79,367 hemşire olduk

hemsireyiz.biz
şunda ARA
.

Hemşire olmak istiyorum ..:(

Son Mesajınız 23-12-2012, 8:36 kardiyakarrest tarafından gönderildi. 8 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  05-04-2012, 19:38 240044

Hemşire olmak istiyorum ..:(

Şuan açıköğretim fakültesi Türk dili ve Edebiyat bölümünde okuyorum.Bölümümden memnun değilim.Hemşire olmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor.Önümüzde ki sene sınava girmeyi düşünüyorum. Tm ciyim. Hemşirelik fakültesi sayısaldan mı alıyor? Bu mesleği önerir misiniz?Ne gibi zorlukları var? Üniversite dersleri zor mu? Hemşirelik fakültesinde, 4 yıllık mezun olduğum takdir de hemen görev alabilecek miyim ? Çok soru sordum ama cevaplayıp yardımcı olacağınıza eminim.Şimdiden teşekkür ederim..
  •  05-04-2012, 22:17 240048 Cevap 240044

Cevap : Hemşire olmak istiyorum ..:(

senanur akgül:
    Şuan açıköğretim fakültesi Türk dili ve Edebiyat bölümünde okuyorum.Bölümümden memnun değilim.Hemşire olmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor.Önümüzde ki sene sınava girmeyi düşünüyorum. Tm ciyim. Hemşirelik fakültesi sayısaldan mı alıyor? Bu mesleği önerir misiniz?Ne gibi zorlukları var? Üniversite dersleri zor mu? Hemşirelik fakültesinde, 4 yıllık mezun olduğum takdir de hemen görev alabilecek miyim ? Çok soru sordum ama cevaplayıp yardımcı olacağınıza eminim.Şimdiden teşekkür ederim..

Semanur;

Hemşirelik sayısalla alıyor, sağlık yüksek okulu, fakülte ve ya hemşirelik yüksekokullarına göre puanlamaları farklı oluyor.Fakültelerin puanları daha yüksek tabiki. Meslek öncelikle çok özveri isteyen ve kendi içinde her birçok mesleki sorunu barındıran bir meslek, öncelikle gerçekten bu mesleği severek seçmek önemli. Üniversite dersleri ağırdır ve devam zorunluluğu istiyor. mezun olunca tabiki de atama için KPSS'ye girmek gerekiyor ama özelde rahatlıkla iş bulunabilir. Hemşire sayısının yetersizliğinden dolayı hemşirelik mezunu olup da iş bulamama olasılığı azdır. Ama burada da özel hastanelerin az ücretle hemşire çalıştırmaları gibi sorunlar başgösteriyor. Şimdi siz bunlara uzak olduğunuz için kafanızı karıştırmış olabilirim.Sonuç olarak mesleğini severek seçen ve yapan bir kişi her zaman kazanır,  başarı dileklerimle.

•  10-04-2012, 21:54 240150 Cevap 240048

Bende bir hemşire ögrencısı olarak sana bu meslegi tavsiye ederim.fakat okuyacagın sehir çok onemli, bnce gelsınde ne olursa olsun demektense iyi çalsıp batıda bır yere gıtmek daha ıyı.çünkü yanlıs sehır tercıhı bölumu bırakmana bıle neden olabılır bilgin olsun.
    ASK BITKI ISIMLERIYLE BASLAR HAYVAN ISIMLERIYLE BITER!!!
  •  13-04-2012, 17:59 240200 Cevap 240150

merhaba lütfen soruma acil cevap verin..sağlık lisesini okuduktan sonra üniversite okumadan bile hemşire olabilirmiyim???
  •  13-04-2012, 18:17 240201 Cevap 240048

merhaba lütfen soruma acil cevap verin..sağlık lisesini okuduktan sonra üniversite okumadan bile hemşire olabilirmiyim???
  •  13-04-2012, 19:06 240202 Cevap 240201

elbette olabilirsin.ama üniv.okursan daha iyi olur diye düşünüyorum :)
  •  13-04-2012, 22:02 240203 Cevap 240201

welate çiyayan:

Sağlık Meslek Liseleri 2007 yılında kapatılacakken 5 yıl daha öğrenci alınması ve dolayısıyla hemşire ünvanıyla mezun etmesi kararı alındı. Bu süre içinde öğrenime başlamış ve devam eden kişilerin bu hakkı var, yani mezun olunca hemşire olarak direk çalışabiliyorlar. 2012'den sonraki girişler için bu kanunda herhangi bir uzatma yapılmazsa sağlık meslek liselerinden çıkışta üniversiteye devam etme şartı aranacak.

•  21-12-2012, 18:38 247109 Cevap 240203

Bende istiyorum fakat sağlık meslek lisesi mezunu değilim. Ygsden alan yüksekokul bölümlerine sadece sağlık meslek lisesi mezunları mı alınıyor ?
    ɦєɱƨɪɾє ɲυɾ ⁽²⁰¹⁸⁾ ^ˑ^
  •  23-12-2012, 8:36 247133 Cevap 247109

hemşirelik eğitimi sağlık yüksekokullarının ygs-2 puan türünden hemşirelik fakülteleri mf-3 puan türünden sağlım bilimleri fakültesi mf-3 puan türünden öğrenci alır.ygs-2 den alan sağlık yüksekokularına sağlık lisesi mezunu biri yerleşmek isterse ona ek puan gelir(yerleşme önceliği kesinlikle yok gerekli puanı yapan herkes hemşire olabilir)

RSS haberlerini XML olarak görüntüle

Etkinliklerimiz

2. Ulusal Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi'ndeydik
İstanbul - 27/09/2012

11. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'ndeydik
Bursa - 26/04/2012

İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti. Türkiye İş Kurumu 15.09.2011 tarih ve 492 no'lu izin belgesi ile Özel İş İstihdam Bürosu olarak faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Copyright  © 2004-2013 İkovan İnsan Kaynakları Eğitim Ve Danışmanlık Hiz.Ltd. Şti.
Forum Kullanım Şartları
İstihdam Sözleşmesi