80,119 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

HEMŞİRELERİN GÖREV TANIMI

Son Mesajınız 09-09-2008, 9:26 ozlem.y. tarafından gönderildi. 25 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  27-08-2007, 13:17 17790

HEMŞİRELERİN GÖREV TANIMI

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM SİZE ÖNEMLİ BİR KONU DANIŞMAK İSTİYORUMBİR HEMŞİRE NÖBETİNDE HEM ACİL SERVİS HEMŞİRELİĞİ HEMDE VEZNEDE GÖREV YAPARMI ACİL SERVİS HEMŞİRELERİNE SAYMAN MUTEMEDİ OAYI ALINIP HASTA GİRİŞİ YAPTIRILIP MAKBUZ KESTİRİLİYOR EN KÖTÜSÜ TEDAVİSİNİ YAPTIĞINIZ KİŞİDEN PARA İSTEMEK MEMURMUYUZ HEMŞİREMİ BELLİ DEĞİL  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  •  28-08-2007, 1:39 17844 Cevap 17790

Cevap : HEMŞİRELERİN GÖREV TANIMI

nerde,hangi hastanede oluyor bu saçmalık doğrusu çok merak ettimAngry

böyle birşey sözkonusu bile olamaz.hemen sağlık müdürlüğünün sitesine---ihbar bölümüne----isimsiz bir şikayet maili yolla,araştırılıp bu yanlış düzeltilecektir.olmazsa sağlık bakanlığına aynı şekilde başvurabilirsin.sağ. bak. ünvanı dışında çalıştırılamaz diye yayınlamış olduğu bir genelge var.bu genelgeyi dilekçene ekleyerek başhekimliğe dilekçe verebilirsin.

sonucunu merakla bekliyoruz,bizleri habersiz bırakma.

BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR
  •  01-09-2007, 23:24 18266 Cevap 17844

böyle saçmalık olmaz.siz kabul etmezseniz kimse size yaptıramaz.hastanede gündüz ki memurları gece nöbete koyarak bu açığı kapatıyorlar.

BaCıLaR
  •  02-10-2007, 21:40 21767 Cevap 18266

SAÇMALIK YAA İNSANLARI NASIL KULLANABİLİYOLAR ANLAMIYORUM KENDİMİZİ EZDİRMEYELİM...BİZ İSTEMEZSEK BİZE ZORLA BİZİM İŞİMİZ OLMAYAN GÖREVLERİ YAPTIRAMAZLAR...
  •  03-10-2007, 20:57 21922 Cevap 21767

böyle görevler verilince direkt bu benim işim değil,ben memur değil hemşireyim deseydiniz keşke.boyun eğmeyin lütfen,ezdirmeyin kendinizi.
    Bir insanı sevmekle başlayacak herşey!!!
  •  19-04-2008, 9:19 50371 Cevap 21922

bu durumu düzeltmek için bir girişimde  bulundunuz mu?Bulunursanız nasıl bir sonuç aldığınızı bizimle paylaşır mısınız?
  •  20-04-2008, 13:25 50449 Cevap 50371

bizde de durum aynı.herkes her işi yapıyor yoğunluk yaşanır ve personel yetersiz kalırsa.ben kendimden biliyorum aynı gün hem diş polikliniğini,hem acili,hem hasta kabulu tek başıma idare ettim.her yerde olan bir şey bu.küçük yerlerde özellikle.yanlış ama .......
  •  27-05-2008, 19:29 53216 Cevap 50449

arkadaşlar verilen her işi yaparsanız, daha bize bir sürü iş yüklerler.lütfen herkes hayır demeyi bilsin. böyle saçmalık olur mu yaa. tabi biz kabul edip bütün işleri tam olarak yerine getirmeye çalışırsak bizi kullanmay devam ederler. herkes sadece kendi işini yapsınnnn
  •  27-05-2008, 22:06 53231 Cevap 17790

hemşirenin mutemetlikte çalışması yasakktır.sadece tek bir yerde nöbet tutturulur yasa gereği,sen çalıştığın hastaneden görevlendirme yazısı iste nerde çalıştığına dair sana o görevlendirme yazısını veremicekler verirlersede onun bir fotokopisini çekip sendikana vercen gör sonra olacakları

•  27-05-2008, 22:35 53233 Cevap 53231

Hemşirelik meslegini  küçük  gören  böyle  aşagılayan  idareci  ve gerici  zihniyetleri  kınıyorum.tüm TÜRKİYEDE 'ki  başhemşirelik  makamında  oturan  arkadaşlarımızıda  görevlerini  yapmaya  davet  ediyorum. yeter artık yeter diyelim.........

KİN İNSAN YÜREGİNE YÜK,, DÜŞÜNCESİNE GÖLGEDİR. nazım hikmet
  •  27-05-2008, 23:27 53238 Cevap 17790

bu nedir yaa.. memurlar ne diye orda görevli anlamadım herkesın iş bölümü ayrı..ama bunun olmasına izin veren hemşire arkadaşlarda kabahat onlar nıye yapıyolarki bize mi kaldı makbuz kesmek yaa.. lutfen arkadaslar izin vermeyelım boyle şeylere ezdırmeyelım kendımızı bırılerı yap dedıyse illa yapmak mı lazım onu yok artık daha neler saçmalığa bak...

•  28-05-2008, 17:48 53297 Cevap 53238

Görev tanımıda nedir?  yıllar  önce ameliyathane tadilata girrmişti tadilat sonrası temizlik yapmamızı söylemişti bizden sorumlu başhemşire muavini,bana yanlış gelmişti, herkes yapınca ben arkadaşlara ayıp olmasın diye şöyle üstün körü birşeyler yapmıştım temizlik yaparken beni görmemiş bana kızdı bende kendi evimde dahi temizlik yapmıyorum demiştim olay oldu, bu muavinimizde hacettepe lisans mezunuydu bizden daha eğitimliydi gerisini siz düşünün

•  02-06-2008, 16:31 53559 Cevap 53297

aynı temizlik olayı bu yakınlarda çapa da da yaşanmış. çok gerizekalı bi şey bence. yaa sen hemşireni temizlık yaptırarak nasıl böyle küçük düşerebilirsin. temizlikçi var, bu iş için. ama geri kalmış yönetici hemşireler var oldukça böylee mesleğimiz aşağılara çekilecek galiba:((((
  •  17-07-2008, 19:01 59195 Cevap 17790

ya biz öğrenci olarak bile hemşire ablaların  bile  ayak işlerini yapmıyoruz ki diğer hastane personeli bile birşey istediğinde bu bizim görevimiz değil diyoruz. bir gün genel cerrahi stajındayken sağlık memuru abi o zaman bizim 2. sınıflardan birine aşağıdan şarj makine mi getir diye bir emirde bulunmuş, kızda bu benim görevim değil deyince servis kapısını kapatım üzerimize kitledi.. çok terbiyesiz biriydi kii sonuçta hocalarımız geldi duruma el koydu
    HAYATIMIN YÖNETMENİ BENİM..
  •  20-07-2008, 13:06 59824 Cevap 59195

Sadçok üzüldüm bu olaya seldacığım.bukadadrda fazla amaAngry
  •  20-07-2008, 13:41 59834 Cevap 17790

1.sınıf boyunca hemşirenin görevlerini öğrendik;hala da öğreniyoruz...bize komutanlarımızın söylediği tek şey;siz görev ve sorumluluklarınızın ne olduğunu bilirseniz hakkınızı savunur ,neyi yapıp yapmayacağını bilirsiniz dediler....benden hekim görevim olmayan bişeyi istiyorsa,ya da görevim olmayan bir iş bana yaptırılıyorsa haklarımızı bilerek savunmamız gerekiyor kendimizi... ben hemşireysem hastanın bakımıyla ilgilenirim oturup bilgisayar başında kayıtla zaman kaybetmem!!!!arkadaşlar sizde lütfen gerekli duyarlılığı gösterin ve mesleğimize bağlı olunSmile
    kırgınlık kızgınlık hepsi gelir geçer;herşeye rağmen yaşamak güzel:-)
  •  20-07-2008, 13:58 59837 Cevap 59834

arkadaşlaaaar lütfen kullandırmayıın kendinizi işten kovcak haleri yok ya kovarlarsada merak etmeyin işsiz kalmazsınız
    |^^^^^^^^^^^^\ ||\
    |__EMEĞE SAYGI_| ||´""|""\___
    | _____________ l | |__|__|___|)
    (@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)
  •  21-07-2008, 2:34 59978 Cevap 59834

merhaba.evet.sana katılıyorum.Mezun olunuyor.işe başlıyorsun.ve başlıor yüzler asılmaya....Ne zamana kadar taaa biz hakkımızı gerçekten savunan kadar. Görevimiz olmayan şeyi YAPMAMIZ İSTENDİĞİNDE YAPAMAM diyene kadar..Ancak Bu böyle gider. Biz hakkımız olanı ister ve uygularsak o zaman istediğimizi yaptığımız için daha fazla doyum alacağız işimizden.

Bence her hemşire önce mesleki gururunu düşünmeli... ve ona göre giyinmeli,konuşmalı,kendini geliştirmeli,öğrenmeli,eğitmmeli...hakkını savunmalı..

mutlu ve saağlıklı günler herkese

•  06-08-2008, 19:24 63614 Cevap 59834

biraz önce akşam haberlerini izliyordum bebek ölümleri hakkında;hemşire yetersizliğinden yakınılıyordu.yetkililerden biri 20.000 hemşirenin görevi dışında veznedar,döner sermaye veya bilg. başında memur olarak çalıştırıldığına değindi...LÜTFEN GÖREVİMİZE SAHİP ÇIKALIM!!!!!!!
    kırgınlık kızgınlık hepsi gelir geçer;herşeye rağmen yaşamak güzel:-)
  •  06-08-2008, 20:04 63622 Cevap 59824

Arkadaşlar çok üzücü bunlar ama sanırım birazda bizden kaynaklanıyor...Sad
    ''Ya çaresizsiniz; ya da çare SİZ'siniz...''
  •  07-08-2008, 12:33 63751 Cevap 63622

evet biz stajer olarak bile kendimizi ezdirmemeye çalışıyoruz.. hocalarımız bizi kimseye ezdirmiyor gerçekten..
    HAYATIMIN YÖNETMENİ BENİM..
  •  07-08-2008, 15:47 63800 Cevap 63751

Merhabalar ben yeni üye olum . lisans mezunuyum. malesef yaptırılan işler içler  acısı.doktora çay vermedigim, sigara içilmesine karşı çıktıgım için servisim idareciler tarafından degiştitildi.karşı çıktıgım içinde sen herşeyi çok biliyorsun dediler tepki gösterdiler.......çaresiz çalışıyoruz...amirlerimizin  mesleki  kavramı  olmadıgı  için  çalışma yerlerimiz  hekimlere bırakılıyor. işin kötü tarafı kendi meslektaşlarımız bile kötü,çalışmayan,çok konuşan,herşeye itiraz eden kişi olarak görüyorlar.. oysa  biz hakkımızı arıyoruz...

•  07-08-2008, 18:26 63829 Cevap 63800

ferdiş canım aramıza  hoşgeldin...çok haklısın  malesef ülkemizde  hemşirelik  meslegi yıpratılmaya çalışılmaktadır..bugün bir şey  oldu duydum  şok  oldum...çalışmayan  günün 4 saatini süslenerek geçiren. fakat  eşi doktor diye  ödüllendirilen  bir  hemşire.. idareci  yani başhemşire muavini  olarak  görevlendirilecekmiş...yuh yani  yuh  dedim.... pes bu kadarıda  olmaz yaniiiiiiii.
    KİN İNSAN YÜREGİNE YÜK,, DÜŞÜNCESİNE GÖLGEDİR. nazım hikmet
  •  07-09-2008, 1:31 72783 Cevap 17790

SUAN SINIRDEN TANSIYONUM CIKMIS OLABILIRAngryARKADASIM BIZ HEMSIRELIK MESLEGINI DIGER MESLEKLER GIBI SAYGIN HALE GETIRMEYE CALISIYORUZ SIZ KALKMIS ORDA MEMURUN ISINI MI YAPIYONUZ ALLAH ASKINA SONRA INSANLARDAN SAYGI BEKLIYORUZ HAK VE SORUMLULUKLARIMIZI BIZ BILMEDIIMIZ SURECE KULLANIRLAR TABIKI... NE SIKAYETLE UGRASIYOSUN YAPMAYACAKSIN OKADAR BASIT NE YAPACAK SENI BU SENIN ISIN DEYIP SIKAYETMI EDECEK ONUDA YAPAMIYCANA GORE! NE OLUR ARTIK HERKES HEMSIRE NEYI YAPAR BILSIN ONA GORE DAVRANSIN SAYGI BEKLIYOSA TABIKI...

•  07-09-2008, 19:08 72972 Cevap 72783

Arkadaşlar bir kişinin mesleğine saygı duyabilmesi için önce kendine inanması ve kendine saygı duyması gerekir bence. Yeterince özgüveni gelişmemiş kişiler yüzünden mesleğimiz yerlerde sürünüyor.Bu yazıları okuyunca umutlanıyorum bişeyleri değiştirebileceğimize dair. İnşallah kendimizi kabul ettiricez sonunda...
  •  09-09-2008, 9:26 73341 Cevap 72972

Hemşirelik sadece hasta bakımı demek değildir ,sağlık çalışmalarımız kapsamında kaliteyi etkileyen her konuda çalışmalara katılabiliriz.İster masa başı,ister aktif hemşirelik bakım hizmetleri yaparak.Sonuçta bir hemşirenin bilgi ve becerileriyle sağlık çalışmalarında ne kadar önemli bir yeri olabileceğini göstermeliyiz.Sağlık bakımındaki becerilerimize kbirde bilgilerimizi geliştirerek katıldığımızda kimse bizi yargılayamaz,aksine karşımızda eğilmek zorunda kalır.Sonuçtada bilgi kazanır.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi