Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

istanbulda çalışan hemşirelerin dikkatine!!!!!

Son Mesajınız 28-12-2009, 7:54 meryema tarafından gönderildi. 9 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-07-2009, 19:03 121852

istanbulda çalışan hemşirelerin dikkatine!!!!!

merhaba ben lisans mezunuyum ve ilk kez tercih yapıcam istanbulda çalışmak istiorum fakat oradaki hasatane çalışma şartları, döner sermaye , lojman fırsatları hakkında bilgim yok

deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim,

ayrıca;

istanbulun taşrası neresi??

lütfen yardım edinn...

Dün sabaha kadar kendimle konuştum
    Ben hep kendime çıkan bir yokuşum
    Yokuşun başında bir düşman vardı,
    Onu vurmaya gittiğimde kendimle vuruştum
  •  09-07-2009, 20:36 122420 Cevap 121852

Cevap : istanbulda çalışan hemşirelerin dikkatine!!!!!

bir allahın kulu cevap vermicek mi???

burası paylaşım sitesi değil mi, birlik olup birbirimize yardım etmek için burada değil miyizz????

Dün sabaha kadar kendimle konuştum
    Ben hep kendime çıkan bir yokuşum
    Yokuşun başında bir düşman vardı,
    Onu vurmaya gittiğimde kendimle vuruştum
  •  24-12-2009, 16:34 142863 Cevap 122420

Biliyorsunuz bugün 4/b li tercihler başladı..Bu konuda ben de bilgi almak istiyorum..Lütfen arkadaşlar  cevaplayın.Bekliyorum..
  •  24-12-2009, 16:34 142864 Cevap 122420

Biliyorsunuz bugün 4/b li tercihler başladı..Bu konuda ben de bilgi almak istiyorum..Lütfen arkadaşlar  cevaplayın.Bekliyorum..
  •  24-12-2009, 16:36 142865 Cevap 122420

ylz_35:

bir allahın kulu cevap vermicek mi???

burası paylaşım sitesi değil mi, birlik olup birbirimize yardım etmek için burada değil miyizz????

•  24-12-2009, 19:50 142873 Cevap 121852

Merhaba

Öncelikle siz nerelisiniz onu yazmamışsınız.

İstanbulun hangi hastanelerini yazmayı düşünüyorsunuz,iyi olan yerler kötü olan yerlerde var.Hastanesine göre değişiyor.Lojman olanda var,olmayanda var. herşey yazacağınız hastaneye ve istanbulun neresinde olduğuna bağlı.Açıklayıcı bilgi vermesseniz istanbul konusunda kimse açıklayıcı bilgi veremez.Haber vermek istedim.

•  24-12-2009, 21:13 142879 Cevap 142865

evet büyük ihtimalle bende yazıcam ama senin gibi sartları bilmeden ezbere yazıcam

•  25-12-2009, 1:27 142894 Cevap 142879

istanbul taşra dediği çok merkezi bir yerde olabilir kadrolu alımda taşra yazarak bakırköy doğumevine gelen arkadaşlarda var.ben bakırköy kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde çalışıyorum bizim hastanenin lojmanı yok bildiğim ok meydanın var.haydarpaşa ve siyami erseği çok yoğun hastaneler olarak biliyorum gerçi istanbulun her hastanesi yoğunda onlar daha bir aşırı.göztepeyi iyi diye duydum.dönerler çok değişkenlik gösteriyor ilk işe başladığınızda yüksek alıyosunuz bu 4 ay falan böyle gidiyor sonra vergi dilimine giriyorsunuz hem döner hem maaşdan 200ytl kırpıyolar ayın son 3 ayı hiç dönerden umutlanmayın 300,350 rahat kesiyolar izin falan kullanırsanız zaten elinize geçen para 1300,1400 tek başınıza ev tutarsanız ayın sonunu getiriyosunuz ama bir birikim yapılmıyor.istanbulda hem yoğun çalışıp hem döneri ucuz şehirdekilerle aynı alıyosun hem giderinde(kira falan gibi)fazla.eğer memleketinizde özel hastanede 800 yada 1000ytl ye çalışıp 4b tutuyor diye istanbula kalkıp gelmeyin derim ben burdaki maaşdan bir hayır gelmiyor.ALLAH hepimize kadroyu nasip etsin .hakkında herkesin hayırlısı olsun.
  •  25-12-2009, 1:36 142895 Cevap 142894

çalışma şartlarına gelince yeni gelenler en yoğun bölümlere verilir özellikle 4bliler.yoğun olmuyon bölümlerde 40 50 yaşındaki hemşireler durur.devlete geçince rahat ederim politikası yok özelden daha çok çalışıyosun hele mesai yapıyosan eleman eksikliğinden dolayı doğum iznine çıkan olur liste dönmez mesai yaparsın devlette mesai parası 48 saate 35ytl para yattı.eğer puanınız yeterse ucuz şehir yazın hem iş yükü bu kadar yoğun olmaz kendinizi yıpratmamış olursunuz hemde birikim yaparsınız.umarım herşey gönlünüzce olur.

•  28-12-2009, 7:54 143113 Cevap 142895

teşekürler bu bilgiler için.Yoğun olduğunu ben de duymuştumve pahalılık da var..Ben bağcılar eğitim ve araştırma düşünüyordum Bahçelievlerdeki akrabam sebebiyle düşünmüştüm.Tanıdığım yok ama birkaçkişi ev tutulursa pahalılık belki sorun olmaz diye düşünüyor insan... son tercihlerime yazıp yazmamakta karasızım ama yazmayacağım sanırım....ilk tercihlerime bana yakın olan; Adana kozan toplum sağlığı merkezi  urfa kadın doğum hastanesi  ve konya  merkez de bir sağlık ocağı yazmayı düşünüyorum .Hastanede .çalışmakistediğim içim adanalı olmama rağmen urfayı mı önce yazsam diye terddüt içindeyim.puanım 79'hemşireyim.Siz olsanız ne yaparsanız?Bugün tercih yapacağım..
RSS haberlerini XML olarak görüntüle