Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

BAŞHEMŞİRE VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN RÜÇHAN HAKKI DAVALARI KAZANILDI

Son Mesajınız 15-05-2012, 18:31 neden_duygu@hotmail.com tarafından gönderildi. 10 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  02-04-2011, 1:10 223197

BAŞHEMŞİRE VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN RÜÇHAN HAKKI DAVALARI KAZANILDI

müjde!..BAŞHEMŞİRELİK VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN AÇILAN 2 AYRI DAVA KAZANILDI...

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM SİZLERİN DE BİLDİĞİ GİBİ HEMŞİRELİK KANUNU VE HEMŞİRELİK YÖNETMELİĞİNE GÖRE HEMŞİRELİKLE İLGİLİ TÜM YÖNETİM GÖREVLERİNDE LİSANS MEZUNU HEMŞİRELERİN GÖREVLENDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.KANUN VE YÖNETMELİĞE RAĞMEN LİSANS MEZUNLARINI YOK SAYAN,BU İŞİN YOLUNUN DAVA AÇMAKLA OLMAYACAĞINI SÖYLEYEN ZİHNİYETLERE DÜŞÜNMELERİNİ SALIK VEREN KARARLAR BURSA VE DENİZLİ İDARE MAHKEMELERİ TARAFINDAN VERİLDİ.BAŞHEMŞİRE OLMAK İÇİN DAVA AÇAN ARKADAŞIMIZ VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN DAVA AÇAN ERKEK HEMŞİRE ARKADAŞIMIZ DAVALARINI KAZANDILAR VE GÖREVE BAŞLADILAR. LİSE,ÖNLİSANS,LİSANS,YÜKSEKLİSANS. EĞİTİMİMİZ NE OLURSA OLSUN BİZLER HEMŞİREYİZ,AYRIM YAPMAMIZ SÖZ KONUSU BİLE OLAMAZ.ANCAK HEMŞİRELİK KANUNU VE HEMŞİRELİK YÖNETMELİĞİNİ YOK SAYMALARI MESLEĞİMİZE VERİLEN DEĞERİN DERECESİNİ AÇIKÇA GÖSTERMEKTEYDİ.İDARELERE GÖRE ;EĞİTİMİNİZİN NE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL,BEN KİMİ İSTERSEM O OLUR SÖYLEMLERİNE ÇOK GÜZEL CEVAP OLMUŞTUR BU MAHKEME KARARLARI.ARTIK HEMŞİRELİK KANUNU VE HEMŞİRELİK YÖNETMELİĞİ YOK SAYILAMAYACAK,HEMŞİRELERİN MESLEKİ İLERLEMELERİ BİR BAŞHEKİMİN,YETKİLİ SENDİKANIN,İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN V.S KEYİFLERİNE GÖRE DEĞİL HUKUKSAL ÇERÇEVEYE GÖRE OLACAK.BU KARARLAR BU NEDENLE ÖNEMLİ VE DEĞERLİDİR HEMŞİRELİK CAMİASI İÇİN.KİMSE HUKUKTAN ÜSTÜN DEĞİLDİR,BUNU ÖĞRENECEK PEK SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZ. BU DAVALARIN SAYISI ARTTIKÇA HEMŞİRELERİN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞU,İSTERLERSE SAĞLIK SEKTÖRÜNDE HAKLRINDA VERİLEN KARARLARDA NE KADAR ETKİLİ OLDUKLARINI FARKETTİRECEKLERDİR. DAVALARINI KAZANAN ARKADAŞLARIMI GÖNÜLDEN KUTLUYOR BU MÜCADELENİN CAMİAMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM. DAVA KARARINI GÖRMEK İSTEYENLER BENİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER.

BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR

BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR
  •  02-04-2011, 23:33 223298 Cevap 223197

Cevap : BAŞHEMŞİRE VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN RÜÇHAN HAKKI DAVALARI KAZANILDI

merhaba bende lisans mezunuyum başhemşiremiz önlisans mezunu lisans tamamlama okuyor haziranda bitiriyor ve ben 2 gün önce başhekimliğe dilekçe verdim.Dava ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi nerden alabilirim?Şimdiden teşekkürler
  •  02-04-2011, 23:54 223301 Cevap 223298

Cevap : BAŞHEMŞİRE VE BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI OLMAK İÇİN RÜÇHAN HAKKI DAVALARI KAZANILDI

Bu arada direk dava için bilgi istiyorum.Nasılsa idareden red cevabı gelecek:)

•  06-04-2011, 21:26 223732 Cevap 223301

burada da paylaşabilirsen eğer herkes okumuş değerlendirmiş olur..
  •  09-04-2011, 12:14 223975 Cevap 223298

beni arayın özlem hanım mesajla telefonumu bildirdim.fakslarım ya da mail verin mail atayım.kolay gelsin.
    BiRlİkTeN KuVvEt DoĞaR
  •  14-04-2011, 14:50 224457 Cevap 223975

gungor:
    beni arayın özlem hanım mesajla telefonumu bildirdim.fakslarım ya da mail verin mail atayım.kolay gelsin.
  •  28-07-2011, 10:25 230966 Cevap 223197

Suan idari mahkemeye basvuracagım ama emsal göstermek dava sürecimin daha kısa sürmesini saglar bana yardımcı olabilirmisiniz
  •  18-08-2011, 0:36 232432 Cevap 230966

bu durum çok sevindirici fakat aklıma takılan bir şey var ve yardımcı olursanız çok sevinirim; sözleşmeli ve yüksek lisans mezunu bir hemşire veya lisans mezunu bir hemşire; eğer başhemşiresi kadrolu ama eğitimi kendinden alt ise yine dava açabiliyormuyuz ?
  •  15-05-2012, 17:43 240903 Cevap 223197

dava kararlarını bana yollayabilirmisiniz.
  •  15-05-2012, 18:28 240905 Cevap 223197

dava kararlarını banada yollayabilirmisiniz.bende kurumla mahkemeliğim
  •  15-05-2012, 18:31 240906 Cevap 223975

banada telefonunuzu verebilirmisiniz.dava kararlarına acil ihtiyacım var.kurumla mahkemeliyim.neden_duygu@hotmail.com.tşk ederim
RSS haberlerini XML olarak görüntüle