78,142 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

hemşirelik yazıcam ama:(

Son Mesajınız 13-12-2010, 17:52 eqebru tarafından gönderildi. 88 yanıt.
( Toplam 89 Mesaj ) 6 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 5 Sonraki > ... sonuncu »
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  16-07-2009, 12:27 125419

hemşirelik yazıcam ama:(

tercihler başlayacak hemşirelik yazmak istiorum...ama çevredeki insanlar hemşirelik zor ayrıca hastaların altını temizleme bakım falan gibi işler yaptıklarnı ve doktorlar tarafından ezildiklerini söylüyorlar kafam çok karışık yardım ederseniz çook sevinirim:(
  •  16-07-2009, 12:32 125422 Cevap 125419

Cevap : hemşirelik yazıcam ama:(

evet benımde aynı sorunum var cok kararsızımbıde hemsırelıkten fızık tedavıye gecış yapılıyo mu?
  •  16-07-2009, 12:40 125428 Cevap 125422

• erdeka84Çevrim dışı. Son etkinliği:05-03-2012, 20:49 erdeka84
    • Sıralanmayanlar
      Bay
    • Üye Oluş Tarihi 26-04-2009
    • hatay / dörtyol
    • Toplam Mesaji 4
    • Toplam Puanı 39

ya arkadaşlar bu soruları sormak için geç kalmadınız mı .. komiksiniz ha..

daha haberiniz yokmu hemşirelikten fizik tedaviye geçiş yapılabilir mi yapılamaz mı.. oldu olacak iki sene daha okuyuverin doktor olun...   :-)))) 

sen ezilmeye müsait olduktan sonra nerede çalışırsan çalış, ne iş yağparsan  yap ezilmeye mahkumsundur...

tamam şunu kabul ederim hemşirelik kolay bi meslek değildir. stersi çoktur...ama iş sizde biter...

Birine eleştiride bulunurken elinde ayna bulunsun.......
  •  16-07-2009, 12:49 125431 Cevap 125428

herkezın agzından bısı cıkınca ogrenmekte zor oluyo lnt gecıs yapılıyo dıyo fakat verılen cevaplarda sadece 2 yıllıkdn gecıs yapılıyo denılıyo
  •  16-07-2009, 14:21 125476 Cevap 125431

hemşirelikten ne dr lıye nede baska bıseye gecıs var. hemşireliği bi basamak olarak kullanmaya calısmayınız... eger hemsirelik bitirip fizik tedavı okumak ıstersen bazı derslerden muaf olursunuz.okadar. ayrıca hemsırelerın ezıldıgı falan yok gayet asil ve gumbur gumbur gelen bı meslek grubu. katılcaksanız aramıza buyrun gelın ama 'dr ezıo, alt temızleme ışı var vs' deyıp gelmeyın suralara....köy okullarındada afedersınız ama ogretmenler bıtlenen cocukların kafasında bıt temızlıgı yapıo.kınamıyorum aksıne aferın onlara...bundan kımse tıksınmıo.duyunca yadırgamıo ama nedense hemsıre  hastaya bakım uyguluyo altını temızlıgı ağız temizliği yapıo yatagını duzeltıo dıyınce hizmetçi gibi görünüo ne var bunda?? hemşireligın temel ilkesi ''EMPATİ VE HÜMANİST YAKLAŞIM'''  İSTERSENİZ BUNLARIN ANLAMINI BIRAZ ARASTIRIN.Sonra bu tarz yorumlar yazın..ordakı hastalar anne babanız olabılır.simdi bole dıosunuz hemşire sizin akrabalarınızla ılgılenmeyıncede ılgısız olur, fakat sız dıosunuz '''ALT TEMİZLİYOMUS HEMSİRE İĞRENÇÇ ''' BU NE PEHRIZ BU NE LAHANA TURŞUSU.lutfen azıcık arastırın ole forum sayfası olusturun olur olmadık selerı tasımayın surayaa.hemşirelik adına dusunduklerınızı kınıyorum.kaynak ıstersenız leman birol hemşirelik esasları- hemşireliğe giriş  i alın okuyunn.

Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, Sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel, teknik yöntemleri kullandığında sana uzman derler, bunların üçünü de yaptığında sana hemşire derler. Janet M Bingle
  •  16-07-2009, 14:35 125483 Cevap 125476

derin çok iyi anlatmışsn tbr
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  16-07-2009, 17:01 125526 Cevap 125419

ozgecim bence çevredenki insanların sözü ile hareket etmemelisin.sonuçta bu mesleği icra edecekte sensin.ama bana sorarsan başka bölmülerdede belirttiğim gibi dünyaya bir daha gelsem yine hemşire olurum.yanlış bi hata yapıpta başka bi alanı seçmiş olsaydım inan mesleği terkederdim.benim düşüncem budur.hem doktorlarda bizim ekip arkadaşımız.sağlık zincirinde birimizin eksikliğini kimse tamamlayamaz.iyi şanslar........

''SAYGI OLMAYAN YERDE AŞKTA OLMAZ.''

•  16-07-2009, 20:15 125608 Cevap 125419

lütfen yapamayacağınız meslaklari yazmayın. ben 2.5 yıllık hemşireyim ve mesleğimi seviyorum. evet diğer mesleklerden de daha zor. isteyerek ve severek çalışalım
  •  16-07-2009, 20:55 125631 Cevap 125476

EvT DerinCim yaa harika bi açıklama yapmışsın..! Yani bi insan isteyerek okumalı hani puanım yetiyo diyipte okumamalı..ßen şuan lise öğrencisiyim ve hemşireliği herşeyden çok istiyorum..Yani ben hemşireliği o kdr cok ıstıorumkı puanım doktorluga bıle yetse ben yıne hemşireliğe qiderim..! ßen hemşireliğin herşeyine katlanırım diye düşünüyorum.Zaten önemli olanda zoru başarmaktır yani hastaların altını temizleyebiliriz hemşireliğin esası insanlara yardım etmek değilmidir.
  •  16-07-2009, 21:02 125638 Cevap 125608

Ya ßişey sormak istiorum ben üni.yi Florance nightingale okumak ısdıorum ama szce bu üni.yi bitirdikten hni hastanelerde çalışabılırım?

•  16-07-2009, 21:51 125657 Cevap 125638

hala benım gıbı dusunen meslektaslarıımn oldugunu bılmek gurur verıci.bu sekılde cok yol katedecegımıze gonulden ınanıyorum.özveri bağlılık ve inaç.

soruna gelınce tatlı şey; f.nigtingale, ege, 9eylül,atatürk üni,.... hemşirelik yüksekokulları veye saglık yuksek okulları veya saglık bılımlerı fakultesı hemşirelik bolumlerı.... hepsı aynı arkadasım okul bıttıgınde hemsıre oluosun ozelde yada kpssye gırıp devlet-uni. hastanelerınde calısıyosun.okulların isim farkı var sadece hepsı bu belkı bırazda egıtımlerde farklılık vardır canım..

Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, Sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel, teknik yöntemleri kullandığında sana uzman derler, bunların üçünü de yaptığında sana hemşire derler. Janet M Bingle
  •  16-07-2009, 21:55 125658 Cevap 125657

Çok SaoL Cnm ßeni ayDınLattıqın için..:)

•  16-07-2009, 22:06 125663 Cevap 125658

ricaederım aklına takılan herhangıbı sey olursa sıkılmadan sorabılırsın ;))

•  16-07-2009, 22:11 125664 Cevap 125663

Tşkr edeRim tatLım yha aslında bnm çok sorum var ama seninde vaktinin lalmak ıstemem vede burdan zor oluyo yha ıstersen msnde konusalım senın ıcın bı sakıncası yoksa tabiki
  •  16-07-2009, 22:23 125672 Cevap 125664

:)

( Toplam 89 Mesaj ) 6 Sayfadan 1 -   1 2 3 4 5 Sonraki > ... sonuncu »
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi