Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,340 hemşire olduk

şunda ARA

10 BİN HEMŞİRE ALIMI

Son Mesajınız 29-04-2015, 16:09 alpr86 tarafından gönderildi. 113 yanıt.
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 3 -   < Onceki 1 2 3 4 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  25-05-2009, 18:52 113376 Cevap 113326

Cevap : FARK VAR.

Özlem arkadaşım bende senin ağzına sağlık diyorum.  Bende lise mezunu hemşireyim. inanamıyorum lise mezunlarını hemşireden saymıyorlarmış.Hemşire olarak saymadıkları bizler onlardan 50 yıl öncede vardık.bende senin verdiğin örnek teki gibi birçok olay yaşadım stajlarda damar yolunu açmasını bilmeyen ünv.teliler biz liseli öğrenci hemşirelerden yardım istiyorlardı.Şimdi neoldu da bizden yardım isteyen ünv teliler bizi hemşire saymıyorlar olacak iş değil .günlerdir bu yazıları okuyorum ve çok üzülüyorum.bu kadar aşağılama yapılamaz,insanların bu kadar kompleksli olmasını anlamıyorum.Sonuçta hepimiz aynı statüdeki insanlarız .Hiçbir ünv.teli hemşire tıp fakültesini kazanıp hemşireliği sevdiği için hemşirelik okumadı .                                                                                               
  •  25-05-2009, 20:56 113387 Cevap 113376

ben burdaki bir Arkadasin yerine sizden Özurdiliyorum, liseyi bitirenler Hemsire degildir yazmis, ben buna katilmiyorum, ve sakin sizleri asaladimi dusunmeyin, eger benim yazdiklarimi okursaniz bunu anlarsiniz!!

Arkadaslar siz damar yolu acmada hala kalmissiniz, bizler burda Bilgiyi konusuyoruz !!!!! Pratik daha farkli, Damar yolu acamayan yada kan almasinda zorluk yasayan bissuru Liseli Hemsirede vardir..

Damar yolu acmasinda benim fazla pratim yok !! niye: cunku biz burda bunu yapmiyoruz cunku bunun Parasini Doktor aliyor!!!! arada bir Sevdigimiz bir Doktor olurda onun icin yapiyorum ama niye ben Doktorun isini yapiyim oda benim icin bagzi seyleri yapmiyor, hemde parasini ol aliyor.

biz suan Pratigi tartismiyoruz biz Bilgiyi tartisiyoruz.. Kim bilir ne kadar kötü calissan Liseli Hemsire var, kim bilir nekadarda kötü calisan  Üni. bitiren hemsire var..

•  26-05-2009, 11:28 113431 Cevap 113387

Cevap : anladım

bak şimdi esracım. BİLGİ ÖNEMLİ DİYORSUN doğru tabi ki. AMA BİZ LİSEDEN bilgisiz ayrılmıyoruz. senin edindiğin bilgileri bizde öğreniyoruz. BİZİM MESLEĞİMİZDE bilgiden daha önemli olan YETENEK EL BECERİSİ. ikisi de önemli ama beceri bir adım önde diyebiliriz. mesela bir hastayı böcek soktu ve şoka girdi. sen ona avil -dekort yapılacağını biliyorsun ama i.m nasıl yapıldığını doğru düzgün bilmiyorsan önemi kalmaz. pratik beceriklilik önemlidir.Bizim anlatmak istediğimiz bu.....
    enes
  •  26-05-2009, 12:38 113439 Cevap 110437

bn pekde inanmıyorum acıkcası insallah olr kurtulrz özel kapılarından

•  26-05-2009, 12:55 113442 Cevap 8070

Cevap : 10 BİN HEMŞİRE ALIMI

evt bizi kandrıyolar bnce de
  •  26-05-2009, 13:15 113446 Cevap 113442

konunun açılış tarihine bakın arkadaşlar..bayaa eski..umarım söylentiler gerçek olur ve haziranda 10bin sağlık personeli alınır, en azından 10bin kişi iş sıkıntısından kurtulur
  •  26-05-2009, 14:08 113448 Cevap 8066

Umarım haziran atamaları gerçektir .sağlık bakanlığı niye milli EB gibi çalışmıyor anlamıyorum.öğretmenler mezun olur olmaz atamaları yapılıyor .defalarca öğretmen atamaları yapıldı ,birde sağlık bakanlığınınkine bakın neredeyse senede 1 defa atama yapıyor . BİRDE HEMŞİRE İHTİYACIMIZI KARŞILAYAMAYACAK PERSONEL BULMAKTA ZORLANACAĞIZ DİYOR. DOĞRU DUYUMU OLAN VARSA CEVAP YAZSIN ARKADAŞLAR

•  27-05-2009, 15:22 113570 Cevap 113387

Ben Turkiyedeki Hemsirelerin biryerlere gelmesini istiyorum, yurt disinda Egtim gören rahatlikca istedigi yerde calisiyor evet bunu ben dagilim Ozel hastaneye gidiyorsun diyor ben yurt disinda egtim yaptim bana gore is var mi insanlar hemen evet diyor.

Ama Turkiyedeki Hemsirelerin diplomasi yeterli gelmiyor ve bu cok uzucu bir durum. Bence ora yasiyanlar icin uzucu. Yani Turkiyede bir hemsire buraya gelsin calismak icin bence zor, cunku burda pratik olarak herseyi yapiyoruz yeri geldigi zaman altlarini temizliyoruz emi Esracim? Ama esracim dedi gibi hersey pratik degil, bilgi sayibi olmak zorundasin bir hemsire olarak!! Sana bir hasta bir soru sordugunda onu cevaplandirmak zorundasin hersey pratik bence!!!!

Turkiyedeki Hemsirelerin biryerlere gelmesin icin daha cok yilar gecmesi lazim bence.

Niye Turkiyedeki Meslektaslarim istedigi yere calisamasin?? niye yurt disinda calismak isteyenler meslegi kabul edilmiyor?? uzucu durum..

Turkiyedeki Hemsirelerde istedigi yerde calisabilir ama boyle seyler torpil lazim. Iste bu cok kotu bisey! Iste bu Turiyede bir kalsa cok guzel olur!

•  27-05-2009, 15:29 113572 Cevap 113570

Pnr01:

Ben Turkiyedeki Hemsirelerin biryerlere gelmesini istiyorum, yurt disinda Egtim gören rahatlikca istedigi yerde calisiyor evet bunu ben dagilim Ozel hastaneye gidiyorsun diyor ben yurt disinda egtim yaptim bana gore is var mi insanlar hemen evet diyor.

Ama Turkiyedeki Hemsirelerin diplomasi yeterli gelmiyor ve bu cok uzucu bir durum. Bence ora yasiyanlar icin uzucu. Yani Turkiyede bir hemsire buraya gelsin calismak icin bence zor, cunku burda pratik olarak herseyi yapiyoruz yeri geldigi zaman altlarini temizliyoruz emi Esracim? Ama esracim dedi gibi hersey pratik degil, bilgi sayibi olmak zorundasin bir hemsire olarak!! Sana bir hasta bir soru sordugunda onu cevaplandirmak zorundasin hersey pratik bence!!!!

Turkiyedeki Hemsirelerin biryerlere gelmesin icin daha cok yilar gecmesi lazim bence.

Niye Turkiyedeki Meslektaslarim istedigi yere calisamasin?? niye yurt disinda calismak isteyenler meslegi kabul edilmiyor?? uzucu durum..

Turkiyedeki Hemsirelerde istedigi yerde calisabilir ama boyle seyler torpil lazim. Iste bu cok kotu bisey! Iste bu Turiyede bir kalsa cok guzel olur!

Yanlis yazmisim, hersey pratik degil bence onu yazmak istemistim:$

•  27-05-2009, 16:03 113584 Cevap 111473

Cevap : GERÇEKTEN SAÇMALIK

ESRA KUSURA BAKMA AMA NECLA HANIM HAKLI BELKI NIVERSITE OKUMUS OLABILIRSINIZ BENDE SAĞLIK MESLEK LISESINI OKUDUM ARDINDAN DA UNIVERSITEYI AMA GERCEKLERI KABUL EDIN KI SAĞLIK MESLEK MEZUNLARI UNIVERSITELILERDEN DAHA BILGILI KI BIZIM OKULUMUZ 2 YILLIK DEĞİL 4 YIL VE BEN O 4 YIL BOYUNCA OSS DEN DAHA COK ZORLANDIM SAĞLIK MESLEK DE OKURKEN VE BEN SAĞLIK MESLEKKEN UNIVERITELILERLE STAJ YAPARDIK AFEDERSIN AMA BIR ENJEKSIYON YAPMASINI BILE BILMEZDILER VE SU AN BEN YERLESTIM VE GOREVDEYIM AMA BANA LISA BILGILERIM DAHA COK ISE YARADI UNIVERSITE DA SADECE KORKUDAN VZELERI FINALLERI GECMEK ICIN DERS CALISIRDIK AMA LISEDE ISE OLE DEĞİLDİ NEYSE UZATMANIN ALEMI YOK BEN HER IKI TARAFIDA OKUDUM VE SAĞLIK MESLEK BENCE ONEMLI :)))))
  •  28-05-2009, 0:42 113654 Cevap 113584

betülmercan:
    ESRA KUSURA BAKMA AMA NECLA HANIM HAKLI BELKI NIVERSITE OKUMUS OLABILIRSINIZ BENDE SAĞLIK MESLEK LISESINI OKUDUM ARDINDAN DA UNIVERSITEYI AMA GERCEKLERI KABUL EDIN KI SAĞLIK MESLEK MEZUNLARI UNIVERSITELILERDEN DAHA BILGILI KI BIZIM OKULUMUZ 2 YILLIK DEĞİL 4 YIL VE BEN O 4 YIL BOYUNCA OSS DEN DAHA COK ZORLANDIM SAĞLIK MESLEK DE OKURKEN VE BEN SAĞLIK MESLEKKEN UNIVERITELILERLE STAJ YAPARDIK AFEDERSIN AMA BIR ENJEKSIYON YAPMASINI BILE BILMEZDILER VE SU AN BEN YERLESTIM VE GOREVDEYIM AMA BANA LISA BILGILERIM DAHA COK ISE YARADI UNIVERSITE DA SADECE KORKUDAN VZELERI FINALLERI GECMEK ICIN DERS CALISIRDIK AMA LISEDE ISE OLE DEĞİLDİ NEYSE UZATMANIN ALEMI YOK BEN HER IKI TARAFIDA OKUDUM VE SAĞLIK MESLEK BENCE ONEMLI :)))))

ya Betulcum lutfen saka yapma, AMA GERCEKLERI KABUL EDIN KI SAĞLIK MESLEK MEZUNLARI UNIVERSITELILERDEN DAHA BILGILI  yazmissin,Ozaman sen niye Üni okudun??saka yapma lutfen burda dogrulari konusalim,  Ozman herkes niye Üni okuyor??buna asla Katilmiyorum asla ..

sen 4 sene okumussun, ya 2 sene okuyanlar bir dusun sence 2 senede nekadar Hemsireligi ögrenebilirsin??

Ve ben Bu konuda ne demek Istedigimi dikkatli okursaniz anlarsiniz.. Pinarcim sagol sen anlamissin, Turkiyedeki Hemsirelere nasil bakiliyor biliyormusunuz?????ben Turkiyede yasamiyorum ve buralarda Liseyi bitirip dogru duzgun egtim almadan hemen hemsire oulyorlar diyorlar,egtime bakin, insanlari kimlere emanet ediyorlar diyorlar.. Lutfen yazdikalrimi  hepsini oku.. ben Burda Lieseyi bitirip Hemsire olanlari kucumsemiyorum ama yanlis buluyorum, oh ne guzel saglik Lisesine git hemsire ol cik.. Pinarin yazdinida okuyun anlicaksiniz benim hangi konuyu anlattigimi

•  28-05-2009, 8:57 113669 Cevap 113654

Arkadaşlar ben pınar ve esralı87'ye katılıyorum. Zaten bizim de istediğimiz bu değil mi? Sağlık meslek liseleri kalksın ve hemşirelik sadece 4 yıllık üniversite düzeyinde olsun. Ben de sağlık meslek lisesi mezunuyum ama isteğim bu.

•  28-05-2009, 9:01 113671 Cevap 113669

Bir de şu anda da arkadaşlarımız üniversite okuyorlar biliyorsunuz: Laboratuvar ve veterinerlik. Sizce mesleğimize ne kadar katkısı olur. Amaç sadece dönere ve maaşa biraz katkısı olsun. Sağlık meslek çıkışlarının da kaderi bu.

(Bende hem Tıbbi laboratuvar, hem de Kamu yönetimi okudum. Ancak emin olun ki 4 yıllık hemşirelik yüksekokulundan mezun olmak isterdim.)

•  28-05-2009, 10:34 113680 Cevap 113654

esrali87:

betülmercan:

ya Betulcum lutfen saka yapma, AMA GERCEKLERI KABUL EDIN KI SAĞLIK MESLEK MEZUNLARI UNIVERSITELILERDEN DAHA BILGILI  yazmissin,Ozaman sen niye Üni okudun??saka yapma lutfen burda dogrulari konusalim,  Ozman herkes niye Üni okuyor??buna asla Katilmiyorum asla ..

sen 4 sene okumussun, ya 2 sene okuyanlar bir dusun sence 2 senede nekadar Hemsireligi ögrenebilirsin??

Ve ben Bu konuda ne demek Istedigimi dikkatli okursaniz anlarsiniz.. Pinarcim sagol sen anlamissin, Turkiyedeki Hemsirelere nasil bakiliyor biliyormusunuz?????ben Turkiyede yasamiyorum ve buralarda Liseyi bitirip dogru duzgun egtim almadan hemen hemsire oulyorlar diyorlar,egtime bakin, insanlari kimlere emanet ediyorlar diyorlar.. Lutfen yazdikalrimi  hepsini oku.. ben Burda Lieseyi bitirip Hemsire olanlari kucumsemiyorum ama yanlis buluyorum, oh ne guzel saglik Lisesine git hemsire ol cik.. Pinarin yazdinida okuyun anlicaksiniz benim hangi konuyu anlattigimi

Luften dikkat!!! 4 senelik ve 2 senelil arasinda daglarca fark var!! Rica ediyorum burda cocuk kandirmiyalim!! Bence Turkiyede yanliz herkez pratik olarak bakiyor ama bilgi olarak bence bir baksaniz. Ben hollanda yasiyorum, burda egtim gercekten cok deyisik cunku burda yanliz pratik onemli degil! Hastalar okadar soru soruyor ki! Sen buna cvp veremiyorsan niye hemsire oluyonki. Niye okudun? Ozaman 12 yasindaki biride hemsire olabilir yanliz pratik diyorsaniz!

Bu kesin bisey Avrupa ve Turkiyede ki okuma sistemi baska!!

Ama simdi buraya Turkiyeden bir hemsire gelsin burda calismak istesin? Acaba neolur? Evet mi? Veya hayirmi? Sizi soyleyim hayir olur!

Ben hastanede gececi hemsiresiyim ben mesele 2sene okumus olsaydim adamlar bana soylermi Pinar sen bugun gecesi olurmusun? Bu protokolda bileme yasak bisey! Onun icin biraz mantik olarak konusalim lutfen!! Bu hastalar bir insan bir elma degil yada portakal DEGIL!!

Ama bana hastam bir soru sordugunda ben hemsire olarak cvp verebiliyorum! Pratik olarak cok superim ama pratik bisey yaparken bile hastalar soruyorlar!

Mesele ilac veriyon hastana sen bu ilacin yan etkilerini bilmiyon? Veya hastan sana soruyor niye ben bu ilaci icmek zorundayim? Bunda pratik olarak bisey yapmiyon ama bilgi olarak bisey yapmak zorundasin!!!

Turkiyedeki Hemsirelere hic guzel gozle bakmiyorlar bu bir gercek ama gercektende uzucu. Esracim ben zaten herseyi okudum ondan bu foruma biseyler yazdim! Ben seni anliyorum!

•  28-05-2009, 10:51 113682 Cevap 113680

pekı sıze bır sorum olacak yıllarca tıp fakultesınde okuyorlar ve doktor oluyorlar ama bız doktor secımı yaparken hangısı daha ıyı dıye soruyoruz ona gore hekımımızı secıyoruz nıye secım yapıoruz o zaman ıkısıde aynı sene okumus ıkısıde aynı derslerı almıs ama bız daha ıyı olanı secıyoruz pekı neden cunku bırısı kendısını gelıstırmıs bırısı hala aynı kafada hemsırelıkte onun gıbı kendını gelıstırırsen ıster lıse ol ıster unıversıte ben nıye unıversıte okudum maasım ıcın donerım ıcın ewet bende katılıorum bızım toplumumuzda hemşirelere değer yok pekı bunun nedenı yok bızı kucuk goruyorlar bu durumda olmamızın nedenı ıse kusura bakmayın ama bızım meslekteslarımız bence ınsan kendısını gelıstırmesı gerekır....... GERISI FASO FISO?????? ISTERSEN HACETTEPE OKU ISTERSEN KAFKAS UNIVERSITESI OKU ONEMLI OLAN SENSIN

•  28-05-2009, 15:22 113699 Cevap 113682

Doktor olmak icin 4 sene okumuyon benim beldigim, yani ben hollanda icin konusuyorum Turkiyede tabi bilmiyorum. Doktor olmak bileme kademe kademe. Yani ayni hemsire gibi. Rica ediyorum!!! Ayni konuya geldin gine!!

Burda bile hemsireler kademe kademe. 2 senelik var 3 senelik 4 senelik vede 5 senelik var dusun yani! Sen okudukca maas yukseliyor bu heryerde boyle! Ama okudukca bilgin bile daha cok olmasi lazim. Bence

Ozaman sana bir soru? Maas icin okudun diyorsun ama universite yaptim diyorsun ozaman sen daha cok bilgi sayibi oldunmu yoksa olmadinmi? Ben sana acik soyleyim ben maas icin okumadim meslegimi sevdigim icin okudum.

Ozaman niye lise yapan hemsireler kendini gelistirmiyo?? Ozaman niye lise yapan hemsireler pratik olarak daha az seyler yapiyorlar? Yani burda boyle ben kac sene okudusam ona gore pratik seyler var ama ona gorede bilgi seyleri bilmek zorundayim. Toplumuzda hemsirelere niye deyer yok bu yanliz Turkiye icin gecerli. Iyi bir ornek daha sana ben hemsire bolumunu okuyorum ben Turkiyede staj gormek istedim Hocalar HAYIR dedi bana! Niye acaba halbiki bu benim hayalimdi? Nekadar kotu bisey biliyonmu!!!!

Burda hollanda aslinda avrupada oyle saygi duyuyorlar ki hemsirelere. Burda hastalar saygi ve deyer var! Ama bizim Turkiyemizde o cok yok iste! Tabi Turkiyede'de iyi hemsireler var buna ben eminim!

•  28-05-2009, 19:56 113740 Cevap 113699

TÜRKİYE de tıp fakültesinin kaç yıl okunduğunu(doktor) dahi bilmeden, hemşirelerin eğitim, bilği ve becerisini uzaktan ölçüp değerlerdirmek evet sizin dediğiniz gibi gercekten saçmalık,lütfen sizler bu konuyla ilgili yorum yapmaktansa hemşirelikle ilğili bilimsel  çalışmalarınızla yada sunumlarınızla bizi bilgilendirin,biliyormusunuz Türkiyedeki hemşireler kongrelere katılıp sunumlar hazırlıyıp yayınlar yapıyor, internete girip literatur tarıyor evet bunları yapan hemşireler var, kendini  geliştiren sürekli okuyan yayın takip eden hemşireler hasta üzerinde ameliyat yada medikal tedavi planıyla ilgili DR lerle tartışan hemşireler..............

•  28-05-2009, 23:40 113770 Cevap 113740

Necla GÜVENCE:

TÜRKİYE de tıp fakültesinin kaç yıl okunduğunu(doktor) dahi bilmeden, hemşirelerin eğitim, bilği ve becerisini uzaktan ölçüp değerlerdirmek evet sizin dediğiniz gibi gercekten saçmalık,lütfen sizler bu konuyla ilgili yorum yapmaktansa hemşirelikle ilğili bilimsel  çalışmalarınızla yada sunumlarınızla bizi bilgilendirin,biliyormusunuz Türkiyedeki hemşireler kongrelere katılıp sunumlar hazırlıyıp yayınlar yapıyor, internete girip literatur tarıyor evet bunları yapan hemşireler var, kendini  geliştiren sürekli okuyan yayın takip eden hemşireler hasta üzerinde ameliyat yada medikal tedavi planıyla ilgili DR lerle tartışan hemşireler..............

Necla Hanim bilmemesi normal Turkiyede Hemsirelik gibi önemli meslekte Liseyi bitirip calisabiliyorsan Doktoru bilmemesi normal!!

sizi biz cok iyi Bilgilendiriyoruz burdaki sistemleri anlatiyoruz ama biz Turkiyede yasiyorsuz Avrupada degil oluyor cevabiniz!!!!!!

•  28-05-2009, 23:46 113772 Cevap 113682

cevabin cok ilginc, peki sana bir soru Professöremi gidersin yoksa Assitan Doktorami?? sonucta ikiside Hekim..

iste Hemsirelikte böyle!!!!!!!!!!!! GERISI FASO FISO

•  28-05-2009, 23:49 113773 Cevap 113682

betülmercan:

pekı sıze bır sorum olacak yıllarca tıp fakultesınde okuyorlar ve doktor oluyorlar ama bız doktor secımı yaparken hangısı daha ıyı dıye soruyoruz ona gore hekımımızı secıyoruz nıye secım yapıoruz o zaman ıkısıde aynı sene okumus ıkısıde aynı derslerı almıs ama bız daha ıyı olanı secıyoruz pekı neden cunku bırısı kendısını gelıstırmıs bırısı hala aynı kafada hemsırelıkte onun gıbı kendını gelıstırırsen ıster lıse ol ıster unıversıte ben nıye unıversıte okudum maasım ıcın donerım ıcın ewet bende katılıorum bızım toplumumuzda hemşirelere değer yok pekı bunun nedenı yok bızı kucuk goruyorlar bu durumda olmamızın nedenı ıse kusura bakmayın ama bızım meslekteslarımız bence ınsan kendısını gelıstırmesı gerekır....... GERISI FASO FISO?????? ISTERSEN HACETTEPE OKU ISTERSEN KAFKAS UNIVERSITESI OKU ONEMLI OLAN SENSIN

cevabin cok ilginc, peki sana bir soru Professöremi gidersin yoksa Assitan Doktorami?? sonucta ikiside Hekim..ayni senin yazdigin gibi iste.

iste Hemsirelikte böyle!!!!!!!!!!!! GERISI FASO FISO

•  29-05-2009, 3:04 113790 Cevap 113773

CANIM GERÇEKTEN ANLADIK SEN PROFESÖRSÜN .SORDUĞUN SORUYA GELİNCE ÖNEMSİZ HASTALIKTA ASİSTANA DA GİDEBİLİRSİN AMA CİDDİ HASTALIKLARDA PROF GİDERSİN NE ALAKASI VAR HEMŞİRELİĞİN ASİSTANLIK VEYA PROFLUKLA .ÖZEL HASTANELERDEDE DEVLET HASTANELERİNDEDE TEDAVİ ETTİĞİN HASTA SANA LİSE MEZUNUMUSUN ÜNİVERSİTEMİ DİYE SORMUYOR YANİ SENİ ARAŞTIRMIYOR .HASTANE SENİN BECERİ VE TECRÜBENİ GÖRÜNCE ÇALIŞTIRIYOR .........................EĞER BİR GÜN TÜRKİYEDE ÇALIŞMA İMKANIN OLURSA BUNLARIN FASA FİSO OLMADIĞINI ANLARSIN .SENİN BAŞHEMŞİREN LİSE MEZUNU BİLGİLİ TECRÜBELİ VE SENE OLARAKTA ÜSTTÜNDÜR ......
  •  29-05-2009, 8:02 113792 Cevap 113740

Necla GÜVENCE:

NECLA HANIM HERALDE IYI OKUMUYON!!! HEMEN SALDIRIYA GECIYON ONCE ESRA HANIMA YAPTINIZ SIMDIDE BANA!! BIR OKU SONRA CVP VERSEN IYI OLUR!!!! BEN ZATEN TURKIYE ICIN KONUSTUM BEN ORDA YASAMIYORUM, DOGAL OLARAK BILMEMDE HAKIM!! SIZIN ORDA KOLAYSA DOKTOR OLMAK BEN OZAMAN HEMEN TURKIYEDE DOKTOR OLIM! :D

•  29-05-2009, 8:03 113793 Cevap 113740

Necla GÜVENCE:

NECLA HANIM HERALDE IYI OKUMUYON!!! HEMEN SALDIRIYA GECIYON ONCE ESRA HANIMA YAPTINIZ SIMDIDE BANA!! BIR OKU SONRA CVP VERSEN IYI OLUR!!!! BEN ZATEN TURKIYE ICIN KONUSTUM BEN ORDA YASAMIYORUM, DOGAL OLARAK BILMEMDE HAKIM!! SIZIN ORDA KOLAYSA DOKTOR OLMAK BEN OZAMAN HEMEN TURKIYEDE DOKTOR OLIM! :D

•  29-05-2009, 8:03 113794 Cevap 113740

Necla GÜVENCE:

•  29-05-2009, 9:11 113796 Cevap 113682

Katılıyorum betül e.ya hala anlamak istemiyo kimse. Burası TÜRKİYE. Hollanda ya da Almanya DEĞİL. Dışarı gitmek dış ülkelerde yaşamak isteyen okur gider. Ama bizim burda böyle. Tekrar söylüyorum.Ben lise mezunuyum. hemşireyim. yetenekli becerikli ve bilgiliyim. burada bazı insanlar hariç hemşirelere saygı duyuyo ve seviyor.Niye bu kadar tartışıldı bu konu hiç anlamadım. SİZ DIŞARI GİTMEK İSTEMİŞSİNİZ OKUMUŞ GİTMİŞSİNİZ VEYA ORADA YAŞIYORDUNUZ ORANIN KURALLARINA GÖRE HEMŞİRE OLDUNUZ BİZ DE TÜRKİYE DE Kİ YAŞAMIMIZA GÖRE HEMŞİRE OLDUK VE MEMNUNUZ..... BU KADAR BASİT YANİ...
    enes
  •  29-05-2009, 16:34 113831 Cevap 113796

sedahemşire:
    Katılıyorum betül e.ya hala anlamak istemiyo kimse. Burası TÜRKİYE. Hollanda ya da Almanya DEĞİL. Dışarı gitmek dış ülkelerde yaşamak isteyen okur gider. Ama bizim burda böyle. Tekrar söylüyorum.Ben lise mezunuyum. hemşireyim. yetenekli becerikli ve bilgiliyim. burada bazı insanlar hariç hemşirelere saygı duyuyo ve seviyor.Niye bu kadar tartışıldı bu konu hiç anlamadım. SİZ DIŞARI GİTMEK İSTEMİŞSİNİZ OKUMUŞ GİTMİŞSİNİZ VEYA ORADA YAŞIYORDUNUZ ORANIN KURALLARINA GÖRE HEMŞİRE OLDUNUZ BİZ DE TÜRKİYE DE Kİ YAŞAMIMIZA GÖRE HEMŞİRE OLDUK VE MEMNUNUZ..... BU KADAR BASİT YANİ...

Seda Hemsire hala anlamiyorsunuz yada anlamk istemiyorsunuz.. biz buralari konusmuyoruz sistemleri konusuoruz saglik sistemi Bati ya dogru duzenleniyor size binlerce örnek verebilirim.. Inan bana Seda Turkiyede okadar Hemsire yurt disinda Hemsireliyi yapmak isterki. artik ben konuyu anlatmaktan BIKTIM SIKILDIM siz hala anlamiyorsunuz olay bati veya Yurt disi degiiiiiiiiilllllllllllll ANLAYIN ARTIKKKKKKKKK...

•  29-05-2009, 16:40 113834 Cevap 113831

Turkiyede Hemsireleri nasil görduklerini ben biliyorum Yengem, Anneannem ebe ..onlarda anlatiyor, siz herhalde bizi hc birsey bilmiyo saniyorsunuz...

SIZIN YADA COGU HEMSIRELERIN MEMNUN OLDUNA INANMIYORUM; HERYER KAFASINA GÖRE MAAS VERIYOR; IZINLERI KAFALARINA GÖRE IPTAL EDILIYOR; BASHEMSIRE KOZMETIK URUNLERI SATIYOR HASTANEDE ELEMANLARA; BASHEKIM BASHEMSIRESINI YANINDA GETIRIYOR:::.. bunlarmi kurarlar??? ozaman siz bunlarla memnunsaniz biz artik birseyler yazmayalim.. artik GÖZUNUZ iyi acin ve bizim yazdiklarimizi okuyun dogru duzgun... arik ne demek istediklerimizi anlayiiiiinnnnn...

•  29-05-2009, 17:16 113843 Cevap 113831

esrali87:

sedahemşire:

Seda Hemsire hala anlamiyorsunuz yada anlamk istemiyorsunuz.. biz buralari konusmuyoruz sistemleri konusuoruz saglik sistemi Bati ya dogru duzenleniyor size binlerce örnek verebilirim.. Inan bana Seda Turkiyede okadar Hemsire yurt disinda Hemsireliyi yapmak isterki. artik ben konuyu anlatmaktan BIKTIM SIKILDIM siz hala anlamiyorsunuz olay bati veya Yurt disi degiiiiiiiiilllllllllllll ANLAYIN ARTIKKKKKKKKK...

Allahim yaa konu baska yerlere geliyor hahah! Lise ve Universiteli hakkinda konusuyorduk! Lise ve Universiteli ayni degil diyorduk millet artik konu baska yonlere cekiyor haha......!!! Esracim bosver bunlar anlamak istemiyorlar!!! Seda hanim rica ediyorum forum bastan asaya kadar IYI OKU!!!!!! ONDAN SONRA CVP YAZ BENCE!

•  29-05-2009, 18:08 113845 Cevap 113794

Pnr01:
    Necla GÜVENCE:

Saldırmak kelimesi argodur,bu kelimenin yerini tutan çümle;  hemen tepki vermek yada savunmaya geçmek,sizin gibi yurtdışında kaliteli eğitim almış birine yakıştıramadım acıkcası, bazı konuları tartışıyorsak sevyeli tartışalım lütfen.ayrıca Tıp eğitim süresi evrenseldir dünyanın her yerinda 3. dünya ülkeleri de dahil 6 yıldır
  •  29-05-2009, 18:26 113846 Cevap 113845

ben hepsini okudum zaten yazdıklarımın hepsi konuyla ilgiliydi ve konu dışına çıkmadım.konuyu taşıran sizsiniz diyorum pınar hanım. siz kelimesi. nejla hanımın dediği gibi size bende yakıştıramadım bu tarz konuşmayı.tamam konu dışına taşmayalım diyorsanız siz de ora ile burayı kıyaslamaktan vazgeçin bence. burada ki ünv. mezunuyla lise mezunu arasında ki farkı tartışalım. batılaşma konusunda da esra hanım a cevabımı vermiştim zaten.okursaunuz siz de....
    enes
( Toplam 114 Mesaj ) 4 Sayfadan 3 -   < Onceki 1 2 3 4 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle