79,270 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Üniversite Hastanesi Eş Durumu Tayini!

Son Mesajınız 03-03-2012, 14:38 deryaser tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  28-09-2011, 13:34 234232

Üniversite Hastanesi Eş Durumu Tayini!

Merhabalar; eşim sakarya pamukova kemaliye köyüne öğretmen olarak atandı.Ben ise Kocaeli Üniversite Hastanesinde yoğun bakım heşiresiyim.Eş durumu tayini isteyip pamukova devlet hastanesine geçmek istiyorum.Fakat dosyamızı Sağlık bakanlığına göndermeden telefon ettik.Ve sadece üniversite hastanesinde çalışan asker ve polis eşlerine eş durumu tayini verdiklerini öğretmen için bunun olamayacağını söylediler.Bu konu hakkında acil bilgi verebilir misiniz?
  •  28-09-2011, 17:10 234237 Cevap 234232

Cevap : Üniversite Hastanesi Eş Durumu Tayini!

merhaba arkadasım ben de omu tıptaydım polıs esı olarak 1 yılda zor aldırabıldım tayınımı.yasada evet polıs hakım savcı ve asker eslerı gecıyo.ama bu ıslerde tanıdıgın olcakk kesınlıkle.cunku ben tayın aldırrken neler duydum neler.
  •  21-10-2011, 19:38 234934 Cevap 234232

arkadaşım memur eşiysen üniversite hastansinde çalısyorsun ve devlet hastanesi yani sağlık bakanlığına geçiş yapacaksın anladığım kadarıyla...... sağlık bakanlığına geçiş için yani kurum değişikliği için sağlık bakanlığı kurasına belgelerini toplayıp katılacaksın eylül ayında vardı mesela eşin normal memursa kura ile eş durumuna katılıyorsun  eger eşin asker polis yahut doktor yada avukat savcı ise eger kura beklemene gerek yok sağlık bakanlıgına tayin için dilekçeni hemen verebilirsin örnek veriyorum kuraya katıldın sonrasında sana manisa kurada cıktı nasıl manisa diye soracaksın manisaya gidip başlıyacak sağlık bakanlıgınınn hastanesinde ardından ordan eşinin yanına tayin isteyecek ve bakanlık içinde yer değiştireceksin yani üniversite hastanesinden cıkmıs oldugun ve bakanlık kurumda yer değiştirecegin için manisadan eşinin yanına 15 gün bir ay içinde baslayacaksın.................   tabi bide su olay var muhaffakat kurada ismin çıktı bakanlık senin amirinden tayinin uygun olup olmadığına dair muhaffakat adı altında bir yazı gönderiyor ve bu yazıyı calıstıgın üniversite hastanesinin bashekimi onaylıyor yada red cevabı alıyor eger onaylar ise tayinin oluyor onaylamaz ise red cevabı ile mahkemeye basvurabilirsin çünkün  devlet memurları aile düzeninin bozulmamasi için bir yasa var 3 ay ayarı kalabililirler die hatırlıorum dava ettiğinde 3 ay sonra otomatik olarak eşinin yanında baslıyorsun fakat dava sürüyor dava belki bir yıl belki 3 yıl sürecek ama dava sonunda eger haksız sen cıkar davayı kaybedersen eski görev yerine dönüyorsun hayır kazanırsan sorun yok ama bu dava etme olayını net bilmiyorum bi hukukcu ile görüşebilirsin...............
  •  03-03-2012, 14:38 239176 Cevap 234934

mrb sizin yazınızı okudumda baya bilgilisiniz anladığım kadarıyla acaba banada yardımcı olabilirmisiniz ? bende 2010 agustosta 4b li üniversite hastanesinde işe basladım 2011 agustostada kadroya geçtim nişanlım polis bende onun yanına gitmek için tayin istiycem ama ne yapacagımı tam olarak bilmiom tayine önce gideceğim kuruma dilekçe vererek basvuracakmışım herhalde bide kaç ay beni bekletirler ona göre düğün tarihimizi ayarlıycaz. ben polis eşi olcam önceliğim olmayacakmı polis eşleri öncelikli falan dememişlermiydi bide bu tayin mevzusunda ki haklarımı öğrenebileceğim bi site varmı acaba bana önerebileceğiniz hiçbişey bilmeden insanların karsısına çıkmıyım bilerek çıkayım ki beni kandırmasınlar :) teşekkürler şimdiden...
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi