Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Anadolu lisesi ögrencisiyim fakülte hemşir olmak istiyorum...

Son Mesajınız 04-11-2014, 18:07 DoctorAndNurSE tarafından gönderildi. 10 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  18-10-2009, 19:23 138189

Anadolu lisesi ögrencisiyim fakülte hemşir olmak istiyorum...

Şu an ögrenciyim öss den sonra hacettepe hemşirelik okuyabilrmiyim yüksekokulla farkı ne ve maaş farkı varmı acil yardım lütfen...!!!

•  28-12-2009, 13:01 143129 Cevap 138189

Cevap : Anadolu lisesi ögrencisiyim fakülte hemşir olmak istiyorum...

kardeş maaşı iyi devlette 2000 liraya yakın.ben şuan hemşirelik yüksekokulunda okuyorum ve fakülteyle bi farkı yok(die bliyorum)
  •  28-12-2009, 15:22 143138 Cevap 138189

aksserdar:

Şu an ögrenciyim öss den sonra hacettepe hemşirelik okuyabilrmiyim yüksekokulla farkı ne ve maaş farkı varmı acil yardım lütfen...!!!

Yalnız başlığı yanlış yazmışsın."Hemşir" değil "hemşire" oluyorsun bizim bölümü bitirince.

•  15-02-2010, 12:31 148535 Cevap 138189

merhaba.ben burdur mehmet akif ersoy üni.de okuyorum.ben süper lise mezunuyum.çok memnunum.say 1den 312 ile girdim bu sene. umarım fakülte kazanırsın,ama fakülte 6,7 tane var.yüksekokul daha fazla var.bildiğim kadarıyla ikisinin arasında fark yok.zaten daha yeni fakülte oldular.daha sistemleri fazla oturmadı.ikisinden de yüksek hemşire oluyosun.maaşları da devlette çok iyi. umarım kazanırsın...Smile
  •  27-02-2010, 22:31 151152 Cevap 148535

deniz hemşire:
    merhaba.ben burdur mehmet akif ersoy üni.de okuyorum.ben süper lise mezunuyum.çok memnunum.say 1den 312 ile girdim bu sene. umarım fakülte kazanırsın,ama fakülte 6,7 tane var.yüksekokul daha fazla var.bildiğim kadarıyla ikisinin arasında fark yok.zaten daha yeni fakülte oldular.daha sistemleri fazla oturmadı.ikisinden de yüksek hemşire oluyosun.maaşları da devlette çok iyi. umarım kazanırsın...[:)]

Bitirince hemşire oluyorsunuz,yüksek hemşire değil.Hemşirelik kanununda hemşire ünvanının lisans mezunlarına verildiği yazıyor zaten.Lise mezunları sağlık teknisyeni oluyorlar.Aradaki farkı belirtmek için yüksek hemşire demeye gerek yok,çünkü hemşireler artık lisans mezunları:).

•  17-03-2010, 19:15 154727 Cevap 151152

arkadaşımıza katılıyorm, artık lise mezunları hemşire diye adlandırılmıyor,  bu arada ben KTÜ sağlık yüksekokulunda okuyorum bu sene okulumuz fakülte oldu, bende bilmiyordum ama fakülte ile yüksekokulun farkı varmış, fakülte olunca hem uzman hemşire oluyormuşuz hemde 200-300tl maaş farkı oluyormuş, umarım fakülte kazanırsın.  ve artık yüksekokullarda fakülte olmaya çalışıyor eğer bi fakülte kazanamazsan iyi bi yüksek okula git çünkü oda belki bi süre sonra fakülte olur, bizde olduğu gibi,
  •  19-03-2010, 15:10 155098 Cevap 154727

"fakülte ile yüksekokulun farkı varmış, fakülte olunca hem uzman hemşire oluyormuşuz hemde 200-300tl maaş farkı oluyormuş"

Duyulan geçmiş zamanla yapılan bir konuşma.Dolayısıyla doğru değil.

Uzman hemşire

Hemşirelik Yönetmeliği MADDE 7 –(1) Lisans mezunu hemşirelerden; yurtiçinde hemşirelik anabilim dallarında ve bunların altında açılan lisansüstü eğitim programlarından mezun olan ve diplomaları Bakanlıkça tescil edilen hemşireler ile yurtdışında bu programlardan mezun olup, diplomalarının denklikleri onaylanan ve diplomaları Bakanlıkça tescil edilen hemşireler alanlarında uzman hemşire olarak çalışırlar.

Hemşirelik Yasası MADDE 1 - Türkiye'de üniversitelerin hemşirelik ile ilgili lisans eğitimi veren fakülte ve yüksek okullarından mezun olan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenler ile öğrenimlerini yurt dışında hemşirelik ile ilgili, devlet tarafından tanınan bir okulda tamamlayarak denklikleri onaylanan ve diplomaları Sağlık Bakanlığınca tescil edilenlere Hemşire unvanı verilir.

Görüldüğü üzere uzman hemşire yüksek lisans mezunlarına deniyor.Fakülte ve yüksekokul mezunlarına hemşire deniyor.Statüleri ve ünvanları aynıdır.

Saygılar...

Fakülte ve yüksekokul farkı yok arkadaşlar bunu anlayın artık.

•  28-07-2012, 20:32 243311 Cevap 138189

bende anadolu lisesi sayısal bölümü öğrencisiyim ygs2 türünden alan yerlere girebilirmiyim ?
  •  02-11-2012, 19:52 246002 Cevap 151152

benim bi sorum olacaktı

ben ticaret lisesi 3.sınıfım

ileride hemşirelik düşünüyorum

hemşirelik ygs 2 ve mf3ten alıomuş

ygs 2 ye ben yeterli puanı ve sıralamayı yapıp girebilirmiyim yoksa sağlık meslek liselerinin önceliği mi var

mf3 biraz zayıf da o yüzden

cevaplarınızı acil bekliyorum... 

•  04-11-2014, 17:59 261392 Cevap 151152

Nan 48 abi bilmem doktormusunuz Şey ben Emre D.bakırdan 8.sınıf ogrencisiyim En sevdiğim Meslek Beyin Ve sinir Cerrahı Olmak Yada Hemşire şuan diyarbakırda teog sınavından kaç puan alırsam saglık mesleğe gidebilirim
  •  04-11-2014, 18:07 261394 Cevap 155098

Nan 48 abi bilmem doktormusunuz Şey ben Emre D.bakırdan 8.sınıf ogrencisiyim En sevdiğim Meslek Beyin Ve sinir Cerrahı Olmak Yada Hemşire şuan diyarbakırda teog sınavından kaç puan alırsam saglık mesleğe gidebilirim
RSS haberlerini XML olarak görüntüle