79,781 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

LİSANS TAMAMLAMA SONRASI İSTERSENİZ YÜKSEK LİSANS

Son Mesajınız 01-06-2011, 23:20 FURKAN NİSA tarafından gönderildi. 9 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  04-08-2010, 18:48 190543

LİSANS TAMAMLAMA SONRASI İSTERSENİZ YÜKSEK LİSANS

Gazi üniversitenin tezsis yüksek lisans;

Lisansüstü Eğitime Başvurabilecek Lisans Programları

Anabilim Dalı Başvurabilecek Lisans Programları
    Sağlık Bilişimi Sistemleri
    Sağlık Bilimleri mezunları(Tıp, Diş hekimliği,eczacılık vb.),Biomedikal mühendisliği,Bilgisayar bilimleri, İstatistik,Biyoloji,Yüksek Hemşirelik,Diğer Bilişimle İlgili Bölümler(Anabilim Dalı Başkanı Onayıyla)

•  04-08-2010, 18:48 190544 Cevap 190543

Cevap : LİSANS TAMAMLAMA SONRASI İSTERSENİZ YÜKSEK LİSANS

SAĞLIK BİLİŞİMİ UZAKTAN EĞİTİM tezsİz y. Lİsans ProgramI

Sağlık Bilişimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilişimi Anabilim Dalı tarafından yürütülecektir.

BAŞVURU KRİTERLERİ

Anabilim Dalı : Sağlık Bilişimi Tezsiz Yüksek Lisans
    Sağlık Bilişimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı
    ALES ≥55 (Eşit Ağırlık+Sayısal)
    Y.Dil B**
    Referans Mek. yok
    Niyet Mek. yok
    B**: (KPDS, ÜDS,IELTS, TOEFL) Dil puanı koşulu olmayıp, bu puanlar başvuru değerlendirmesinde kullanılacaktır. Dil puanı var ise toplam başarı puanı ALES %85, dil puanı %15 alınarak hesaplanacaktır.
  •  04-08-2010, 18:49 190545 Cevap 190544

DEĞERLENDİRME

Adaylar arasında eşit puan olması durumunda ALES puanı dikkate alınacaktır.

Ücretlendirme

Sağlık Bilişimi Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programından Mezuniyet için 36 krediden az olmamak koşuluyla en az oniki adet ders ile dönem projesinden başarılı olmak gerekmektedir.

Üç kredilik ders için 500 YTL uzaktan eğitim katkı payı alınacaktır.

Kayıtlı öğrenciler Danışmanlarının önerisi doğrultusunda açılan derslerden en az iki en çok dört dersi seçebilir.

Yeni kayıt öğrenciler Danışmanlarının önerisi doğrultusunda açılan derslerden en az üç en çok beş dersi seçebilir.

Ders seçimi Bilişim Enstitüsü Yönetmeliğine göre yapılacaktır. Lütfen Yönetmeliği dikkatle okuyunuz.

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Diploması

Kredili derslerini ve dönem projesi dersini  başarıyla tamamlayan yüksek lisans öğrencisine yüksek lisans diploması verilir.

Yüksek lisans diploması üzerinde Uzaktan Eğitim ibaresi bulunmayacak olup, mezuniyette verilecek diploma üzerinde Sağlık Bilişimi Anabilim Dalı yazacaktır.

•  04-08-2010, 18:59 190548 Cevap 190545

FURKAN NİSA, bir yıl sonra buraya başvurabilirsin by.

•  04-08-2010, 20:24 190569 Cevap 190548

Necla GÜVENCE:

TEŞEKKÜR EDERİM,İNŞALLAH. 

•  04-08-2010, 21:20 190584 Cevap 190569

GAZİDEN BAŞKA BİR YER VARMI ARKADAŞLAR???
  •  04-08-2010, 21:40 190588 Cevap 190584

Netten bakabilirsin

•  05-08-2010, 13:16 190659 Cevap 190548

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsünde lisans üstü eğitim için lisans not ortalaması şartı kaldırılırken, Akademik Personel Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda (ALES) almaları gereken puan 45'ten 55'e çıkarıldı.

Bu şartlarda polislerin kolayca lisans üstü eğitime girmelerinin önü açıldı.

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yapılan değişikliğe göre, yüksek lisansa kabul edilecek öğrencilerde artık yalnızca lisans diplomasına sahip olma şartı aranacak. Önceki yönetmelikte yer alan, lisans not ortalamasının 100 tam not üzerinden en az 65 olması şartı ise kaldırıldı.

Adayların, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nda (ALES) başvurdukları programın puan türünde almaları gereken puan, 45'ten 55'e çıkarıldı. Başvuruda adayların, Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavı'nda (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavında (ÜDS) en az 40 puan almış olmaları gerekiyor.

Doktora programına başvurabilmek için adayların yüksek lisans not ortalaması da 75'ten 70'e indirildi. Yönetmelik uyarınca, Polis Akademisi Başkanlığı Araştırma Merkezleri tarafından yürütülen projeler çerçevesinde Enstitü bünyesinde yüksek lisans veya doktora çalışması yapan lisansüstü öğrencileri, Araştırma Merkezleri Başkanlığının teklifi ve Enstitü Yönetim Kurulunun onayı ile bu merkezlerde görevlendirilebilecek.

Lisansüstü ihtisas sertifika programları, bir yılda alınması gereken asgari ders sayısının dört ders olabileceği esasına göre düzenlenebilecek. Bir yılda alınması gereken asgari 168 ders saat sayısı, programın niteliğine göre daha kısa bir sürede verilebilecek ve bu programa ilişkin usul ve esaslar Enstitü tarafından belirlenecek.

kaynak: http://www.turkmedya.com/V1/Pg/detail/NewID/300587/CatID/21/CityName/Denizli/TownID/0/VillageID/0/SchoolID/

•  05-08-2010, 13:26 190663 Cevap 190659

yani bu durumda yüksek lisans yapmamış polis kalmıyacak  ,sağlıkçılara niye böyle bir  hak yok   vallahi onu bunu  bilmem bu haktan bende isterim yaptılar bir iyilik bunuda versinler tam olsun bari öyle değilmi arkadaşlar

•  01-06-2011, 23:20 228989 Cevap 190569

FURKAN NİSA:
    Necla GÜVENCE:

TEŞEKKÜR EDERİM,İNŞALLAH. 

1 yıl geçti sıra geldi yüksek lisansa...

RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi