80,098 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA

HEMŞİRELER EZİLMEYE MAHKUMLAR

Son Mesajınız 19-04-2012, 21:35 nan48 tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  27-01-2012, 22:53 238018

HEMŞİRELER EZİLMEYE MAHKUMLAR

Ben sağlık memuruyum çok değişik kurumlarda ve özel sektörde çok çalıştım. Bu vesileyle çok meslek gruplarıyla çalışma fırsatım oldu. O nedenle çok net diyebilirimki hemşirelerden daha korkak, daha ezik, daha dağınık ve birbirine sahip çıkmayan hiç bir meslek grubu yoktur. O nedenle dikkat ederseniz özellikle yeni mezun pratisyen hekimler, diş hekimlerinin hemşirelere karşı o aşağılayıcı tutumları hizmetçileri gibi görmeleri bence artık çok doğal hale gelmiş. Bu nedenle yok önlisans, yok lisans, yok lisans üstü bunlar fasa fiso işler bence öncelikle hemşirelerin haklarını koruyabilecekleri dik durmayı ögrenebilecekleri bir eğitim almaları lazım sonra diğer eğitime geçmeleri lazım. Kişilik bozuklugu olan dr.lar aşağılık egolarını sadece hemşireler üzerinde tatmin edebiliyorlar. Ne yazıkki Sağlık Bakanlığındaki sözüm ona yetkisiz yetkililerde bu konuda kılını kıpırtatmıyorlar. Mesela yeni ADSM ler açıldı. Hemşireyi atıyor bir ADSM'ye fakat ADSAM hemşiresinin  görev tanımı yok.  ADSM de yeni mezun olmuş kişiliği oturmamış DİŞÇİ çocuklar, masalarını koltuklarını hemşirelere sildirerek sözüm ona aşağılık duygularından kurtarmaya çalışıyorlar. Ama suç onlarda değil buna meydan verenlerde Bakanlıktaki yetkililerde ve sindirilmiş aşağılanmış hemşirelerde. Şayet 1 kez dik durabilseler göreceklerki kimse onları değil ezmek ezmeye dahi cesaret edemezler. Ama bunu yapamazlar çünkü birliktelik diye bir şey yok.

Ben sağlık memuruyum hiç bir doktor hatta hiç bir üst makamlardan aşağılık duygusu egosunu bende hiç kimse tatmin edemez etmeye kalkarsa yerin dibine girer.

UMARIM, BİRGÜN HEMŞİRELERİNDE İNSANCA BİR MUAMAELE GÖRDÜKLERİ GÜNLER GELİR.

Bu arada geçen Bakanımız sağlıkçılara el kaldıranın elini kırarım falan gibi bir laf etmiş. Sanırım sürcü lisan var orada Ben onu şöyle algıladım DOKTORLARIMA EL KALDIRANIN ELİNİ KIRARIM.

Onursuz Bir Ömür Süreceğine, Onurlu Bir Gün Yaşamaya Çalış.....

•  28-01-2012, 10:53 238038 Cevap 238018

Cevap : HEMŞİRELER EZİLMEYE MAHKUMLAR

Bu arada değerli meslektaşlarımızın görev, yetki ve sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmaları, yetki alanlarını bilmeleri gerekiyor, usta çırak ilişkisinin etkisinde gördüğünü yaparak mesleğe devam etmemelidir. Ama şu da bir gerçekki  geçmişe oranla bu durumu daha öteye taşıdığımızı düşünüyorum. Söyleneni yapmak yerine hakkımızı savunuyor, yapmamız gerekeni araştırıyoruz. Mesleğimize sahip çıkmalı ve yüceltmeliyiz.
  •  23-02-2012, 2:17 238874 Cevap 238018

Birol yerden göğe kadar haklısın.

bak foruma yeni ekledim,kontras madde uygulama ile ilgili,söylediklerine çuk oturuyor.

röntgençiler karar almış kontras madde vermek bizim görevimiz değil diye, mesai saatlerinde yanlarına bir hemşire verilmiş damar yolu açıp kontras madde veriyor. mesai sonrası a servisinden hastayla beraber hemşire inip yapıyor.acildende bizi çağırıyorlar.iki kez girişimleri oldu yapmadım.şimdi hastanede en az 400-450 hemşire çalışıyor.artı başhemşirelik var.hepsi kuzu olmuş tıpış tıpış bunu yapıyorlar,hiç biride arkadaş bu benim görevim değil demiyor.ben araştırıp bilgilendiriyorum.ne başhemşireyim ne de sorumlu. aslında fazlada uğraşmayacaksın bırak sürünsünler.değer kıymet bilmezler.sonra sivri olursun.herkez bacağına sahip çıksın.

ne bir başhemşirelik ne pratisyen nede uzman hiç kimseye hakkımı yedirmem.beraber çalıştığım arkadaşlarım olaylar karşısında verdiğim cevap ve tepkileri hayretle izliyor ve takdir ediyorlar ama hani derler ya ''iki dakika  adam-bayan ol''amıyorlar.

•  19-04-2012, 21:35 240302 Cevap 238874

Hemşireler Türk Hemşireler Derneği'ne üye olmanın bilincinde olup, üye sayısını yeterli seviyeye ulaştırıp Türk Hemşireler Birliği kurulana dek ezilmeye mahkumdur haklısın. Kim mezun olup THD'ye üye olmuyorsa bana şu haksızlık yapılıyor diye sızlanmaya hakkı yoktur.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

Copyright  © 2004-2014 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi