Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

hemşirelik mi mühendislik mi

Son Mesajınız 22-09-2008, 11:30 erkek hemşire tarafından gönderildi. 15 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  23-07-2008, 18:50 60372

hemşirelik mi mühendislik mi

evet arkadaşlar bu konunu yeri burası mı değilmi bilmiyorum ama fikrinize ihtiyacım var. bu sene össye girdim ve önümde şuan iki seçenek var ve ne yapacağımı bilmiyorum. ya hemşirelik yazacağım(antalya akdeniz üniversitesi) ya da elektrik-elektronik mühendisliği(bahçeşehir üniversitesi). siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve neden? fikirlenizi acilen değerlendirip ona göre tercih yapacağım. yardımlarınızı bekliyorum
  •  23-07-2008, 19:03 60375 Cevap 60372

Cevap : hemşirelik mi mühendislik mi

walla ben olsam dahcesehir müh. yzardım nedenini acıkcası daha okudugum için tam bilemiyorum ama 2 yıldır hastanede calıştıgım bütün hemşireler şimdi ki aklım olsa yazmazdım baska bölüm okurdum diyolar :):) bende meslege atılınca karar verebilirim ama ben duyduklarımın  yalancısıyım....
  •  23-07-2008, 19:38 60385 Cevap 60375

başka fikri düşüncesi olan yokmu arkadaşlar acil yardım lazım lütfen
  •  23-07-2008, 20:19 60394 Cevap 60385

eğer yürekli bi insansan makinaları tamir etmek yerine insanları iyileştirmeyi seçmelisin
  •  23-07-2008, 20:59 60400 Cevap 60394

birbirinden bağımsız iki meslek ama madem fikrimizi sordun HEMŞİRELİK derim kararsız olma bence kararını ver artık umarım pişman olmazsın.....şimdiden bol şanslar....
    heyyyyyyy...kızlar öpmeyin o kurbağaları bırakın hayvan kalsınlar:)
  •  23-07-2008, 21:16 60407 Cevap 60394

Canım öncelikle hayırlı olsun. hemşirelik mesleği ve mühendislik mesleği.... mühendisliği bilmem ama hemşirelik mesleği kesinlikle sevilmeden yapılamayacak bir meslek çünkü insanla çalışmak kolay değil,insanın(hastanın) ihtiyacı olan ve kendisinn karşılayamayacağı tüm gereksinimlerini karşılıyorsun.yetemediği yerde sen devreye giriyorsun. insanı  bütüncül(biyo-psiko-sosyal) olarak düşün bu yönde tüm ihtiyaçlarını ve bunları karşılayıp karşılayamayacağını değerlendir;sonra hemşirelik mesleğini yaparım ben diyorsan. hiç düşünme yaz...     

Ben isteyerek yazmadım hatta nefret ettiğim bir meslekti 1.sınıfta bırakıp gittim hatta;ama tabi babam kolumdan tutup geri götürdü.:)  eğitimim sırasında çok sıkıntı çektim çünkü gerçekten zor ve fazla performans gerektiren bir üniv. eğitimi var. ama 4 yılın sonunda donanımlı ve mesleğini  seven bir hemşire oldum elhamdülillah.. insan sonradan da sevebiliyor yani.

iyi düşün, doğru karar ver ki ilerde pişman olmayasın.umarım yardımcı olabilmişimdir.. başarılar.

''Ya çaresizsiniz; ya da çare SİZ'siniz...''
  •  24-07-2008, 14:09 60486 Cevap 60407

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. umarım kararım olumlu olur.karar almam konusunda düşüncelerinizi değerlendireceğim. fikir alınca ilk sizlerle paylaşacağım
  •  24-07-2008, 14:20 60492 Cevap 60486

İKİSİDE ÇOK FARKLI MESLEKLER SEN HEMŞİRELİĞİ DÜŞÜNDÜĞÜNE GÖRE DEMEKKİ HEMŞİRELİĞE YATKINLIĞIN VAR YOKSA AKLININ UCUNDAN DAHİ GEÇMEZDİ.İKİSİDE ÖNÜ AÇIK MESLEKLER DESEMKİ MÜHENDİSLİKTE İŞ GARANTİSİ YOKTU BU YÜZDEN HEMŞİRELİĞİ DÜŞÜNDÜ DİYE AMA YOK İKİSİNİNDE İŞ GARANTİSİ VAR.AMA ÖNCELİK SENİN KARARIN ÇÜNKÜ NE İSTEDİĞİNİ HANGİSİNE DAHA YATKIN OLDUĞUNU HANGİSİNDE DAHA BAŞARILI VE MUTLU OLACAĞINI SEN BİLİRSİN..İYİ KARARLAR..İYİ DÜŞÜN..KENDİNİ ÖN PLANA ALARAK NEYİ İSTİYORUM DE KENDİNE BENİ EN ÇOK HANGİSİ MUTLU EDER?NEYİ YAPARSAM MUTLU OLURUM.....BOL ŞANS

Saklımda sevdan,saklımda en solumda.....
  •  26-07-2008, 19:38 60908 Cevap 60492

hemşireliği isteyerek yapmak gerek istiyorsan yaz hemşirelik ama yok iş için yazdım diyorsan bir ömür geçecek iyi düşün. ben iş için girmiştim ama girdikce sevdim işi. insanları iyileştirmek onlara yardım etmek çok güzel bir duygu. yani işini iyi yaparsan kafan rahatlar içinde huzurlu olur hemşirelikte.
    Gözlerinden sızan karanlıklar umrumda değil
    Ne şimdi ne sonra ne boşluklar umrumda değil
    Düşerken son bir kez yalana benimsin benim
    Yalansan yalanı severim elimde değil
  •  26-07-2008, 22:52 60928 Cevap 60372

kardeşim öncelikle tebrikler,bence hemşirelik ama yinede kara senin rehber hocalarınla görüş
  •  27-07-2008, 19:29 61092 Cevap 60928

hemşireliği yazma gecesi gündüzü yok saygı yok bence elektrik elektronik oku derim kardeşim
    akıllı kadın başı erkek omzuna ağır gelir:)
  •  28-07-2008, 15:28 61258 Cevap 60372

bende ne olursa olsun hemşireliği tercih ederdim tabi ki en son bu kararı verecek olan sensin

ama galiba seçimini yapmışsın

HAYATIMIN YÖNETMENİ BENİM..
  •  28-07-2008, 15:55 61271 Cevap 61258

BEN MESLEĞİMİ YANİ HEMŞİRELİĞİ ÇOK SEVİYORUM AMA ÇOK ŞEY GÖTÜRÜYOR İNSANDAN STRESİ ÇOK , İŞİ AĞIR, GECEN GÜNDÜZÜN BELLİ OLMUYOR, ALDIĞIN PARA İLE AYIN SONUNU ZOR GETİRİYORSUN, NÖBET TUTTUĞUN İÇİN EVİNDEN , EŞİNDEN, AİLENDEN , ÇOCUĞUNDAN AYRI KALABİLİYORSUN. SORUMLULUĞU ÇOK FAZLA İNSAN HAYATI ELLERİNDE YANLIŞ YAPTIĞIN BİR İŞ HASTANIN HAYATINA MAL OLABİLİYOR. AMA MESLEĞİNİ SEVİYORSAN BUNLARA DAYANABİLİYORSUN

BEN SANA İYİ DÜŞÜN ÖYLE KARAR VER DERİM SENİN İÇİN HAYIRLISI OLSUN

•  28-07-2008, 16:21 61281 Cevap 61271

arkadaşlar sonunda sizinde fikirlerinizi değerlendirerek hemşireliği şeçmiş bulunuyorum.umarım hayırlı olur
  •  28-07-2008, 19:18 61349 Cevap 61281

biliyordum hemşireliği seçeceğini çünkü mühendislik ve hemşirelik çok başka başka meslekler içinde olmasa aklına bile gelmezdi.hayırlı olsun hakkında.
    Saklımda sevdan,saklımda en solumda.....
  •  22-09-2008, 11:30 76095 Cevap 60400

tabıkı hemşirelık :)
RSS haberlerini XML olarak görüntüle