Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

kpss cok acillll

Son Mesajınız 19-10-2011, 1:10 Haki KIR tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  16-10-2011, 2:06 234807

kpss cok acillll

bn hemsirelik 3 .sinif ogrencisiyim.bu yil ki kpss sinavina giricem fakat bunun icin dersaneye kayit olmaya gittigimde bana aldigim puanin 2 yil gecerli olmayacagini soyledi rehber hocasi.rehber hocasi bu konuyu arastirdigini soyledi.bizimde kafamiz karisti.normalde 2 yil gecerli oldugunu biliyorduk.bizde baska dersaneye sorduk ankarada ki rehberligi aradilar ve o da ayni deyi soyledi yani girseler bile o puanla tercih yuapamazlar demis.osym burosuna gittik ordaki calisanlarda bununla ilgili bilgilerinin olmadigini soyledi.daha sonra ankarayi aradi arkadasim kitapcik cikinca belli olur demisler.kafamm cok karisti ve bu belirsizlik cok kotu.arkadaslar bilginiz varsa yardimci olurmusunuzz 
  •  17-10-2011, 13:32 234839 Cevap 234807

Cevap : kpss cok acillll

Merhaba; öncelikle hangi dersaneye sordun bilmiyorum ama kpss'den çektiğin puan ile bir sonraki sınava kadar yapılacak bütün alımlarda tercih yapabilrsin.Ben 2010 yılında girdim sınava ve şimdiye kadar yapılan  bütün alımlarda tercih yaptım.Atamam gerçekleşti ve istersem bundan sonraki alımlardada tercih yapabilirim.Yani 2012 kpss'ye kadar ben tercih yapabiliyorum.Halende bu böyle:)

SAĞLIK OLSUN...
  •  17-10-2011, 19:26 234848 Cevap 234839

sz mezun olmadan mi sinava girmistiniz peki
  •  19-10-2011, 1:10 234874 Cevap 234848

Evet mezun olmadan girdim ben sınava.Zaten sınava girerken  problem olmuyor önemli olan yerleştirildiğin takdirde istenilen belgeleri toparlamak, buradada en önemli şey olan diploma giriyor devreye:)

SAĞLIK OLSUN...
RSS haberlerini XML olarak görüntüle