79,859 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

stajda bakım planı nasıl yapılır?

Son Mesajınız 09-10-2011, 18:43 torul tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  12-03-2011, 13:25 220304

stajda bakım planı nasıl yapılır?

sevgili 4. sınıf öğrencileri stajın bitmesine 2haftamız kaldı  ayrıca sınavda yaklaştı bakım planı yapanınız oldumu olduysa nasıl neye göre yaptı bir örnek sitede paylaşılabilirmi?zaman dar bense yeni öğrendim hastanede herkes yeni öğrenmiş  yani bir örnek paylaşılabilirse yüzlerce kişiye iyilik etmiş olacaksınız  nasıl yapıldığını taslaklask yeter planı yayınlayın demiyorum sadece başlıkları neler re göre kriterleyecemizi paylaşsak yeterli şimdiden teşekkülerbilgi paylaştıkça değerlenir..konficyus!

•  12-03-2011, 19:59 220369 Cevap 220304

Cevap : stajda bakım planı nasıl yapılır?

Hemşirelik   

Tanısı

Neden

Amaç

Hemşirelik   Girişimleri

Değerlendirme

2- Enfeksiyon riski  

Kronik hastalığın bulunması steroid kullanımına bağlı enfeksiyon riski I.V. kateter kullanımına bağlı uzun süre hastanede yatmaya bağlı enfeksiyon riski

Hastada enfeksiyon oluşumunu engellemeye çalışmak.

1-     I.V. katater uygulamalarında uygun aseptik teknik uygulanır.

2-     Enfeksiyon belirtileri hastaya öğretilir ve hasta belirtiler yönünden yakından izlenir.

3-     Hastaya uygun el yıkama yöntemi anlatılır ve tuvalet temizliğinin nasıl yapılması gerektiği hastaya öğretilir.

4-     Hasta taburcu olurken hastaya ve aileye gerekli bilgi verilir ve evdeki sorumluklar anlatılır.

Odası sık havalandırılır  enfeksiyonlu kişilerle teması

Hasta enfeksiyon belirtileri yönünden halen izlenmektedir ve hastada halen enfeksiyon gelişmemiştir.

•  09-10-2011, 18:43 234676 Cevap 220369

Cevap : stajda bakım planı nasıl yapılır?

hazrladığın bakım planı için çok teşekkrler. ben nöroloji bölümnde staj yapyrm bi hastam var tanısı akut bronşit onla ilgili bir bakım planı hazırlayacam öğretmenlermz bize bakım planını 5 başlık altnda verdi : veriler , hemşirelik tanısı , hedef, uygulama , değerlendrme... böyle bir planla nasıl bir bakım planı hazırlayabilirim ? yardımcı olursanız gerçekten çok sevnrm şimdiden teşekkrler
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi