Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Özel-Devlet

Son Mesajınız 21-05-2010, 15:07 elifkaya tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  24-03-2010, 0:24 157090

Merhabalar..

Ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim.Elektrik-elektronik bölümünü okumaktayım.Kız oldugum için bu bölümün devamını okusamda iş bulmak imkansız gibi görünüyor.. Sene basından beri okadar oynandı ki katsayı ile.. Ağustos ayında TIP diye başladım dersaneye.Doktor olmak istiyorum daha doğrusu istiyordum.Katsayı geri gelince ders çalışmayı bıraktım.Sene basında bi hevesle boğulduğum test kitapları bi yaratıktan daha korkunç gelmeye basladı.. Hayatım boyunca sevmediğim bir işte çalışmak istemiyorum ben..

Sonra hemşirelik diye başladım,sorunlar büyüdü,katsayı geri geldi.. Moralim okadar bozuk ki.. Bu sene kazanamam diye düşünüyorum. Özel de 2 senelik hemşirelik okusam devletteki 2 veya 4 senelikten ne farkı var? Kariyer,maaş vs.. ? Bide öğrenci değişiminden yararlanıp yurtdısında okumayı cok istemiştim. Acaba özel de 2 senelik okusam erasmus ile değişiklik yapabilir miyim? Şimdiden hepinize çok tesekkürler:)

•  08-04-2010, 14:41 163109 Cevap 157090

Cevap : Özel-Devlet

merhaba yalın. ben özel ünv hemşirelik mezunuyum devletten bir farkı bence yok stajlar falan gayet güzel bir eğitim aldım. tabi benim 4 yıllık, özelde bildiğim kadarıyla 2 yıllık hemşirelik yok. sınıf arkadaşım not ortalamasını yüksek tutarak marmara hemşireliğe geçiş yaptı, kuzenim 2. yılın sonunda devlete geçiş yaparak orada eğitimini tamamladı. bence böyle bir fikrin varsa tavsiye ederim. kariyer konusundada sıkıntı çekmezsin birçok arkadaşım yüksek lisans yapıyor suan önü açık..
  •  13-04-2010, 18:33 164477 Cevap 157090

Yalın:

Merhabalar..

Ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim.Elektrik-elektronik bölümünü okumaktayım.Kız oldugum için bu bölümün devamını okusamda iş bulmak imkansız gibi görünüyor.. Sene basından beri okadar oynandı ki katsayı ile.. Ağustos ayında TIP diye başladım dersaneye.Doktor olmak istiyorum daha doğrusu istiyordum.Katsayı geri gelince ders çalışmayı bıraktım.Sene basında bi hevesle boğulduğum test kitapları bi yaratıktan daha korkunç gelmeye basladı.. Hayatım boyunca sevmediğim bir işte çalışmak istemiyorum ben..

Sonra hemşirelik diye başladım,sorunlar büyüdü,katsayı geri geldi.. Moralim okadar bozuk ki.. Bu sene kazanamam diye düşünüyorum. Özel de 2 senelik hemşirelik okusam devletteki 2 veya 4 senelikten ne farkı var? Kariyer,maaş vs.. ? Bide öğrenci değişiminden yararlanıp yurtdısında okumayı cok istemiştim. Acaba özel de 2 senelik okusam erasmus ile değişiklik yapabilir miyim? Şimdiden hepinize çok tesekkürler:)

Sevgili Arkadaşım

Ne yazık ki erasmus denilen öğrenci değişikliği proğramından sadece 3 aylığına yararlanıp yurtdışında bulunma şansımız var.Mesleği gerçekten yapacağına inanıyorsan, kendine farklı bir yelpaze sunulup buradan seçim yapacağını düşünürsen aldanırsınl.Yüksek lisansı her lisanstan mezun olan hemşire yapıyor artık ilerde belki de akademik kadrolar için en az doktorasını tamamlamışları kabul edecekler belki de.Hayal kırıklığına uğrama derim.

•  10-05-2010, 23:37 170293 Cevap 164477

MERHABA ARKADAŞLAR ÖZEL ÜNİVERSİTE FİATLARI HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ BEN SAĞLIKMESLEK LİSESİ EBE BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.ÖZEL ÜNİVERSİTEYİ YA HEMŞİRELİĞ YADA EBELİĞE DEVAM ETMEK İSTİYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  •  10-05-2010, 23:39 170295 Cevap 170293

BİDE HANGİ ÖZEL DERSHANELER TIP İÇİN DAHA İYİ DERS VERİYOLAR
  •  12-05-2010, 11:29 170563 Cevap 170293

slm.ben ufuk üniv.hemşirelik mezunuyum.özelde üçretler4000dolardan başlıo.

şartlarını ıı okumak laızm.somrasında mecburi çalısma durumu felan.özelin çok avntajı var.

•  21-05-2010, 15:05 172150 Cevap 170563

nasıl yaniiiiii ben elif_bar_ak@hotmail.com email adresimden bana daha fazla bilgi verirseniz sevinicem şimdiden teşekkür edrim
  •  21-05-2010, 15:07 172151 Cevap 170563

merhaba  email adresimi versem bana daha fazla bilgi verirmisiniz.elif_bar_ak@hotmail.com ekleyin  şimdiden teşekkür edrim
RSS haberlerini XML olarak görüntüle