79,373 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Hemşireler öğretmen olabilecek!!!!!!!- nimet çubukçu-

Son Mesajınız 23-12-2009, 22:24 zybucak tarafından gönderildi. 27 yanıt.
( Toplam 28 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  15-07-2009, 12:39 125025

Hemşireler öğretmen olabilecek!!!!!!!- nimet çubukçu-

Üniversitelerin hangi bölüm mezunlarının öğretmen olabileceği 2004 tarihli 119 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararıyla belirlenmekteydi. Yine öğretmenlerin aylık karşılığı okutabileceği dersler de bu kararla belirlenmekteydi. Kurul, söz konusu bu kararını 7 Temmuz 2009 tarihi itibariyle tümüyle değiştirmiştir. Yeni kararda, MEB'e devredilen meteoroloji, tapu ve kadastro, adalet,
    sağlık ve tarım meslek liselerindeki alan/dallara kimlerin atanabileceği de düzenlenmiştir. Kurul kararı ve eki çizelge için link i tıklayınız.
                  http://www.memurlar.net/haber/144423/  
       arkadaşlar bu haberi okuyurmusunuz .ne sartlarda öğretmen olabılıoruz. anlayan yada bılıgısı olanlar???

Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, Sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel, teknik yöntemleri kullandığında sana uzman derler, bunların üçünü de yaptığında sana hemşire derler. Janet M Bingle
  •  15-07-2009, 16:16 125109 Cevap 125025

Cevap : Hemşireler öğretmen olabilecek!!!!!!!- nimet çubukçu-

DERİN hanım yukarıda vermiş oldugunuz haber yeni bir haber değil , z<ten mecut olan fakat az bilinen bir durum,

bende 1.5 senedir sağlık meslek lisesinda ücretli öğretmenlik yapıyorum yani ders ücreti karşılığında,

sağlıkçılara öğretmenlik hakkı denilmiş,orada yazan maddleri size açıklıyım;

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Eğitimi Olmayanların Atamaları
    Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon programını tamamlamamış olanlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde, pedagojik formasyon eğitimleri daha sonra yaptırılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler. Hâlen Devlet memuru olup mezuniyeti itibarıyla eğitim kurumlarına atanabilecek durumlarda olanlardan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon programını tamamlamamış olanların durumu da bu kapsamda değerlendirilir.

tezsiz yüksek lisans hemşirelik(sağlık)bölümünde maalesef cok az yerde var

ayrıca bu şartı tamamlamış olsanız dahi biliyorsunuz ki en büyük problem kadro çıkması, gecen sene ilk kez sağlık meslek liselerine öğretmen atandı, bundan önce ankarada Gevher adında bir okul vardı, ordan mezun olanlar sağlık meslek liselerine öğretmen olarak atanabiliyordu fakat, yıllar önce bu okullar kapandı, yani mezun vermiyor sağlık meslek liselerine öğretmen yetiştiren tek kruum vardı o da kapatıldı,

bu okullar kapatılınca dışarıdan hemşireler ile ücret karşılığında derslere giriyordu ya benm gibi haftalık 30 saat karşığında hiç bi yerde çalışmayan hemşirelik mezunları derslere geliyor,

yukarıda yazan yasa ise bizler için cok buyuk bir imkan değil cunku pePedagojik Formasyon alınması şartı vardı fakat bu da biliyorsunuz ki hemşirelik bölümleri için verilmiyor (ya da veriliyorsa da ben bilmiyorum)

kısacası net bir durum yok sadece göz boyama

bide şu var yuksek lisansı tamamlamış(tezli)ve kpssden 75 ve üzeri alan hemşireler de atanabiliyor ama tabi öğretmen atamalarında sağlık meslek liselerine kadro çıkarsa :(

durum karşık ama burası Türkiye biliyorsunuz ki herşey t(Torpil)nin gücüne bakar

........sonra dedimki söz ver kendine,denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,sevilmek istiyorsan once sevmeyi bileceksin;ucmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin,korkarak yaşıyorsan YALNICA HAYATI SEYRDERSİN.....
  •  15-07-2009, 16:37 125117 Cevap 125025

acıklamalar ıcın tsk ederım.dedıgınız gıbı wep sayfasında yazanlar hıc anlasılır degıl.bekleyıp gorcez :)

Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, Sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel, teknik yöntemleri kullandığında sana uzman derler, bunların üçünü de yaptığında sana hemşire derler. Janet M Bingle
  •  15-07-2009, 17:22 125141 Cevap 125025

peki tercihler,atama,başvurular ne şekilde oluyor.Siz yalnızca öğretmenlik mi yapıyorsunuz?
  •  15-07-2009, 23:03 125294 Cevap 125141

atamalar milli eğitim bakanlıpı öğretmen atamalarında listelerde bulabilrisniz

ama yukarıda da belirttiğim gibi ilk kez meb aracılığı ile gecen sene oldu bu sene olur mu olmaz mı bilemiyorum,

puan açısından ise taban puanı almak gerekiyor

ben sadece ücretli öğretmenlik yapıyorum,ilgilenenleri buraya beklerim kadro yok sadece ders ücretini alıyorsunuz biraz düşük tabi:(

........sonra dedimki söz ver kendine,denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,sevilmek istiyorsan once sevmeyi bileceksin;ucmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin,korkarak yaşıyorsan YALNICA HAYATI SEYRDERSİN.....
  •  28-08-2009, 21:33 133115 Cevap 125294

slm,ben de bi kamu kuruluşunda çalışıyorum...şu an yüksek lisans öğrencisiyim.ücretli öğretmenlik başvurusunu nasıl yaptınız..zannedersem okulları kendimiz bulup başvuruyoruz.
  •  28-08-2009, 21:47 133117 Cevap 133115

sayın marda niçin mesleğinizi bırakmak istiyorsunuz ...bizlerin şevkinide kırıyorsunuz...mesleğinizde yükselseniz mesleki alanları değerlendirseniz daha iyi olmazmı?

•  11-09-2009, 23:03 134902 Cevap 125294

maviliperi:

atamalar milli eğitim bakanlıpı öğretmen atamalarında listelerde bulabilrisniz

ama yukarıda da belirttiğim gibi ilk kez meb aracılığı ile gecen sene oldu bu sene olur mu olmaz mı bilemiyorum,

puan açısından ise taban puanı almak gerekiyor

ben sadece ücretli öğretmenlik yapıyorum,ilgilenenleri buraya beklerim kadro yok sadece ders ücretini alıyorsunuz biraz düşük tabi:(

maviliperi bu ücretli öğretmenlikte formasyon şart mı siz nereden aldınız formasyonu yardımcı olur musunuz?

•  11-09-2009, 23:42 134907 Cevap 134902

midasa ben formasyon almadım sadece lisans diplomam ile başvurdum eğer düşünürseniz suan okulumuzda büyük açık var cok acil meslek öğretmeni aranıyor sadece hemşirelik mezunu olmanız yeterlidir tabiki lisans,

•  13-09-2009, 23:02 135063 Cevap 134907

maviliperi:

midasa ben formasyon almadım sadece lisans diplomam ile başvurdum eğer düşünürseniz suan okulumuzda büyük açık var cok acil meslek öğretmeni aranıyor sadece hemşirelik mezunu olmanız yeterlidir tabiki lisans,

bunu bende çok isterim. ne yapmam gerekiyo acaba.be arada sen neredesin? irtibata geçsek iyi olacak. benu yapmayı çok isterim yardımcı olursan çok sevinirim maviliperi.

bende sağlık bilimleri fakültesi lisans mezunu hemşireyim. cevabını bekliyorum..

•  14-09-2009, 0:27 135075 Cevap 135063

ısparta senirkent dr tahsin tola sağlık meslek lisesinde 1.5 sene ücretli öğretmenlik yaptım

irtibata gecelim nasıl yapalım?

•  14-09-2009, 14:35 135121 Cevap 135075

ders ucreti alınıyor dusuk derken mesela ne kadar alıo bı ogretmen hemsıre?

•  15-09-2009, 13:09 135243 Cevap 135121

arkadaslar saglık bakanlığının sayfasında pedagojık formasyon egıtımı verılır yazıyor ancak sartlar yazmıyor...ogretmenlık yapıyorsun nekadar guzel hep ıstedım ama ıstanbulda okadar zorkı bıryerde calışamadım ogretmen olarak.nasıl basvurdun ders ucretı nekadar aydınlatırsan cok ama cok sevınırım.

•  16-09-2009, 0:31 135305 Cevap 135243

Arkadaşlar formu takip edenler bilir bozok üniversitesi araştırma görevliliği sınavına hazırlanıyordum bu yuzden giremedim
    sorularınızı tek tek cevaplıyacağım, ben ısparta senirkent ilçesinde oturuyorum,dr. tahsin tola sağlık meslek lisesinde 1.5 senedir ücretli öğretmenlik yapıyorum,gelelim ücretli öğretmenlik ne demek: ücretli öğretmen öğretmenlerle (yani kadrolu sözleşmeli fark etmez) aynı işi yapan fakat sadece girdği ders kadar ücret alan öğretmenliktir. yani haftada 30 saat ders veriyorsunuz o kadar ücretini alırsınız bu yaklaşık olarak ayda 650-670 arasında değişir 
    evet maaşı duyunca hepiniz aman kalsın der gidi oldugunuzu biliyorum fakat şöyle bir durum var , arkadaşlar okulun kız yatılı pansiyonu var (bu yuzden Türkiyenin bir çok ilinden öğrenci geliyor cunku kız yatılı nadir okullardan) bu pansiyonda dileyen bekar bayan öğretmenlerimiz kalıyor bunun içinde şart nöbet tutmak ha öyle hemşireliktede ki gibi bir nöbet değil tabki sadece sabah öğrencileri kaldırmak aksam yatırmak yoklama almak gibi işleriniz var (bu konuda her hangi bir sıkıntı cekmeyin cunku ortaklaşa yapılıyor)
    haftada 30 saat ders vericeksiniz. bunun 15 saati teorik 15 saat pratik. pratik olan kısım uygulama arkdaşlar. öğrencilerimiz haftanın 3 gunu ısparta merkezdeki hastanalede stja gidiyor onların basında durmak yoklama almak soruları varsa cevaplamak adına .,
    staja okulun otobusu var onunla gidiyoruz orda para harcamıyoruz.
    burası küçük bir ilçe öyle büyük şehirlerdeki gibi para harcıyacak büyük mağazalar, alışveriş merkezleri yok, bu yuzden bu tür harcamalarınız olmayacak, birde zaten yurtta kalırsanız elektirik,su,kira ,yemek gibi dertlerinizde olmayacak .
    düşünenler için iletişime gecelim 

•  16-09-2009, 4:36 135312 Cevap 135305

olabılır aslında canım ben cıdden dusunuorum bunu. bu arada araş gör. sınavın noldu arkadasım

( Toplam 28 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi