Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

KPSS-2010/5 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Son Mesajınız 24-07-2010, 22:07 ozlemhemsire tarafından gönderildi. 11 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  24-06-2010, 19:55 180115

KPSS-2010/5 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

Değerli forum üyeleri, ben 1999 mezunu hemşireyim.Yaklaşık 10-11 yıldır sınavlara girmeme rağmen ve bazen de giremediğimden (kader işte) halen yerleşemedim.Devlet sözleşmeli kadro açtığından beri yerini sevmeyen bir çok hemşire  tekrar tekrar tercih yapmakta ve benim gibi bir çok kişinin önünü tıkamakta yolunu kapatmaktadır.Sizlerden ricam lütfen benim gibi evli ve çocuk sahibi olup senelerdir özel hastanelerin çilesini çekmekte olan hemşire arkadaşlarıma yardım edin.Ve bizede bir kapı açılması için sözleşmeli çalışan arkadaşların tercih yapmaması hususudur.Şimdiden yardım eden yada etmeyen herkesten Allah razı olsun.

•  25-06-2010, 11:15 180182 Cevap 180115

Cevap : KPSS-2010/5 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

çok güzel bir konuya değinmişsiniz. 4b li olup tekrar tekrar tercih yapan arkadaşlar ilk başta atnmayı bekleyen bir sürü hemşirenin hakkını yiyorlar. ikinci olarak bu kişiler biz çalışanların da hakkını yiyorlar. çalıştığım hastanede çok büyük eleman sıkıntısı var aslında ankara ya da istanbuldaki bütün hastanelerde durum aynı. hastaneler bu açığı 4b li hemşire alarak kapatmaya çalışıyorlar. ben yoğun bakımda çalışıyorum bize yeni gelen bir elemanı eğitmek en az bir yılımızı alıyor. o kadar çaba gösterip tam verim alacağımız sırada bu kişiler pat diye tekrar tercih yapıyor ve bütün emeklerimiz boşa gidiyor. olan yine bize oluyor. tekrar eleman sıkıntısı çekiyoruz.

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  25-06-2010, 21:38 180303 Cevap 180182

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün, Müsteşar imzasıyla tüm illere gönderdiği acil bir yazı yer almaktadır. Yazı acil ve tüm 4/B'li personele tebliğ edilmesinin istenmesine rağmen, yazı hala Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer almamaktadır.BU YÜZDEN ARKADAŞLAR DİKKATTTTT DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLMAYALIMMM... MEMURLAR NETTE GEREKEN RESMİ BELGEDE VAR BEN TEKRAR HATRLATMAK İSTEDİM HERKESİN HAKINDA HAYRLISI OLSUNN...

Bakanlığın, çalışan tüm 4/B'li personele imzatılmasını istediği yazıya göre,

1- 10 Ocak 2010 tarihinden itibaren istifa eden 4/B'li 1 yıl boyunca hiçbir yerde yeniden 4/B'li olarak çalışamamaktadır.

2- Unvan değişikliği niteliğindeki başvurular bu uygulamada istisnadır.

3- Bunu bile bile, Sağlık Bakanlığında çalışan bir 4/B'li, alımlara başvurur, yerleşir ve şartları tutmadığı için ataması yapılmayarak kadronun boş kalmasına sebebiyet verirse, hakkında Bakanlıkça gerekli işlem yapılacaktır.

•  26-06-2010, 19:41 180460 Cevap 180182

Bence kimse kimsenin hakkını yemiyor ben bu sene çalışamadım kpssye şimdi puanım düşük diye başka kişilere halinizden memnun değilseniz banane ben tercih yapacağım diyemem sizin ki gibi bu direk bencillik olur. zaten bakanlığın çıkardığı yasaya görede artık gidilmiyor 1 yıl süre ile hadi size sevindirici haber
  •  27-06-2010, 13:47 180545 Cevap 180115

kimse kimsenin hakkını yemiyor özel hastanede özelde sürünürken uykusuz gecelerimde çalışayım kpssden puan alayım sırf oardan kurtulabilmek için memleketimden uzak bir yere atamam çıksın ve ne eş durumu ne nakil atama verilmesin ve ben 4924lülerle aynı yerde çalışayım ve 3milyara yakın para alsın bense onların yarısını alayım ve çakılı kadro olayım ,bumu adelet bumu eşitlik bir kaçtane yeniden tercih yapıp kendini tatmin etmeye çalışan kendini bimez yüzünden binlerce kişi tercih yapamıyor, tabi bunun kaymağını hiç kpssye çalışmadan düşük puan alanlar yiyor.hak ve adelet burda  işte
  •  28-06-2010, 12:32 180705 Cevap 180545

sizin beğenmediğiniz kurtulmak istediğiniz yerlerde çalışmaya razı binlerce insan var. bunu da unutmayın. tercih yaparken tayin hakkınızın olmadığını bilerek yapıyorsunuz, ona göre tercihlerinizi yapın.

bakanlıkta herkese adil davranıyorlar diye birşey demiyorum. değişik kadrolar arasında değişik maaş durumları, değişik çalışma koşulları elbette haksızlık. ama tekrar tekrar tercih yapmak da sizin atama bekleyen, evini geçindirmek zorunda olan insanlara yaptığınız bir haksızlık

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  01-07-2010, 12:34 181669 Cevap 180705

bizim beğenmedıımız yerlerde çalışmak ıstıyenler aynı sekılde çalışınlar kpss puanını alsınlar ve yerleşinler... burda hıc kımseyı herhangı bı sebeple yargılayamazssınız..tercıh yapmak herkesın ısteıne bırakılmıs bısı ve ona gorede sartları var...boyle bı hakkı bıze verdılerse elbette kullanacaız..bızımde senın gıbı bı aılemız var ve onlara ne kadar yakın olursak bızım ıcın daha ıyı olur..evını gecındırmek zorunda kalanlar ıcın ozel hastaneler var...ve iş bulma olasılığımız dığer ınsanlara oranla daha fazla...

•  01-07-2010, 17:50 181882 Cevap 181669

evet aslında herşey sınavda aldığın puanda bitiyo fedakarlık yapıcaksın çalışacaksın ve yüksek puan alıcaksın zaten ondan sonra herşey kendiliğinden oluo ben 62 yle bursa ya ilk defa atandım şimdi bu yorum yapanlar 62 yi de mi alamadı yani de burda tercih yapmayın diolar valla kimse kusura bakmasın 2010 kpss den de çok iyi bi puan alıcam kafama göre de tercihlerimi yapıcam yani gelgelelim tercih yapmak herkesin hakkıdır ve yapmalıdır da...
  •  02-07-2010, 1:18 182168 Cevap 181669

berna hanım yaptığınız yorumda evini geçindirmek isteyenlere özel hastaneler var demişsiniz, bu şey sizin için de geçerli. siz de ailenize yakın olmak isterseniz ailenizin yanında özel sektörde çalışabilirsiniz değil mi? ayrıca yaptığınız bu yorum onları rencide edecek bir yorum. herkes bilir ki özel sektör çok ağır şartlarda çalıştırır, özel hayat diye birşey bırakmaz. onların da devlette çalışmaya hakları yok mu?

şunu da belirteyim ben kimseyi yargılamıyorum sadece düşündüğümü söylüyorum. bekar olup 4b li atandıktan sonra evlenip tekrar tercihte bulunanları anlayabiliyorum ama evli olup ailesinden uzakta bir yer tercih edip, sonra yok ben ailemden uzaktayım diye tekrar tekrar tercihte bulunanları anlamıyorum. sonuçta ne olursa olsun devlet kapısında bir işim olsun diye ailesinden uzaklar gidiyorlar değil mi? tayin hakkının da olmadığını biliyorlar. o zaman sorun ne?

ben sözleşmeli çalışanların tayin hakkının olmamasını haksızlık olarak görüyorum, bence tayin hakları onların da olmalı. ama tayin hakkım yok diye yeniden tercih yapmak atanmayı bekleyen onca insana yapılan ayrı bir haksızlık. kendinizi bir de onların yerine koyun.

•  04-07-2010, 13:39 183502 Cevap 182168

Bu genelge idari mahkemeden döner.Tercihler bittikten sonra genelge yayınlamakla olmaz.Tercih hakkı verilmeyecekse çalışanları ÖSYM'ye bildirirsin ve tercih yapmalarını engellersin.Zaten genelge tercihler başladıktan sonra yayınlandığı için,adam ben tercihimi bu genelgeden önce yaptım deyip idari mahkemeye dava açsa her türlü kazanır.

Ayrıca ben KPSS gibi kolay bir sınava,hem de şu anda bile çok iyi puanlar alabilecek kapasitedeyken 1. sınıftan itibaren hazırlanırken,millet yatıp yatıp düşük puan aldıktan sonra gelip de bana niye tercih yapıyorsun demesin.Tercih yapanlardan yüksek puan alsalardı atanırlardı. 

•  18-07-2010, 13:34 187382 Cevap 182168

arkadaşlar neyin tartışmasını yapıosunuz kpss gibi kolay bi sınw war herkez istedigi puanı alıp atabilir yani.. üstelik çok düşük puanlarla ataması olan bir bölüm hemşirelik biraz önce bir arkadaş 62 ille bursaya atandım demiş yani zaten sen 62 bile alamayıp atanamıosan sennin yaptıgın haksızlık olur yani o insan çalısmıs almıs sen çalısmadan atanmak istiosun yani tüm bunları düşünün ayrıca diger bölümlerde 87 ile atanamayan insanlar war bi zahmet herkez kendine yetecek kadar çalısıp atamasını istesin kimsenin dawranısını yargılamasın inşalhh herkezz istediği yere atanır...
  •  24-07-2010, 22:07 189112 Cevap 187382

arkadaşlar belki burası yerin değil ama hep özel hastaneden şikayet edip devlette çalışma gayreti göstermeye çalışıyoruz bu özel hastanelerin hemşirelere yaptıkları haksızlıkları(çalışma saati,maaşlar ve hemşireye gösterilen saygısızlık vs.)önüne geçemez miyiz bunun için birşeyler yapamaz mıyız hep böyle devam mı edecek bize yapılan haksızlıklar.....
RSS haberlerini XML olarak görüntüle