Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,370 hemşire olduk

şunda ARA

ücretsiz izin

Son Mesajınız 05-05-2011, 15:32 suna cımbız tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  05-05-2011, 13:57 226190

ücretsiz izin

merhaba arkadaşlar.4b'li hemşire olarak urfada çalışıyorum.18.08.2010 tarihinde doğum yaptım ve 3 ocak itibariyle de ücretsiz izne ayrıldım.yeni torba yasasına göre ücretsiz izinler 2 yıla çıktı bu durumdan ben de yararlanabilir miyim?ayrıca ücretsiz iznimin ilk yılı ağustosta dolmuş oluyor  zira doğumdan sonra 1 yıldı eskiden, buna göre ağustosta iznimi uzatmak için herhangibir başvuru yapmama gerek var mı???
  •  05-05-2011, 15:32 226196 Cevap 226190

Cevap : ücretsiz izin

bende 4b li olarak  çalışıyorum,bebeğim 7 aylık oldu,torba yasaya göre analık izni bitiminden sonraki 6 ay süt izni günde 3 saat olacak.malesef 4 b li olduğum için 1,5 saat kullanıyorum.torba yasadaki değişiklikler bizi kapsamıyormuş,ayrıca çalışma saatleri vardiya sistemine 40,8-17 çalışan memura 45,bende gece çalışmadığım için 45 saaten hesaplıyorlar,adaletsiz dünya,ücretsiz izin alamadığım için çok üzülüyorum,bebeğimizin bizim sıcaklığımıza ihtiyacı olduğu zamanda uyduruk kurallardan zor durumda kalıyoruz.torba yasadan faydalanamadığımız için sendika mahkemeğe verdik diyor,belki ücretsiz iznin bitinceğe kadar sonuçlanır,bebişinde iyice büyümüş olur.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle