79,001 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Fakülte ve yüksekokul farkı varmı ?

Son Mesajınız 26-11-2007, 18:50 nursezehra tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-10-2007, 19:46 22711

Fakülte ve yüksekokul farkı varmı ?

Merhaba arkadaşlar merak ettiğm bir konu var ben daha hemşirelik yüksekokul öğrencisiyim
     Okula girerken daha fakülte olarak daha iyi konumda olabilirsiniz demişlerdi ama ben yüksekokulluydum fakat bu sene itibariyle hacettepe fakülteye dönüştü bunun etkisi ne kadar olur şimdiden teşekkürlerBig Smile

•  25-11-2007, 23:43 33688 Cevap 22711

Cevap : Fakülte ve yüksekokul farkı varmı ?

merhaba. ben de hemşirelik yüksek okulu öğrencisiyim. fakülte olmanın avantajları olur muhakkak ama şöyle bir durum da var: fakülte olduğu zaman adı sağlık bilimleri fakültesi olarak geçecek ve içerisinde hemşirelik, beslenme, fizik tedavi rehebilitasyon gibi alt bölümler içerecek. ve bu fakültenin bir dekenı olmalı değil mi? peki bu dekan hangi bölümden seçilecek? diyelim beslenme bölümünden bir dekan çıkacak ve büyük ihtimalle yenilikler yapıldığında bu bölüm daha çok  kaymağını yiyecek.. bu da diğer bölümler için epey sorun yaratabilir. bir de hiç sağlık alanıyla ilgili olmayan ve dekanlık bekleyen bir şahıs başa geçip dekan olursa, ne kadar yararlı olabilir. bu durum bayağ bir tartışmalı olur herhalde. bizim de hocalarımızla en çok konuştuğumuz konulardandır  bu konu. artık süreç ne gösterirse diyebilirim.
  •  26-11-2007, 17:56 33779 Cevap 33688

Geçen sene farklı bir forum sitesinde fakülte ve yüksekokullar arasındaki fark başlıklı br topic açmıştım. Yüksekokulu meslek yükseokuluyla karıştırp konuyu farklı yöne çekmişlerdi.Sonradan öğrendim ki fakülte olabilmek için öğretim elemanı ve bölümlerin belli bir sayının üstünde olması gerekiyor. Genelde hemşirelik ve sağlık Yüksekokulları bir-iki bölümden oluştuğu için yüksekokul adını alıyor. Ama dediğiniz gibi diğer bölümlerle birleşerek fakülte olunabiliyor. Ama eğitim bazında derseniz pek bir farkı yok. Ancak öğrenciler açısından fakültede okudukları için daha bir gösterişi oluyor.
  •  26-11-2007, 18:50 33810 Cevap 33779

bende eğitimin pek farkedeceğini düşünmüyorum açıkçası.ama hocayla öğrenci arasındaki ilişki fakültelerde daha farklıymış öyle diyorlar.herkes kendi halinde oluyormuş.ama bizim okul yüksekokul olduğu için biz bütün hocaları tanırız ve nerdeyse onlarda bütün öğrencileri tanır
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.
    Bertolt Brecht
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi