Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,370 hemşire olduk

şunda ARA

icap nöbeti

Son Mesajınız 10-07-2012, 12:33 kenan topal tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  30-04-2012, 13:47 240539

ameliyathane hemşiresi olarak çalışıyorum.4 kişiyiz ve 2 şer kişi olarak icap nöbeti tutuyoruz. Yazın 3 kişi kalacağız izinlerde olduğu için 3 arkadaş da 2 fix icapçı olarak kalacağız bu şekilde yasal bir dayanağı varmıdır idarenin 2 ay izin kullandırmadan hafta sonları dahil icap tutturabilirler mi? bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim şimdiden teşekkürler
  •  10-07-2012, 12:33 242647 Cevap 240539

Cevap : icap nöbeti

bende gaziantep üniversitesinde cerrahi teknikerim. benim başımda icap konusunda dertli organ nakli icabı tutuyorum.kadavra çıkarsa hangi il olursa olsun organ çıkarmaya götürüyorlar,bende birkaç defa gitmedim sorumlumla tartışdım çünkü kaç saat gittiysen onu yazıyorlar, mesela uçakla antepten çanakkaleye karaçiğer almaya gittim gig gel 12 saat tuttu bu 12 saati yazıyorlar fazla mesai olarak. daha önce mersin üniversitesinde 4/bli iken kalp damar içapcısı olurdum haftalık o hafta içap çıkmasa bile 1 mesai yazılıyordu icapcı olduğum için. bu içaba gitmesem yasal bir yükümlülüğüm varmı tutanak falan tutarlarsa bilgisi olan cevaplandırsın lütfen

RSS haberlerini XML olarak görüntüle