79,796 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

ist üniv.florance nigh. hemşirelik vize soruları

Son Mesajınız 17-11-2009, 17:37 tuğba aksoy tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  10-11-2009, 19:39 139743

ist üniv.florance nigh. hemşirelik vize soruları

arkadaşlar ben 1.sınıfım.bana anatomi,fizyoloji,biyokimya ile ilgili 1.vize sorularını hatırladıgınız kadar yazarmısınız şimdiden teşekkürler..
  •  14-11-2009, 13:10 139984 Cevap 139743

Cevap : ist üniv.florance nigh. hemşirelik vize soruları

cnm bn sakarya üniversitesinde okuorum 1. sınıfımm. hemşirelk vizesinde sorular hiç beklediğimz gibi gelmedi sayısal değer ve ayrntı çok sordu tanım falan yoktu sınav sorularını görnce herkes şok oldu sana tavsiyem en ayrınıtılı ne kdr çalışabiliosan öle çalış
  •  17-11-2009, 17:37 140147 Cevap 139743

Cevap : ist üniv.florance nigh. hemşirelik vize soruları

hacettepe üni. öğrencisiyim.çok kasmana gerek yok anatomide alt extremite we üst extremite bölgesinin en önemli flexör we extansör kaslarını bil,dili inerve eden motor sinir(duyu değil),ağız-mimik-göz kaslarını bil we ne işe yaradıklarını tbi inerwe eden sinirleride ,,kalbe giren çıkan damarlar,kapaklar we nerde bulundukları,larinx in kıkırdakları tek we çift die ayır ama,tarsal we carpal kemik distali we proksimalinden bitane bil,alt we üst extremite eklemlerinden önemli olanları tip ve çeşitini bil(tipi we çeşiti fARKLI),,2 molar diş hizasından başlayan tükrük bezleri,çiğneme kasları,sinoatrial nod.his demetleri,hangi damarda venöz hangi damarda arteriyel kan war,diyaframa yı inerve eden sinir,larinx in tek we çift kıkırdakları,mediastinum bölümleri we buralarda hangi önemli yapılar bulunduğu,neocranium tek we çift kemiklerine örnek,visecranium tek we çift kemikjlerine örnek,burundaki en büyük PARANASAL SİNÜS,broncus pulmonaris,akciğerlerin kaç lop we fissür olduğu..şu an aklıma gelenler bunlar gördüğün üzere çok kasmana gerek yok sonuçta biz tıp okumuyoruz we çok fazla yüklenmezler..çok zor dienler abartıyo hacettepede bu soruları soruolar..
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi