78,141 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

oryantasyon eğitimi

Son Mesajınız 06-01-2009, 12:41 SELDA CEYLAN tarafından gönderildi. 10 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  27-08-2007, 9:39 17777

oryantasyon eğitimi

Merhaba arkadaşlar, Eğitim hemşirelerine sesleniyorum oryantasyon eğitim verisi olan varmı,özellikle oryantasyon formu nasıl dolduruyorsunuz.yardımcı olursanız çok sevinirim.
  •  27-08-2007, 13:25 17791 Cevap 17777

Cevap : oryantasyon eğitimi

merhaba arkadaşım oryantasyon eğitim formu düzenledik kuruma yeni başlayanlara veya kurum içinde birim değiştirenlere doldurulacak form. formun üzerinde çeklıs şeklinde sorular var arkadaşlarıyla tanıştırılması işleyiş hakkında bilgilendirme kalite hedeflarinin anlatılması birimin tanıtılması gibi eğitim alan daha doğrusu bu konularla ilgili bilgi alan ve veren kişinin imzalayacağı bir form yeni düzenledik henüz uygulamadık bu uygulamayıda muhtemelen kalite temsilcisi arkadaş yapacak kurumun kalite politikasını ancak en iyi o özetler diye düşündük ben eğitim hemşiresiyim şuan yıllık izindeyim 3 hafta sonra işe başlayacam o zaman iletişim kurarsak formu gönderebilirim

kolay gelsin

hayat paylaştıkça güzel
  •  27-08-2007, 15:08 17803 Cevap 17791

merhaba arkadaşlar oryantasyon eğitiminde benimde sıkıntım var bu nasıl bir form yardımlarınızı bekliyorum hepinize kılay gelsin ve iyi tatiller
  •  27-08-2007, 15:12 17805 Cevap 17777

hastaneye yeni gelen tüm personel için kullanılan bir form düzenledik,hangi birime geldi ise o birimin sorumlusu kalite eğitimi,çalışanlar ile tanıştırma,hastane turu ve çalışma sistemi hakkında bilgi vermekte Eğitimi veren ve alan imzaladıktan sonra eğitim hemş. gönderiliyor.Gerektiğinde eğitim hemş kendide yapar.
  •  30-08-2007, 2:40 18006 Cevap 17777

merhaba...eğitim hemşiresi değilim ama oryantasyon eğitimi hakkında bizim hastanede uygulanan prosedürü sizlere aktarmak istedim..formları göndermem mümkün değil...çünkü yasak...öncelikle bu oryantasyon eğitiminin süresi 4 haftadan oluşmakta...bu süre içerisinde kişiye hiçbir şekilde hasta teslim edilmiyor...yanında uygulayıcı hemşire oluyor ve hemşire eşliğinde hastaya müdahalelerde bulunuyor...ünite ve hasta ünitesi tanıtılıyor..yoğun bakımda çalıştığımız için monitör ve pumplar,hasta yatağı vb ekg cihazı acil arabası nın tanıtımı yapılıyor...2 gün günlük hasta takip formu ve monitörizasyon anlatılıyor..ekg çekilmesi pump kullanımı  vb...3 gün hasta kabulü ,acil arabası kontrolü,kronik hasta bakımı anlatılıyor,4 gün ilaç hazırlama ve ilaç veriliş yollları,damar yolu açma ve pansuma nı anlatılıyor...5. gün tetkik istem ve cihazların kullanımı sınanıyor...2 hafta yapılan tüm işlemlerin entübasyondan ex talimatına kadar foley katater takmadan kan gazı almaya kadar hepsi anlatılıyor...3 hafta ilaç hazırlama protokolleri anlatılıyor4 hafta resustasyon ve extra uygulamalar anlatılıyor...oryantasyon süresince tüm uygulama prosedür ve talimatları öğrenmiş olmaları gerekiyor arkadaşlarımızın..bu süre içerisinde hizmet içi eğitim progrmları düzenleniyor ve yeni gelen arkadaşlarımız hangi bölümde çalışıyorlarsa o bölüm ağırlıklı tıbbi bilgi alıyorlar..kullanılan ilaç ,anatomi ve fizyoloji içeren bir eğitim...daha sonra diğer servislerde birer gün kalıyorlar oralardaki hasta takibi ve extra prosedür uygulamalarını görmek için..formda yeterlilik durumunu gösteren bölüm var 5 üzerinden ywni başlayan arkadaşa puan veriliyor bu uygulamaları ona anlatan kıdemli arkadaşımız tarafından tabi sorumlu hemşire ile birlikte bu puan a karar veriliyor...buda daha sonra performans değerlendirmesine yansıyor...

•  06-12-2007, 23:08 36354 Cevap 18006

hilal:

merhaba...eğitim hemşiresi değilim ama oryantasyon eğitimi hakkında bizim hastanede uygulanan prosedürü sizlere aktarmak istedim..formları göndermem mümkün değil...çünkü yasak...öncelikle bu oryantasyon eğitiminin süresi 4 haftadan oluşmakta...bu süre içerisinde kişiye hiçbir şekilde hasta teslim edilmiyor...yanında uygulayıcı hemşire oluyor ve hemşire eşliğinde hastaya müdahalelerde bulunuyor...ünite ve hasta ünitesi tanıtılıyor..yoğun bakımda çalıştığımız için monitör ve pumplar,hasta yatağı vb ekg cihazı acil arabası nın tanıtımı yapılıyor...2 gün günlük hasta takip formu ve monitörizasyon anlatılıyor..ekg çekilmesi pump kullanımı  vb...3 gün hasta kabulü ,acil arabası kontrolü,kronik hasta bakımı anlatılıyor,4 gün ilaç hazırlama ve ilaç veriliş yollları,damar yolu açma ve pansuma nı anlatılıyor...5. gün tetkik istem ve cihazların kullanımı sınanıyor...2 hafta yapılan tüm işlemlerin entübasyondan ex talimatına kadar foley katater takmadan kan gazı almaya kadar hepsi anlatılıyor...3 hafta ilaç hazırlama protokolleri anlatılıyor4 hafta resustasyon ve extra uygulamalar anlatılıyor...oryantasyon süresince tüm uygulama prosedür ve talimatları öğrenmiş olmaları gerekiyor arkadaşlarımızın..bu süre içerisinde hizmet içi eğitim progrmları düzenleniyor ve yeni gelen arkadaşlarımız hangi bölümde çalışıyorlarsa o bölüm ağırlıklı tıbbi bilgi alıyorlar..kullanılan ilaç ,anatomi ve fizyoloji içeren bir eğitim...daha sonra diğer servislerde birer gün kalıyorlar oralardaki hasta takibi ve extra prosedür uygulamalarını görmek için..formda yeterlilik durumunu gösteren bölüm var 5 üzerinden ywni başlayan arkadaşa puan veriliyor bu uygulamaları ona anlatan kıdemli arkadaşımız tarafından tabi sorumlu hemşire ile birlikte bu puan a karar veriliyor...buda daha sonra performans değerlendirmesine yansıyor...

•  06-12-2007, 23:10 36355 Cevap 36354

kemal33:
    hilal:

Teşekkurler ederım aratrıdıgım bı konu vardı bana baya yardımcı oldugunuz bırde formlaarı yolaya bılrısenız cok ıyı olcak yasak ama bılırım bunu yaparsanız sevınrım  

•  22-05-2008, 19:01 52840 Cevap 36355

Oryantasyon eğitimi çok önemli bir konu çok gerekli,size bir anımı anlatayım meslekte ilk günüm sorumlu hemşire bana krs.penisilin verdi hasta odasını şöyle bir kapıdan tarif etti gittim ne hasta odasını bulabildim nede geri dönücem hemşire odasını bulabildim uzun süre korudorda bekledim çok bozulmuştum.

•  22-05-2008, 22:09 52850 Cevap 17777

ZaMbAkLaR eN IsSıZ YeRlErDe aÇaR
  •  06-01-2009, 12:40 91456 Cevap 17791

MRB ORYANTASYON EĞİTİMİ İLE İLGİLİ FORMDAN MÜKÜNSE BANADA İLETEBİLİR MİSİNİZ

•  06-01-2009, 12:41 91457 Cevap 17791

MRB ORYANTASYON EĞİTİMİ İLE İLGİLİ FORMDAN MÜKÜNSE BANADA İLETEBİLİR MİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi