Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Hemşirenin Dizide Teröriste Müdahale Etmeyişi Olay Oldu

Son Mesajınız 29-11-2010, 8:43 sılam01 tarafından gönderildi. 6 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  21-11-2010, 22:13 205870

Hemşirenin Dizide Teröriste Müdahale Etmeyişi Olay Oldu

Terörle Mücadelenin İç Yüzünün Anlatıldığı Dizideki Bir Sahne Kafalarda Soru İşareti Bıraktı.

Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Önce Vatan dizisinde ağabeyini PKK kurşununa şehit veren bir hemşirenin yaralı teröriste yardım etmemesini gündeme taşıdı.

Show TV'de ekrana gelen dizideki sahnelerin zihinleri kurcaladığını belirten Aytuğ, kendi fikrini şöyle aktarıyor:

"Her ne olursa olsun, o hayatı kurtarırdım. Öncelikle bu benim insanlık ödevimdir. Karşımdaki kişi, insanlıktan nasibini almamış olsa bile.. Onun, benim içimdeki insanlığı öldürmesine asla izin vermezdim." diye konuştu.

Evet arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz?Bence bu tür bir olay Hemşirelik Andı'nın ve Evrensel Hemşirelik Meslek Ahlak Yasası'nın düpedüz hiçe sayılmasıdır.Bizim elimize yaralı teslim edilen her kim olursa  müdahale etmeli,yargılama işini yargıçlara bırakmalıyız.
  •  21-11-2010, 23:27 205882 Cevap 205870

Cevap : Hemşirenin Dizide Teröriste Müdahale Etmeyişi Olay Oldu

öyle diyorsunuz da ateş düştüğü yeri yakar, Allah göstermesin ama aynı duruma düşseniz ne yapacağınızı şimdiden bilemezsiniz! şahsen ben başka hemşirenin bakmasını sağlamaya çalışırdım ve bu mümkün değilse çok büyük çatışma yaşardım kendi içimde diye düşünüyorum.
  •  22-11-2010, 0:10 205887 Cevap 205882

Profesyonellikte duygulara yer yoktur.İş hayatı dışında yaşanmalı duygular.
  •  23-11-2010, 13:04 205999 Cevap 205887

bence de son derece yalnış bir örnek. biz her ne olursa olsun mesleğimizin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirmek zorundayız.
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.
  •  23-11-2010, 13:24 206001 Cevap 205999

her insan yanlış davranabilir..
  •  28-11-2010, 12:18 206471 Cevap 206001

Görevler ayrılığı var; biz sağlıklarıyla ilgileniriz yargı yada kolluk kuvetleride kendi görevlerini yapar
  •  29-11-2010, 8:43 206549 Cevap 206471

arkadaşlar çok özürdileyerek yoruma katılıyorum...biz neyi tartışıyoruz o sahneler sadece filmde ben gerçeklerden bahsedeyim biraz.benim nöbetimde dr.çatışmadan yaralı gelmiş askere amb.yollamadı ve hiç birşey yapamadık o hastanın tek suçu asker olmaktı bildirdiğim mercilerdende sonuç çıkmadı.çıldıracağım gerçekler çok farklı iken filmdeki meslektaşımızı eleştiren basın mensupları gerçeklerle bu kadar meşgül olsalar içim yanmayacak.şahitlerim var hadi bu gerçeğin üstüne gitsin  birileri göreyim.bende kendi ülkemde yaşananlarla kahrolmayayım.......çark tersine döndü çok üzgünüm.......
RSS haberlerini XML olarak görüntüle