Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,359 hemşire olduk

şunda ARA

SİZ OLSANIZ HEMŞİRELİĞİ Mİ YOKSA BAŞHEMŞİRELİĞİ Mİ SEÇERDİNİZ?

Son Mesajınız 08-07-2008, 12:33 sellda tarafından gönderildi. 35 yanıt.
( Toplam 36 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  13-08-2007, 15:14 16577

SİZ OLSANIZ HEMŞİRELİĞİ Mİ YOKSA BAŞHEMŞİRELİĞİ Mİ SEÇERDİNİZ?

KİMİLERİ HEMŞİRELİĞİ SEÇERKEN KİMİLERİ EWAM EDİP BAŞHEMŞİRE OLUYO AMA BAŞHEMŞİRELİĞİN SORUMLULUĞU BÜYÜK HEMŞİRELER İSE EMİR ALTINDA SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ?Big Smile
    OozLemM
  •  16-08-2007, 20:28 16750 Cevap 16577

Cevap : SİZ OLSANIZ HEMŞİRELİĞİ Mİ YOKSA BAŞHEMŞİRELİĞİ Mİ SEÇERDİNİZ?

arkadaşlar ben hemşireliği seçerdim ama sadece AMELİYAT HEMŞİRELİĞİ ni aklımda inanın başka hiçbir mevki ya da bölüm yok...
  •  16-08-2007, 22:50 16755 Cevap 16750

Başhemşireliği isterdim; çünkü idari güç amaca ulaşmada çok önemli.Sistem kurmak,örgütlenmek için de güçlü olmak şart.Hemşire olarak doyum alarak çalışabilirsin bu duygu sana yetiyorsa sorun yok ama benim gibi sistem içini acıtıyorsa hedefini yukarıya yönelteceksin.
  •  17-08-2007, 0:49 16763 Cevap 16755

söyle gezip tozabılcegım muzik dinleyebilcegim bi bölüm varsa onu secerdım mesela hasta arsivi hemsireligi falan :D yoksa bile olsun artık :D

•  17-08-2007, 3:26 16766 Cevap 16577

kesinlikle yoğun bakım hemşireliğini tercih ederdim.tam benim istediğim bir yer.bana göre daha bağımsız hemşirelik görev ve yetkilerimi kulllanabiliyorum

•  17-08-2007, 7:07 16768 Cevap 16577

ben elbette hemşireliği seçerdim başhemşrelik bence normal memuriyet gibi masa başında evraklarla uğraşmak daha çok
  •  20-08-2007, 2:19 17009 Cevap 16768

AMA ŞU AÇIDAN BAKOLAYA BAŞHEMŞİRELİK DE Bİ NEVİ HEMŞİRELİK ZATEN HEMŞİRELERİN BAŞINDASIN AMA TÜM GÜN KOŞTURMUYOSUN... EMİR ALTINDA DA DEİLSİN...

OozLemM
  •  20-08-2007, 2:20 17010 Cevap 16763

baaa:

söyle gezip tozabılcegım muzik dinleyebilcegim bi bölüm varsa onu secerdım mesela hasta arsivi hemsireligi falan :D yoksa bile olsun artık :D

OOOO ODA SERVİSİ DE İSTERMİSİNİZ?

:D

OozLemM
  •  22-08-2007, 14:09 17320 Cevap 17010

OozLemM:
    baaa:

OOOO ODA SERVİSİ DE İSTERMİSİNİZ?

:D

yok ya abartmaya gerek yok sole kahve servısı yapsın yeter nabıcam oda servısını sampanya mı actırıcam :D

•  22-08-2007, 23:54 17379 Cevap 16577

valla uzun sure hemşirelik yapmak ısterdım ama bu sureden sonra bashemsırelıgıde denemek ısterdım...boylece bırcok konuda deneyımım olmuş olurduuuu:):)
  •  23-08-2007, 23:13 17465 Cevap 17379

haklısın belki 10 seneyi doldurduktan sonra ...dediğin gibi bu konudada bilgi sahibi olurduk

•  25-08-2007, 0:19 17577 Cevap 17465

yöneticilik bazı özellikler gerektiriyor. bu özelliklerin bende olduğunu düşünmüyorum. hiç bir zamanda yönetimle ilgili alanlara ilgim olmadı yönetm stajına bile zor dayandım:)))))))) ben hemşire olarak devam ederdimmmmm
  •  25-08-2007, 1:26 17580 Cevap 17320

Bence başhemşirelik layıkı ile yapanlar için çok zor.Ayrıca başhekim ve hast. müdr. bile karışır.Sonra işin ihale komüsyonu vs para işleri var kendini anlamadan pis işlere alet olmuş bulabilirsin hep dikkatli olmalısın.İl müdr.yada milletvekili bile servis değiştirmek nöbet tutmamak vs isteyen hemşireler için arayabilir.İşlemeye çalışan çarka taş konulabilir.hem işleri yürütüp hem kalp kırmamak zor iştir bence.hemşireliğin en zoru bana kolay gelir nede olsa bildiğim iş...
  •  25-08-2007, 15:27 17616 Cevap 17580

gördüğüm başhemşire modeleleri o kadar  berbat ki bu şartlar altında başhemşirelik yapmaktansa hemşire olmak daha onurlu bir iş bence (görevini hakkıyla yapanlar alınmasın bem gördüğüm modellerden bahsediyorum.)

AŞKLARIDA DEVRALIRLARMI ACABA KALP NAKLİ YAPTIRANLAR?
  •  26-08-2007, 15:30 17685 Cevap 16577

ben hemşireliği seçerdim çünkü gerçekten zor bir iş başhemşirelik.

sorumluluklarınız çok fazla kendinizin yanında başakalarından da sorumlu olmak çok zor

.. FATOŞ..:)
  •  29-08-2007, 17:15 17971 Cevap 17685

selam arkadaşlar.ben 4 yıl boyunca başhemşirelik yaptım.ilk olarak başhemşireliğe atandığımda 23 yaşındaydım.başhemşireliğin artı ve eksi yönleri var.ama gördümki ne olursan ol hemşire ol.özellikle pediatri hemşireliği:)sorumluluk alıp biçok kişinin sorunuyla ilgilenmektense pediatri hemşireliği her zaman tercihimdi.ama başhemşireliğide yapmış biri olarak yazıyorum.sorumluluk fazlalaşınca özel hayatıda ister istemez etkileniyor insanın.gerek yok yani extra sorumluluklara.sevgiler herkese...
  •  03-09-2007, 22:53 18544 Cevap 16577

aslında arkadaslar kendımızı sınırlamayalım derim ben...akademık karıyerde yapabılırsınız,hastanelerde bashemşirelık dısındakı yonetıcılık rollerındede calısabılırsıznız kendınız sınırlandırmayalım derım ben..ben henuz ogrencıyım son sınıf ogrencısıyım kararımı vermıs degılım ama deneyımlerınız bana yol gosterebılır dıye dusunuyorum:)..ılgınıze tesekkur ederım..

•  04-09-2007, 15:50 18600 Cevap 16577

bENDE gÜLÜMHAN ARKADAŞA KATILIYORUM.GERÇEKTEN BUMESLEKTE ÖYLE SORUNLARIMIZ VARKİ BENİMDE CANIMI ACITIYOR.AİLE HEKİMLİĞİ GİBİ...BEN BIRAKIN BAŞHENMŞİRELİĞİ SAĞLIK BAKANI OLUP SİSTEMİ TAMAMEN DEĞİŞTİRMEK İSTERDİM.Crying 
  •  15-09-2007, 14:44 19436 Cevap 17685

ilk başta hemşireliği seçerdim kendimi geliştirip donattıktan sonra başhemşireliği isterdim.çünkü bişey bilmez isem hemşire arkadaşlarımı yönetemem ve başhemşirelik yapamazdım..
  •  15-09-2007, 22:31 19508 Cevap 19436

Başhemşire' yi kim seçiyor  önce bunu bilmek ve biraz da düşünmek gerekiyor arkadaşlar. Her hemşireyi başhemşire seçmiyorlar. Sizlerin çalıştıgınız hastanelerde Başhemşireyi sizlermi seçtiniz? Ben birçok büyük hastanelerde çalıştım ama hepside siyasi geldi siyasi gitti. ve her gelen kendi dönem adamlarına hizmet verdiler. Şunuda açıkça ifade deyim gerçekten görevini layıkı ile yapan arkadaşlarımızda vardı onları tekrar kutluyorum. Fakat siyasetle gelen arkadaşlarda kırılmasınlar lütfen bu her iktidar degişimlerinde tüm meslektaşlarımızın yaşadıkları gördükleri şeyler. Herkim kendilerine yakın olursa o şahışlar rahat yerlerde çalışıyor.yani dayısını bulan rahat hemşirelik yapıyor. Ben şuna inanıyorum yeni nesil genç hemşirelerimiz gelecekte bu meslegi daha güzel yerlere götürecekler kimselerin kuklası olmayacaklar,,,,,,,,,,
    KİN İNSAN YÜREGİNE YÜK,, DÜŞÜNCESİNE GÖLGEDİR. nazım hikmet
  •  15-09-2007, 22:35 19510 Cevap 19508

ben başka pencereden bakıyoru.aslında hemşireliğin sanat kolu olmalı:)çok uçtum.ve ben ancak sanat kolunun başkanı olmak isterdim:)
    BaCıLaR
  •  17-09-2007, 21:06 19617 Cevap 19510

ben gelebildigim en iyi yere gelmek isterdim zaten daha yeniyim akademik kariyer de dahil düşünüyorum yani bi insan baş hemşire olup aynı zamanda cerrahi hemşireligini yapamaz mı ?
    HEPİMİZ HEMŞİREYİZ....
  •  24-09-2007, 17:04 20462 Cevap 17685

Kesinlikle başhemşireliği seçerdim.Hem yöneticilik benim ruhumda var hemde o kadar kötü modeller varki önümüzde kimse işini düzgün yapmıyor herkese örnek olmak isterdim.Hemşire arkadaşlarımı asla ve asla doktorlara ezdirmek istemezdim.Kısacası hemşirelik yaparken olmasını istediğim herşeyi yapmak için,meslektaşlarımı  temsil edebilmek için...birçok sebep var işte.
  •  25-09-2007, 9:33 20610 Cevap 17971

2.5 yıldır hemşirelik yapıyorum son 1 yıllrda sorumlu hemşirelik yapıyorum sorumlu hemşirelık bır nevı bas hemşirenin yardımcısı gibi ama inanın zor, bır servısı ve calısan elamanları yönetmek zor.ama meslegımde daıma ilerlemeyı düşündüğm için başhemşire olmak isterım
    fessiyam
  •  30-09-2007, 14:35 21353 Cevap 20610

zoru başarmak önemli olan en iisi çıtayı yüksek tutmak yard doçluğa kadar yükselmek yani yüksek lisans yapmak yapabilemek
    Ben ATATÜRK'ün kızıyım,
    Çelişkilerim yoktur benim
    Ve namusum birçoğunun düşündüğü yerde değil!
    Düşünmek ve üretmek için,
    öğendiğimi iletmek için
    bütün çaba ve gayretim
  •  30-09-2007, 14:48 21358 Cevap 21353

kardiyoloji hemşiresi olayım da başka bişey istemiyorum ya... baihemşirelik istemem evrak dosya falan onlarla hiç uğraşamam valla.ama yüksek lisans yapıp ya dahiliye yada cerrahide öğretim görevlisi olmak da geçmiyor değil aklımdan.
    Bir insanı sevmekle başlayacak herşey!!!
  •  30-09-2007, 15:57 21382 Cevap 21358

valla bizim ülkemizde sözünü geçirmek istiyosan.bişeyleri değiştirmek istiyosan mesleğinin başına ''baş'' kelimesi gelecek.başbakan.başhekim başkomutan v.s.uzayıp gidiyo.ee hemşirelerinde başhemşiresi bakbul.:))
    BİZİM BÜNYEMİZE GİREN SIR OTOPSİDE BİLE ÇIKMAZ...(UMUT:)
  •  02-10-2007, 21:56 21776 Cevap 21382

başhemşire olcaksam her yönümle gerçek bi hemşire modeli olmalıyım ki diğer hemşireler bana inansınlar.yoksa herkes kendinin başhemşiresi olur.ondan sonra ayıkla pirincin taşını...

•  08-11-2007, 19:55 29803 Cevap 17685

Ben Başhemşire muavinliği yaptım ama şimdi düşünüyorumda bu gün olsa hemşireliği tercih ederdim nedenmi nedeni başhemşirelik makamında kimseyi memnun edemezsiniz ama hemşirelikte öylemiki memnunuyet derecesi Allahın rızası katındadır yürektendir samimidir meslektede önemli olan doyumdur bunu başhemşirelikte göremezsiniz ben yeniden dünyaya gelsem yine hemşire olurdum

•  09-11-2007, 13:35 29880 Cevap 29803

ben 11 yıldır çalışıyorum.6 yıl yoğun bakım sorumluluğu yaptım özel sektörde.başhemşirelik yapmam istendi ama ben yoğun bakımda çalışmayı seçtim.özel sektörde başhemşirelik yapmak bana göre değil.çünkü sizin fikirleriniz önemli değil daha doğrusu sizin kişisel bir fikriniz olamaz.siz patronların fikirlerini çalışanlara iletmekle görevlisiniz.yani idarenin haklarını savunmak zorundasınız eğer o görevde uzun süre kalmak istiyorsanız.sanki idarenin savunmaya ihtiyacı varmış gibi.başka türlü davrananlar zaten o görevde fazla kalamıyorlar.devlette işler farklı zannediyordum ama yanılmışım burda da işler siyasi.yeni hemşirelik yasasıyla herşeyin değişeceğini düşünüyorum daha doğrusu değişmesini umut ediyorum.ben dolayısıyla böyle bir ortamda hemşire olmayı tercih ediyorum.şartlar böyle olmasa idarecilik yapmak isterim.birşeyleri değiştirmek elbette isterim.ama kişiliğimden ödün vermek asla istemem.ve mesleğimden tabiki......
( Toplam 36 Mesaj ) 2 Sayfadan 1 -   1 2 Sonraki >
RSS haberlerini XML olarak görüntüle