Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,353 hemşire olduk

şunda ARA

aldatılma kadının elinde midir ?????????????????

Son Mesajınız 04-10-2011, 11:02 fadimana tarafından gönderildi. 23 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  31-10-2007, 12:21 27229

aldatılma kadının elinde midir ?????????????????

Aldatılma Kadının Elinde Midir?

Aldatma Sonrası Karşılaşma
    Ayrıldıktan üç yıl sonra karşılaştığınız kişi sizi unutamadığını ve hata yaptığını söylese ne yapardınız?
    İletişim Uzmanı İnci Beydeşman aldatılma olayının kadının elinde olup olmadığını değerlendirdi. Aldatılmanın aslında aile bağlarını zedelemeyecek ölçüde çözülebilecek bir sorun olduğunun altını çizen Beydeşman, kadınların erkeğini nasıl yöneteceğini ve erkeğinin hayalindeki kadın tipinin ne olduğunu iyi bilirlerse sorun yaşamayacaklarını öne sürdü.

Aldatılma olayı sonrası hemen boşanmaya karar veren kadını değerlendiren Beydeşman, "bu şekilde bir kararı hemen alan bir kadın zaten evliliğinde eşini iyi yönetemez. Bunu kabul etmesi gerekir" dedi.

Türk toplumunda, erkeklerin çok fazla mağdur edildiğini kaydeden Beydeşman,"Toplumsal değerlere dönüp baktığımızda aldatmak bir suç; ama aldatmanın sebebini de irdelemek gerekiyor. Evli çiftlerin uzmanlara başvurup kişilik analizlerini yaptırıp, yardım almaları gerekiyor. Eğer erkekte psikolojik açından problem varsa durum farklıdır. Ancak normal şartlardaki Türk erkeğinin yapısını düşünürsek, erkeğin aldatma sebeplerini kadında aramak gerek. Kadınlar, eşlerinin hayalindeki kadını iyi tespit etmeli, eşini nasıl mutlu edeceğini destek alarak çözmeli. Biz kadınlarımıza aldatılmamanın mümkün olduğunu ve vazgeçilmez kadın olmanın bilimsel yollarını öğretiyoruz. Amacımız sağlıklı bir aile hayatı, mutlu çocuklar ve sağlıklı bir toplum" açıklamalarında bulundu

fessiyam
  •  05-02-2008, 21:11 41844 Cevap 27229

Cevap : aldatılma kadının elinde midir ?????????????????

mrb. arkadaşlar fessiyam bu yazıyı paylaştığın için çok tşkler.. bu yazı doğrultusunda bende kendi fikirlerimi söylemek istiyorum. öncelikle aldatma olayına tabikide karşıyım .. sadece bu yazıdada değinildiği gibi insanlar biraz kendilerine bakmalılar (cinsiyet ayrımı yapmadan) öncelikle şöyle bir düşünelim akşam eve geliyor bir eş (bay) eşi aman orayı bozma yeni düzelttim, aman o havlu misafir havlusu, o gümüşü parlatmıştım dikkat et,şuna dikkat buna dikkat derken karşı tarafda haklı olarak kendini rahat hissetmez ve böylelikle kendine bunları kısıtlamayan bir yol denemeye çalışabilir. yada ben kesinlikle şundan yanayım evli eşler kendilerine daha bakmalıdır bakımlı olmalıdır önceden sadece kendisi için bakım yapıyorduysa evlendikten sonra hem kendi hemde eşi için dikkat etmeli, bugün temizlik yaptım yada baylar için benim kendime bakmama gerek yok diye bahaneler üretip tabiri cazise paspal bi şekilde olmamaları lazım..

( benim düşüncem böyle bilmiyorum belkide davulun sesi uzaktan hoş geliyordur ben bekarım ama benim düşüncelerim böyle haddimi aştıysam özür dilerim)

" AKŞ & BŞK "
  •  01-04-2008, 0:37 48942 Cevap 41844

MUTLU:

mrb. arkadaşlar fessiyam bu yazıyı paylaştığın için çok tşkler.. bu yazı doğrultusunda bende kendi fikirlerimi söylemek istiyorum. öncelikle aldatma olayına tabikide karşıyım .. sadece bu yazıdada değinildiği gibi insanlar biraz kendilerine bakmalılar (cinsiyet ayrımı yapmadan) öncelikle şöyle bir düşünelim akşam eve geliyor bir eş (bay) eşi aman orayı bozma yeni düzelttim, aman o havlu misafir havlusu, o gümüşü parlatmıştım dikkat et,şuna dikkat buna dikkat derken karşı tarafda haklı olarak kendini rahat hissetmez ve böylelikle kendine bunları kısıtlamayan bir yol denemeye çalışabilir. yada ben kesinlikle şundan yanayım evli eşler kendilerine daha bakmalıdır bakımlı olmalıdır önceden sadece kendisi için bakım yapıyorduysa evlendikten sonra hem kendi hemde eşi için dikkat etmeli, bugün temizlik yaptım yada baylar için benim kendime bakmama gerek yok diye bahaneler üretip tabiri cazise paspal bi şekilde olmamaları lazım..

( benim düşüncem böyle bilmiyorum belkide davulun sesi uzaktan hoş geliyordur ben bekarım ama benim düşüncelerim böyle haddimi aştıysam özür dilerim)

mutlu sen erkek olmayasınBig Smile

bence bu işin mazur görülecek bir yanı yok iğrenç bir şey.ama denildiği gibi bence de eşler biraz daha bakımlı olabilir birbirlerini anlamaya gayret etmeli vs vs 

bu suçlarla beni tartarsa Rahman
    kırılır arsa-i mahşerde mizan
  •  01-04-2008, 9:04 48955 Cevap 48942

Benim anlamadığım neden bu yazdıda sadece hayat , erkekleri memnun ve mutlu etmek için varmış gibi yansıtılmış?Ve kadınlar zavallıymış gibi.

Bir soru var aldatılma kadının elinde midir ? diye ama öyle bir genelleme yapılamaz bence

ben diyorum ki;  erkek kadınını elinde tutmayı başarsın.bende bu açıdan bakıyorum olaya

•  09-07-2008, 20:15 57980 Cevap 48955

yani bence olay sevgi...seven insan aldatmaz...aldatan sevgisinde samimi değildir yani sevmiyordur...
    hüzünle titreyen gönle ince bir ah dokunur,
    kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur...
  •  10-07-2008, 16:15 58075 Cevap 57980

Güzell bir konuu.
    Saklımda sevdan,saklımda en solumda.....
  •  10-07-2008, 20:12 58123 Cevap 27229

Bence aldatmanın bir sebebi olamaz.Eğer bir erkek eşini sevmiyorsa ayrılmayı deneyebilir ama (aldatanlar)bunu seçmiyorlar çünkü henüz kendiside ne yapması gerektiğini bilmiyor.Bütün gün evin işini yapan ve ona yemek hazırlayan birinden vazgeçemiyor diğer yandansa onu artık eskisi gibi sevmiyor ve başkasını sokuyor hayatına yani sadece kendini düşünüyor.Bence aldatan erkek bencildir sadece kendini düşünür karşısındakinin gururu onun için önemli değildir.Aldattığı ortaya çıkıncada yine suç kadına biçilir neymiş efendim erkeğini elinde tutsaymış nekadar da gülünç.Bunlar yetmezmiş gibi bide aldattığı halde boşanmak istemeyen erkekler var.Yani henüz durumun farkında bile değil,kimden boşanmak istemiyor ki;ev işlerini yapan kadından mı?Yoksa aldattığı kadından mı?Hiç anlam veremiyorum...

(Belki biraz ağır konuşmuş olabilirim bunun için özürdilerim ama gerçekten hakedenlerde var bu sözleri...)Son olarak bence seven,kendine güvenen ve adam gibi adam aldatmaz ki eğer sevmiyorsa anlaşarak yolunu ayırır.Hiçbirşey aldatmak için bahane olamaz...

SaDeCe ŞaHLaR HaMLeLeRi öNCeDeN SeZeR...
  •  24-07-2008, 19:44 60558 Cevap 27229

söz konusu ne olursa olsun aldatmak iğrenç birşey...söz konusu olan bay ve bayansa ikisininde ewliliklerini ayakta tutması gerekir sedece kadın kendine bakacak kocayı elinde tutacak diye birşey yok...bay da kendine bakmalı sadece erkekler değil kadınlar da aldatıyo bu bir gerçek ozamn ne erkek suçlu ne de kadın ..karsılıklı bir suçluluk olur ozaman...... yani her iki tarafta kendine we eşine önem wermeli..söz konusu bir aile sonuçta zaten seven adam yada kadın aldatmaz ..sevmiyosada ayrılır bu kadar net...

(bu benim düşüncem)

SAĞLICAKLA KALIN....

•  24-07-2008, 20:12 60570 Cevap 48955

KATILIYORUM..
  •  24-07-2008, 23:11 60601 Cevap 60570

sebep ne olursa olsun aldatmak geçerli bir sebep değildir.kişiliksiz insan aldatır!
    Saklımda sevdan,saklımda en solumda.....
  •  01-08-2008, 17:13 62292 Cevap 27229

aldatanların hepsinde psikilojik ve kişilik olarak bir sorun olduğunu düşünüyorum...
    HAYATIMIN YÖNETMENİ BENİM..
  •  01-08-2008, 20:08 62405 Cevap 60558

yok ya kesinlkle kadınla alakalı değil.erkeklerin doğası bu arkadaşalar.seviyolar kadınları işte onlarından zaafı bu
    yüz yıl yaşa yüz yıl sev :)
  •  25-05-2009, 11:53 113295 Cevap 41844

iyi valla benim eşimde kendine bakmıyor diye aldatayım.unutmayın beyler aldatan bigün aldanırr bunu kafanıza yer edin plsssWink
  •  08-06-2009, 10:10 115062 Cevap 113295

beyler sesiniz çıkmadıı
  •  07-08-2009, 18:06 130365 Cevap 115062

bence bunu söyleyen adam karısından çok çekmiş ve onu aldatmış kadında buna boşanma davası açmış haklı olarak o da varını yoğunu kaybetmiş karısı herşeyini almış...admda bu işe başlamış şimdi haklı olduğunu ispatlamaya çalışıor komik:/
  •  01-04-2010, 0:32 160866 Cevap 48955

YÜREKTEN KATILIYORUM SANA NEDEN ERKEK ÇABA GÖSTERMESİN DE HEP KADI HEP KADIN İŞTE BU YÜZDEN İLERLEMİYORUZ KARDEŞİM DELELTEYE KATILIYORUM EVLENDİN AYNI ŞEMŞİYE ALTINDA YA YÜRÜYECEKSİN YADA ISLANACAKSIN KARDEŞİM  HA BU ARADA FEMİNİST FALAN DA DEĞİLİM HUMANİSTİM

•  04-04-2010, 12:06 161881 Cevap 27229

Öncelikle merhabalar herkese...Mutlu arkadaşımın yaptığı yoruma kesinlikle katılıyorum..Kendisi bekar olduğunu söylüyor..Bekar olmasına rağmen evlilik konusunda böyle bir  görüşe sahip olduğu için kendisini kutluyorum..Ben 26 yıllık evliyim ve kesinlikle aynı fikirdeyim..Ve şunu unutmayalım bayan arkadaşlar '' Erkekler doğuştan poligami doğarlar''..Eşlerimizi idare ederken veya bir karar  verirken bunu gözardı etmeyelim lütfen..Unumu eledim ,eleğimi astım düşüncesiyle hareket etmeyelim..Biz evlenirken bir birliktelik sözleşmesi yapıyoruz..Karşımızdaki insanın tapusunu almıyoruz..Maalesef türk toplumunda bu biraz böyle algılanıyor..Kadınca düşünmeyelim sadece,burda birçoğumuzun oğlu var...:))) ( Benim kızım var )...
  •  06-04-2010, 14:45 162483 Cevap 41844

nasıl böyle düşünebiliyorsunuz anlayamadım.erkekler kadının kendine vakit ayırması için herhangi bir ortam sağlıyorlar mı.her türlü problem kadının oluyor genellikle evde.çocukların bakımı-temizlik-mutfak-alışveriş-çocukların dersler vs.koca her şeyi paylaşsa kadın da sanırım kendine vakit ayırır.

bakımsızlık bir bahane olamaz asla. kadına imkan verin bakın bakalım nasıl bakımlı oluyor.

işten-güçten feleği şaşmış kadın gece yatağa zor atıyor kendisini uyumak için.erkek ise eve geldiğinden itibaren istirahat halinde

•  06-04-2010, 17:21 162542 Cevap 162483

evet evet saziye arkadaşım haklı bence:)
    GİTMEDİN SEN BENDEN SEN BENİM KALBİM ATIŞ SEBEBİSİN SEN GİDERSEN BU KALP DURUR EMİNMİSİN GİTMEYE:(
  •  14-04-2010, 23:28 164771 Cevap 113295

aldatan kişilerin ciddi rehabilitasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. çünkü gerçekten hasta ruha sahip insan aldatır...
  •  15-04-2010, 17:32 164916 Cevap 162483

saziye kucuk:

nasıl böyle düşünebiliyorsunuz anlayamadım.erkekler kadının kendine vakit ayırması için herhangi bir ortam sağlıyorlar mı.her türlü problem kadının oluyor genellikle evde.çocukların bakımı-temizlik-mutfak-alışveriş-çocukların dersler vs.koca her şeyi paylaşsa kadın da sanırım kendine vakit ayırır.

bakımsızlık bir bahane olamaz asla. kadına imkan verin bakın bakalım nasıl bakımlı oluyor.

işten-güçten feleği şaşmış kadın gece yatağa zor atıyor kendisini uyumak için.erkek ise eve geldiğinden itibaren istirahat halinde

kesinlikle sana katılıyorum. erkekler kadınlara ev işinde, çocuk bakımında yardımcı olsunlar. kendimize bakmamız için aylık bütçeden bize bir parça ayırsınlar.  o zaman bütün kadınlar bakımlı ve güzel olur.

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  04-10-2011, 11:02 234455 Cevap 113295

ben daha agır konuşacagım nerde karekteri bozuk kişi varsa kadın- erkek ayrım yapmıyorum.bunlar bu işi meslek edinmişlerdir.bunlardan çevremizde o kadar çok varki..eş-dost -arkadaş-hatta yakın çevremizde yaşıyoruz görüyoruz..ben bu tür insanlara hasta olarak bakıyorum.cinsel doyumsuzluk hastalıgı başka bir adı olamaz...kadının kendine bakmaması veya kocasıyla ilgilenmemesi olayları bence bahane arkadaşlar..çevremde ne kadınlar biliyorum eşi için yapmadıgı şey bırakmayan ama adam bozuk yaa  başka birşey diyemiyorum böyle sapıklara...
    KİN İNSAN YÜREGİNE YÜK,, DÜŞÜNCESİNE GÖLGEDİR. nazım hikmet
RSS haberlerini XML olarak görüntüle