Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

mesleğe yeni başlıyorum.mesleğimiz hakıında ne düşünüyorsunuz?

Son Mesajınız 15-08-2011, 22:37 dodoku tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  15-01-2011, 22:37 212588

mesleğe yeni başlıyorum.mesleğimiz hakıında ne düşünüyorsunuz?

•  16-01-2011, 10:57 212608 Cevap 212588

Cevap : mesleğe yeni başlıyorum.mesleğimiz hakıında ne düşünüyorsunuz?

her ne kadar densede artık eskisi gibi bakılmıyor hemşireliğe diye mutlaka izleri var. hala hasta yakınlarımdan bile arada duyduğum şey şu 'kızım az daha okuyup niye doktor olmadın!' o kadar kızıyorum ki buna.bence çok kutsal bi meslek seviyorum neden çünkü insanlara yardım etmeyi seviyorum. ama böyle şeylerle karşılaşınca ister istemez tepem atıyor. kesinlikle istemiyorum sevmiyorum diyemem ama mesleğimi değiştirmeyi düşünüyorum. aa tabi bide şu yönü var önü çok açık ve senin elinde çok iyi para kazanabilirsin istersen eğer.
  •  26-07-2011, 12:11 230834 Cevap 212588

bir erkek olarak çevremden aldığım tepkiler beni bile bunalttı. bıktım artık milletin laf etmesinden sürekli ' mühendislik kazanamıyorsa orayı yazsın bari ' herkesin ağzında bu ve daha fazlası var. millete derdini anlatamıyorsun ki. şu an ki sıralamam 70 binlerde ve ben hemşirelikten yana kullnadım tercihimi fakat bugün en iyi mühendisliklerden olan elektrik elektronik mhendsiliği bile 120 binlerden öğrenci alıyor. inşaat, gıda , maden , makine mühendisliklerini demiyorum bile onlar zaten garanti. ama işte millete lafı anlatamıyorsun. 
  •  06-08-2011, 11:05 231560 Cevap 230834

hemşirelik kutsal bir meslek ve son yıllarda en çok rağbet edilen bir meslek. insanların sözleri gerçekte birşey biliyorsa anlamlıdır. hiçbirşey bilmeyen insanların sözlerine kulak asmayın.
    İnsanların yüzlerinin ve gözlerinin rengi başka başka da olsa gözyaşlarının rengi hep aynıdır....
  •  15-08-2011, 22:37 232106 Cevap 231560

kesinlikle kutsal bir meslek herkes yapamaz özveri ister sabır ister ve çalışırken senden sürekli birşeyler götürdüğünü hissedersin..Ben başlarda çok idealisttim fakat her çabamda engellene engellene  artık pes etme noktasındayım bizi kendi meslektaşlarımız yıldırdı ne yazı ki en acı yönü.şuan meslek değiştirmeyi düşünüyorum çünkü toplumda ki yeri zaten herkes biliyor iş yerine gelince en yoğun kliniklerde birçok imkansızlıklarla yoğun bakımda 5 hasta bakarak çalışırsın gene de eksiklerini bulmaya çalışırlar takdir görmezsin hemşirelik hizmetleri tam anlamıyla tependedir ssenin için değil sanki sana karşı bir gruptur hastanın hakkını savunmaya kalkarsın asistanla hocalarla ters düşersin her işini ancak kavga ederek çözebilirsin çünkü kimse kimsenin halinden anlamaz bunun gibi birçook sorun..keşke okulda öğrendiğim stajlarda hocalarımızın anlattığı gibi yapabilseydim mesleğimi :(

umut herşeydir...........
RSS haberlerini XML olarak görüntüle