Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

YÜKSEK LİSANS YAPAN ARKADAŞLAR VE İŞ YAŞAMLARINDAKİ ARTILARI...

Son Mesajınız 30-08-2012, 12:06 yüsra71 tarafından gönderildi. 8 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  18-08-2010, 12:52 193315

YÜKSEK LİSANS YAPAN ARKADAŞLAR VE İŞ YAŞAMLARINDAKİ ARTILARI...

arkadaşlar bir çoğumuzun kafasında artık yüksek lisans yapma fikri olduğunu gözlemliyorum..bu mesleğimizde yükselmek için süper bir imkan tabi bulunduğumuz hastanelerde uzman olmak da insana sanıyorum biraz daha güven kazandırır..yüksek lisans başvuruları yapan biri olarak merak ettiğim konular...

- neye göre yüksek lisans da branş seçiyorsunuz,gerçekten sevdiğiniz bölümler mi yoksa buluduğunuz şehirdeki bölümler olduğu içinmi yada....?

-çalıştığınız iş yerinde yüksek lisans yapmanın size verdiği artılar neler?konumuzda br değişiklik yapıldımı

-yüksek lisans yaparken çalıştığınız yerdeki meslektaşlarınız sizlere nöbetlerinzi ayarlama konusunda destek oldumu yoksa kıskançlık gibi farklı başka nednlerde olabilir destek yerine köstek mi oldular??   CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER...

•  21-08-2010, 3:35 193942 Cevap 193315

Cevap : YÜKSEK LİSANS YAPAN ARKADAŞLAR VE İŞ YAŞAMLARINDAKİ ARTILARI...

arkadaşlar yüksek lisans yapan arkadaşlardan bu konuda fikri olan yok mu gerçekten??eğer yaşadıklarınızı bizimle paylaşırsanız yüksek lisans yapmayı isteyen düşünen arkadaşlara faydalı olacağnızı düşünüyorum...

örneğin bir arkadaşım üniversite hastanesinde kadrolu çalışırken yüksek lisansı da birlikte yürütmekte çok zorlandı.istifa etti devlette sözleşmeli başladı ve en azından daha rahat olduğu için yüksek lisansınıda bitirmekte şansına ekip arkadaşlarının da desteğiyle okulu bitirdi ve başka bir servise dahiliyeye sorumlu hemşire oldu tabi eski sorumlu hemşireyi de incitmeyecek şekilde başhemşireliğin yaptığı hoş bir düzenlemeyle sorumlu hemşire oldu..şimdi iyiki yüksek lisans yapmışım diyor!iyi yönetim bu olsa gerek belkide...bu konuda siz ne düşünüyorsunuz???

•  22-08-2010, 0:02 194100 Cevap 193948

mrb öncelikle arkadaslar yüksek lisans yapıyor olmak veya yapmıs olmsk servis sorumlusu olacagınız anlamına gelmez.hele ki devlet hastanelerinde böyle bü kural yok.ben saglık kurumları işletmeciliginde yüksek lisans yapıyorum.nedeni hastane idaresine gecmek istoyor olmam suan için imkansız olsada bu durum inş bigün olucak umudum var:))))))hemşirelikde de yapmak isterdim ama hemşirelikde yüksek lisan sadece asistanlık düşünenler için mantık bence hastane içinde pek bi etkisi yok.örn.arkadasım hacettepede halk saglıgı hemsırelıgı yuksek lısans yaptı suan doktoraya baslıycak ve servişs hemşiresi.ben düşünenlere saglık kurumlarını tavsiye ederim bence ilerisi için güzel bi adım.
  •  22-08-2010, 2:22 194123 Cevap 194100

bn marmara üniversitesinde öğrenciyim hocalarımız hem çalişip bi yandan da yüksek lisanslarını yapıyolar.artısı ise hocalarımızın dediğine göre okulda kalabilirsin veya çalıştığın yerde klinik hemşiresi oluyormuşsun.
  •  23-08-2010, 13:18 194386 Cevap 194123

ben yükeklisans yapıyorum, nöbetlerimi okul günlerime göre ayarlıyorum bu konuda herhangi bir sorun çıkmadı. zaten yüksek lisans yaparken 3-4 dersn aldığı için her gün okula gitmiyorsun. artı hocalarla konuşup derslerini istediğin günlere ayarlıyabiliyorsun. ben ankarada çalışıyorum ve hacettepede yüksek lisans yapıyorum ama il dışından gelen çok arkadaşım var.

alan seçimine gelince hedefin neyse ona göre alan seç. eğer amacın akademik kariyer ise sevdiğin herhangi bir alanda yükseklisansını yap. ama hastanede yükselmek istiyorsan hemşirelikte yönetim alanında yapabilirsin. yeni hemşirelik yönetmeliğine göre yönetim yüksek lisansının önceliği var.

yine de ben yüksek lisans yapıyorum önceliğim olur diye düşünme hastanelerde bir de torpil boyutu işe giriyor. yüksek lisansı kendini geliştirebileceğin bir araç olarak görmen en doğrusu bence. sonra hayal kırıklığına uğramazsın.

umarım yardımcı olabilmişimdir

Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  29-09-2010, 16:22 200695 Cevap 193315

merhabalar arkadaşlar,

ben de bir üniversite hastanesinde yoğun bakım hemşiresiyim. Aynı zamanda yüksek lisansımı İç Hastalıkları Hemşireliği'nde yapıyorum. Nöbetler, ağır çalışma koşulları, artıda çalışmalar gerçekten insanı çok fazla yoruyor. Fakat bana ve mesleğime güzel şeyler katıyor. Daha farklı bir duruş kazanıyorsunuz. Çalışmaları daha yakından takip ettiğiniz için, klinikte farklı öneriler sunuyorsunuz. Lisansüstü eğitim esnasında veya bittikten sonra üniversitelerde araştırma görevlisi olabilirsiniz. lisansüstü eğitimi tamamladıktan sonra lisans seviyesinde eğitim veren kurumlarda öğretim görevlisi olabilirsiniz. Yok klinikte kalmak istiyorsanız klinikte uzman hemşire olabilirsiniz. Bunlar yanında zor bir süreçten geçmemize rağmen maddi anlamda ne yazıkkı getiri yok veya yok denecek kadar az. Bu da  bizim hakkımızı savunmamız, sendikalaşmamızla ortadan kalkacak, diye düşünüyorum.

İyi günler

•  06-08-2012, 16:19 243801 Cevap 194386

•  30-08-2012, 12:06 244500 Cevap 243801

4bli olarak atanmış ve daha sonra yüksek lisansa başlamış arkadaşlarımı yüksek yaptığı alanda süpervisior pozisyona aldılar,kurumdan kuruma farklı değerlendirilebiliyorsun.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle