım verdigimiz bireyler nede sağlık ekibinin üyeleri hemşirelere değer verir.

Hemşirelik lisans düzeyinde dahi olmamalı hemşirelikte uzmanlaşma olmalı.Hatta hemşirelik ,ebelik, hekimlik ...tüm sağlık ekibi üyeleri aynı fakülte altında toplanmalı,ekip anlayışı daha okulda yerleşmeli.

Sml arkadaşlara mesleğe hoşgeldiniz diyorum ama bence lise eğitimiyle yetinmeyip eğitiminize lisans düzeyinde devam etmelisiniz .

•  01-09-2007, 12:08 18202 Cevap 13321

ya çok saçma ya çok haksızlık ben 4 sene yüksek okul okuycam onların yerinde olsaydım bu sene işim vardı bana çok haksızlık benim 4 senem resmen kayıp oluyo ben hakkımı nasıl helal etcem onlara ufffffffffffffffffffffffffff ya bu sağlık ya çocuk yaşta olmazki böyle emanet.... herkes yüksek hemşirelik okumalı bence hemşire olcam diyenler ya türkiye sen varyaaaaaaaaaaaaaaaa......................
  •  11-09-2007, 20:29 19169 Cevap 18202

mrb bende şuanda sağlık mesleklisesini seçmiş bulunmaktayımtepkileriniz açık ama siz lisedeki eğitimin nasıl olacağını biliyor musunuz?merak ediorum evet belki bu size bi haksızlık olmuş olabilir ama yetişme yönünden iyi eğitim açısından yani gerçekten de liseden hemşire olanları küçümsemeyin

( Toplam 106 Mesaj ) 4 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle