79,545 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

3. sınıf Kadın sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Klinik Uygulama dersi..

Son Mesajınız 03-12-2009, 12:06 meryem-ege tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  16-09-2009, 23:04 135374

3. sınıf Kadın sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Klinik Uygulama dersi..

Herkese selamlar..Hemşirelik 3. sınıftayım ve bu dönem kadın sağ. ve hast. hemşireliği dersi alıyoruz.Klinik uygulamasını alan arkadaşlar ya da kadın doğum servisinde çalışanlardan rica etsem birazcık bahseder misiniz? Öğrencileri neler bekliyor? Çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

•  20-11-2009, 17:54 140340 Cevap 135374

Cevap : 3. sınıf Kadın sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Klinik Uygulama dersi..

mrb arkadaşlar ben de 3. sınıfım ve kadın hastalıkları ve doğum dersinden stajda hazırlayacağımız bakım planı hakkında bilgi verir misiniz lütfen daha yeni görüyorum bu dersi ve nasıl yapacağımı bilmiyorum bir de sizlere sormak istedim cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...:)
  •  02-12-2009, 23:19 141052 Cevap 140340

Cevap : 3. sınıf Kadın sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Klinik Uygulama dersi..

ben hacettepede staj yapıorm kadın dogum stajı.dıer bakım planlarından farkı şu,burda gebelerın yada hastaların ck daha ayrıntılı bılgısını alıosunuz aklınıza gelebılecek her sey...stajda hastaya egıtım werıosunuz ck fasla....ama staj gayet basıt rahat olun...
  •  03-12-2009, 12:06 141076 Cevap 135374

mrb f.figen ben stajımı izmir konak kadın hastalıkları ve dogum hastanesınde yapmıstım...cok korkarak başladıgım ama en cok keyıf aldıgım  ve cok sey ögrendıgım stajım olmustu...normal dogum yapan gebeler  2 gun ıcınde taburcu oluyorlardı zaten....servıste rutın anta takıbı, loşia konrolu yaptık, fundusun kıvamına yukseklıgıne baktık ayrıca  bebekte refleks kontrollerı göbek bakımı ve asılarını yaptık....en önemlısı tabıkıde eğitimlerdi bol bol egıtım verdık lohusalıkta hiyen eğitimi beslenme ve egzersız konularında ayrıca bebekte göbek bakımı  ve bebek hijyenı konusunda eğitimler oldu...kendı kendıne meme muyenesı yada kendı kendıne vulva muayenesı perıne hijyenı konusunda insanları bılınçlendırmek cok önemlı....en keyıf aldıgım yonu buydu cunku kadınlar bu konuda gercekten yeterlı egıtıme sahıp degıller verecegın egıtıme cok özen göstermelısın...stajnda baslarılar dılerım
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi