80,102 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

Nasıl Hemşire olabilirim?

Son Mesajınız 08-12-2013, 4:05 Byung Soon Seo tarafından gönderildi. 77 yanıt.
( Toplam 78 Mesaj ) 3 Sayfadan 1 -   1 2 3 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-11-2007, 16:55 29786

Nasıl Hemşire olabilirim?

Merhabalar, ben bu sene ortaokulu bitiriyorum ve hemşire olmak istiyorum. Acaba hemşire olmak için aranan özellikler, eğitim durumu nedir? Aydınlatırsanız sevinirim.
  •  08-11-2007, 21:58 29830 Cevap 29786

Cevap : Nasıl Hemşire olabilirim?

Merhaba Kübra.

Öncelikle hemşire olmak istemene sevindim. Ben 12 yıldır hemşirelik yapıyorum. Hemşire olmaktan son derece memnunum. Uygun şartlarda yapılabilindiğinde insana çok şey katan bir meslek hemşirelik. Fakat bunun yanında sorunları da çok. Hemşire olabilmek için iki yol var. Birincisi otaokuldan sonra sağlık meslek lisesine gitmek. Sağlık meslek liseleri kapanmak üzere. Birkaç yıl daha öğrenci aldıktan sonra kapanacak. Yanlız hemşire olmak için o yaş grubunda eğitim almak aslında uygun değil. Bu nedenle sana tavsiye etmiyorum. İkinci yol ise ÖSS sınavında sayısal puanla hemşirelik yüksek okulu yada sağlık yüksek okulunu seçmek. Böylece liseden sonra 4 yıllık eğitim sonunda hemşire olunuyor. Sana tavsiyem üniversite düzeyinde eğitim alıp hemşire olman. Çünkü artık çağımızın koşulları bunu gerektiriyor. Hemşirelik eğitimi ise sanılanın aksine kolay bir eğitim değil. Eğitim dersler ve uygulamanın olduğu stajlardan  oluşuyor. Ayrıca hemşire olmak için ayrıca bir özellik aranmıyor. Artık erkeklerde hemşirelik okullarına alınıyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.  Wilted Flower

•  09-11-2007, 12:51 29867 Cevap 29830

hemde cok yardımcı oldunuz. cok tesekkür ederim. iyi günler
  •  16-11-2008, 12:24 85087 Cevap 29830

selam mrb ben şuan lise ikiye gidiyorum ve alanım yabancı dil sayısal 1den hemşirelik yüksek okuluna gidmeyi çok istiyrm acaba össde tercih yapmasam gelirmi yoksa lise 3 de alanımı değiştriym  sınavlara girim sayısalla mı geciyim lütfen bana yardımcı olun moralim %0 hoşcakalın lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Yesardımmmm edinn
    f

•  17-11-2008, 10:12 85256 Cevap 85087

Sevgili figen.aydın;

şimdiki sistemi tam olarak bilemiyorum ama bilidğim alanın yabancı dil, sayısal 1'den tercih yapsanda alanın dışına çıktığın için puanın düşecektir. Okulda öğretmenlerine sor, puan kırılıyor mu diye, eğer kırılıyorsa hemşire olmaktada kararlıysan alanı değiştirmek kalıyor geriye. Kolay gelsin...

•  14-01-2009, 9:28 92397 Cevap 85256

Merhaba,

Bende 2 yıllık bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü mezunuyum..Biliyorum çok alakasız bir meslek ama yanlış yönlendirmelerin kurbanıyım bende :D Şimdi tekrar Öss ye girmek istiyorum ancak hemşirelik yüksek okulunu kazanma şansım var mı bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim..

Teşekkürler..

•  14-01-2009, 11:34 92421 Cevap 85087

figen.aydın:
    selam mrb ben şuan lise ikiye gidiyorum ve alanım yabancı dil sayısal 1den hemşirelik yüksek okuluna gidmeyi çok istiyrm acaba össde tercih yapmasam gelirmi yoksa lise 3 de alanımı değiştriym  sınavlara girim sayısalla mı geciyim lütfen bana yardımcı olun moralim %0 hoşcakalın lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Yesardımmmm edinn
    figencim bende lise 2ye gidiorum hemşire olmak istiorum ben tm öğrencisiyim hemşirelik sayısal sözel ve tm için ortak alan ama bildiğim kadarıyla dil için ortak alan değil yani seçerken puan kaybına uğrarsın ama bildiğim kadarıyla 1.bölümden seçerken 0.3le çarpılıyo katsayı zaten 2.bölüm seçerken 0.8le çarpılıo diye biliyorum ben ama bu konuda tam emin deilim bi araştır sen ama dille ortak alan deil bunu bil imkanın varsa alanını değiştirmeye bak bence
  •  14-01-2009, 11:47 92425 Cevap 92421

arkadaşlar niçin hemşire olmak istiyorsunuz açıklayabilirmisiniz? Sizin için artıları neler, sizi çeken pozitif yanı neresi?
    KeNDiNi KoZaSiNa KaPaTMiS ORaDa YaSaMaYa CaLiSaN BiR TiRTiLiM BeN...
  •  14-01-2009, 12:38 92433 Cevap 92425

herkesin gönlünde bir meslek var bize uyanda hemşirelik olduğunu düşünüyoruz her meslekte olduğu gibi hemşirelikte de artı-eksi tabiki var .hemşirelik topluma ve hastaya bilgi vermek ve onların bakımını sağlamaktır.Bugün dünyada ve ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalıklı bireyi tedavi etmek ve acıyı dindirmektir. Bu sorumlulukları yerine getirirken kavramlara uygun hareket etmek, bilgili, ahlaklı ve vicdanlı olmak bir hemşirenin temel davranış biçimi olmalıdır.Hemşireliğin doğasında insana saygı ve insan haklarına değer verme vardır.Hasta haklarının , değişen sağlık ihtiyaçlarının, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması ile etkili, verimli ve duyarlı sağlık hizmeti sunulmasında hemşirelere önemli görevler düşmektedir.Milliyet, renk, inanç, yaş, cinsiyet, siyasi ve sosyal statü hemşirelik hizmetini kısıtlayamaz.Hemşireliğin amacı ise hasta yada sağlıklı bireye yardımdır ve öncelikli olan da budur..bizde insanlara yardım etmeyi sewiyoruz bize uyan bir meslek olduğunu düşünüyoruz...<<<

•  14-01-2009, 12:43 92435 Cevap 85087

slm figencim yabancı dilde olduğun için puanın 0.3 çarpılacak alan dışı tercih olarak tercih edebilirsin yine de araştır derim ben öyle biliyorum çünkü...EA-SÖZEL-SAYISAL lar için alan içi oluyor ve 0.8 le çarpılıyor...morelini hiç bozma demokraside çareler tükenmez hemşire olmak istiyorsan zaman kaybetme bölüm değiştir iyice bir araştır ama okulun rehberlik servisine gir bence sana en iyi yardımcı olacak kişidir...kçib hoşçakal...umarım herşey gönlünce olur!!!
  •  14-01-2009, 13:25 92443 Cevap 92433

sweet_pinar:
    herkesin gönlünde bir meslek var bize uyanda hemşirelik olduğunu düşünüyoruz her meslekte olduğu gibi hemşirelikte de artı-eksi tabiki var .hemşirelik topluma ve hastaya bilgi vermek ve onların bakımını sağlamaktır.Bugün dünyada ve ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalıklı bireyi tedavi etmek ve acıyı dindirmektir. Bu sorumlulukları yerine getirirken kavramlara uygun hareket etmek, bilgili, ahlaklı ve vicdanlı olmak bir hemşirenin temel davranış biçimi olmalıdır.Hemşireliğin doğasında insana saygı ve insan haklarına değer verme vardır.Hasta haklarının , değişen sağlık ihtiyaçlarının, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması ile etkili, verimli ve duyarlı sağlık hizmeti sunulmasında hemşirelere önemli görevler düşmektedir.Milliyet, renk, inanç, yaş, cinsiyet, siyasi ve sosyal statü hemşirelik hizmetini kısıtlayamaz.Hemşireliğin amacı ise hasta yada sağlıklı bireye yardımdır ve öncelikli olan da budur..bizde insanlara yardım etmeyi sewiyoruz bize uyan bir meslek olduğunu düşünüyoruz...<<<

Araştırman gerçektende çok güzel biz hemşirelerin çok iyi bildiği yoğrulduğu kavramlar ama sistemsizlikler iç içe olunca bunalıyosun biraz sorumu o nedele sordum sana başarılar dilerim Allah gönlündekini versinWink

KeNDiNi KoZaSiNa KaPaTMiS ORaDa YaSaMaYa CaLiSaN BiR TiRTiLiM BeN...
  •  14-01-2009, 13:34 92447 Cevap 92443

AMİNNNNNNNNNNNNNNN....Allah herkesin gönlüne göre versin....bende beyaz meleklerden biri olmak istiyorum umarım başarırım bana da mesleğinizde yer vardır....tşkler kçib görüşmek dileğiyle hoşçakal;)

•  14-01-2009, 18:31 92484 Cevap 92447

Allah herkesin gönlüne göre versin.... inş.HemşiRe oluruz ben çooook istiorum..... Sağlık mesleği kazanamadığımda hıçkıra hıçkıra ağlamıştım...... kısmet değilmiş sağlık meslek ne yapalım belki de üniversite nasip olur aranıza katılırım
  •  14-01-2009, 18:46 92487 Cevap 92484

bunu gerçekten istiyorsan Allah sana yardımcı olacaktır gizemmm
    ALPİNYA
  •  14-01-2009, 19:13 92493 Cevap 92484

aminnnnnnnnnnnn inş kazanarız ben bu sene giricem öss sınavına Allah herkesin gönlüne göre versinn bende çok istiyorummmm hatta baya stres bile yaptım buraya giriyorum da stresi atmaya çalışıyorum inş başarırız bu arada ALPİNYA çok tşkler Allah razı olsun sizden hep yanımızdanız ne mutlu bize ....
  •  14-01-2009, 19:14 92494 Cevap 92493

evet alpinya çok saol desteğin için...
  •  14-01-2009, 19:16 92497 Cevap 92493

sizler yardım istediğimiz sürece ben burdayım pınarcığımmm
    ALPİNYA
  •  17-01-2009, 15:45 92843 Cevap 92497

ben SML 2.SINIFTAYIM VE ÇOKTA memnunum şuan hemşireliği seçtiğim için ancak benim orta okulda aklımda yoktu hemşirelik[(anadolu okuyup ondan sonra tıp okumak istiyodum:)]başta zor geldi ama alıştım ve şimdi çok seviyorum..

eğer hemşireliği gerçekten isteyen 8. sınıftaki kardeşlerime şunu sölim hemşirelik öle dısardan görüldüğü gibi değil bende başta hemşirenin ne yaptığını bile adam akıllı bilmiyodum..okumaya başlayınca anladık hemşireliği,şu kadarını sölim bizim yaş grubu için ağır dersler var..haftada 44 saat ders görüyoruz..1. sınıfa başlandığında insana çok ağır geliyor.ama daha sonra alışılıyor ve ilginç geliyo haliyle insanın kanı ısınıyo..

ayrıca şuanda anadoluyla aynı puanla alıyo yani çalışmak lazım öyle kolay kazanılmıyo ve oldukça sınırlı öğrenci alıyorlar..ve heryerde bulunmayan liseler...bn kocaeli-gebze deyim onca meslek lisesi var onca anadolu var 1 tane sml var..istanbulda 4 tane var..bazı ilçelerde yada illerde bulunmay biliyo..yani kazanmak için uğraşmanız gerekiyor...ve eğer hemşire olmaya kararlıysanız seçin... anadoluyu kazanırsınız çünkü hemşireliği kazandığınız puanla..sonra başka yer istediğinizde sorun olabiliyor..ayrıca tüm meslek liseleri arasında geçiş yapılabiliyo ama sml ye yapılmıyo..

hemşirenin neler yaptığını ise yazmakla bitiremem ama iğne yapmakla,tansiyon ölçmekle hemşire olunmuyo,doktorun sol yada sağ kolu değil,doktor yarısı değil,başlı başına ayrı bi meslek sadece bazı konularda yarı bağımlı...hastanın dertleriyle, sıkıntılarıyla, sorunlarının giderilmesiyle, tedavisinin yapılmasıyla, yani hastayla ilgili çoğu şeyi hemşire yapar...hasta sabah yada  akşam doktorunu  görürse görür....onun dısında hastalar hep hemşireyledir...bilgi açısından kesinlikle donanımlı olmak gerekir...dikkatli,temkinli,sorumluluk sahibi, ve oluşan sorunları çabuk fark edebilecek kişilerin severek ve isteyerek yapabileceği bir meslek..meşaggati çok ama bi okadrda kutsal ve saygı değer bir meslek..

HEPİNİZİN UMUTLARI HAYALLERİ İNŞALLAH GERÇEK OLUR..İNŞALLAH İSTEDİĞİNİZ YERLERDE OLURSUNUZ..

•  31-01-2009, 18:51 94442 Cevap 92843

hemşirelik televizyon programlarında ya da dizilerde görüldüğü gibi ameliyatta şunu ver şunu al değil sorumluluk bilinç gerektiren bir meslek ve bu meslekte başarının yanı sıra insan hayatı önemli en başta dikkat örneğin terzi yanlış tikdii ya da kestiği bir kumaşı yeni baştan kesebilir ve dikebilir ama bi hastaya yanlış müdahala yaptığımızda bir daha geri gelmiyo yanlış yaptığımız yeri yeniden tamir edmiyoruz bunun için bilinç sahibi ve sorumlulukları yerinde olan kişilerin bunu seçmesi daha mantıklı die düşünüyorum ama sağlık meslek lisesine giderek ya da düz liseden ya da anadolo fen liselerindenden seçim yapılabilir ama bu geç ve zor olabilir ben eğer küçük yaşta öğrendiğim bir bilgiyi hemen kabul ederim ve hemen yaparım ama birazda daha büyüğünce bu işler zor gelebilir ama çok kutsal meslektir çünkü yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmek ve onlardan dua almak daha önemli ve insanlara insan olduğu için yaklaşmak insan gibi yaklaşmak saygı duymak  işte bunun için hemşire olalım vatana millete hizmet etmek için yara sağlamak için insanların biraylerin sağlığını korumak için

aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü.erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir.Madama de stael
  •  31-01-2009, 19:37 94450 Cevap 92493

ben tm öğrencısıım hemsıre olabılrmıım?
  •  01-02-2009, 14:59 94540 Cevap 94450

ewet olabilirsin kübra...
  •  01-02-2009, 15:20 94543 Cevap 94540

ama cnm dıolarkıı sayısala gecmen lazım ole bı zorunluluk yokmu yanıı ??
  •  01-02-2009, 15:35 94545 Cevap 94543

bırde benım matemtık ve fen derslerım cok ıı dııl ama az cok yapabılıoruum nasıll olckk bu olamm dımı :S
  •  01-02-2009, 18:37 94582 Cevap 94545

hemşireliği say1 le alan var say2 ile alan var eğer say1 ile alanlara gireceksen bölüm değiştirmene gerek yok..say1 ortak alandan sayıldığı için ve geneldede lise1 ve lise2 den sorular çıktığı için okadar zor olacağını zannetmiyorum azimle çalışmak yeterli

inşallah kazanırsın..

•  01-02-2009, 23:30 94615 Cevap 94582

kesinlikle katılıyorum sana cnm benim :)))) bende ea öğrencisi ve mezunuyum bende sayısal 1 den gireceğim pek zor değil diyorlar ewet sorular lise 1 ve lise 2 ağırlıklı ve bölüm değiştirmene gerek yok ortak alan sayılıyor çünkü kübracım...inş hepimiz kazanırız AMİN......
  •  02-02-2009, 1:59 94631 Cevap 94615

evet azmin elinden birşey kurtulamaz aslım hemşire sen çalş isteyerek kübra zor dediğn dersler kolayına gelecektir umarım sayısal 1den girmeyi düşünüyorsan Matematik lise 1 çok çıkyr onlara bak derim aslında bende sayısal derslerin CD si var istersen atarım ben sana ordanda çalışırsn sen yeterki çalış güzel kardeşim yürekden bu mesleği sev tamam mı Allah yardımcımız olsun :::::::::::::::::::::::
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  02-02-2009, 2:08 94634 Cevap 94615

evet azmin ve isteğin başaramıyacağı birşey yoktur aslım hemşirenin dediği gibi kübracığm sen yeterki iste başarırsın emininm ama Allaha dua etmeyi unutma Allahdan herzaman yardım iste arkadaşım sayısal 1den  girceksen lise 1 Matematik ve sayısal dersler ağır basar bende aslında senin anlayabileğin sayısal ders Cdleri var birgün sende istersen msn den atarım sen yeterki calış ve istekle hemşireliği iste tabi severek cnm Allah yardımcın olsun inşlh temiz yüreğin gibi düşüncelinde birgün gercekleşen hayallerin seninde olsun .
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  02-02-2009, 21:25 94703 Cevap 94545

cok tesekkur ederım hepınıse ayrıı ayrı saolun gercktenn bunlarıı okuuyuncaa daha hırs yaptım ve calısıp basarııcamm ben msnemı verıım ablacım ordan bana cdlerı atarsan cok sevınırım born_the_rock_xD@windowslive.com tekrar cok saoolunn  . . !                                      UMARIM HEP!M!S KAZANIRIZ !!!
  •  06-02-2009, 12:44 95112 Cevap 94703

tmm ekledim ben seni
  •  06-02-2009, 19:20 95167 Cevap 95112

slm hemşirealara58 valla bana da atarsan çok sewinirim bende hemşire olmak istediğimi belirtmiştim konu anlatımlı cd aradım fen dersi için ama maalesef bulamadım üzüldüm yaaa 1.bölüm için :(((( hala da aramaktayım

( Toplam 78 Mesaj ) 3 Sayfadan 1 -   1 2 3 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi