Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Hemşirelik

Son Mesajınız 03-11-2012, 12:45 nan48 tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  16-08-2012, 17:15 244076

Merhaba size bir sorum olacak.Ben sağlık meslek lisesini kazanıp daha sonrasında hemşireliğin üniversitesini okumak istiyorum.(4 senelik Fakülte)Fakat puanım direk liseye girmemi engelliyor.Belki yedeklerden girebilirim.Öyle bir şansım var mı?Yedeklerden girebilmek için lisenin taban puanıyla benim puanım arasında ne kadar puan fark olması gerek? Çok istiyorum lütfen yardımcı olun.Burda yeniyim bu yüzden sizden gelen cevabı nasıl görebilirim? Ha birde anadolu liselerinde hemşire olunuyor mu? Hemşirelik matematik alanına mı yoksa fene mi giriyor.Yardımcı olursanız sevinirim.
  •  16-08-2012, 22:18 244089 Cevap 244076

Cevap : Hemşirelik

Zeyneeeeep:
    Merhaba size bir sorum olacak.Ben sağlık meslek lisesini kazanıp daha sonrasında hemşireliğin üniversitesini okumak istiyorum.(4 senelik Fakülte)Fakat puanım direk liseye girmemi engelliyor.Belki yedeklerden girebilirim.Öyle bir şansım var mı?Yedeklerden girebilmek için lisenin taban puanıyla benim puanım arasında ne kadar puan fark olması gerek? Çok istiyorum lütfen yardımcı olun.Burda yeniyim bu yüzden sizden gelen cevabı nasıl görebilirim? Ha birde anadolu liselerinde hemşire olunuyor mu? Hemşirelik matematik alanına mı yoksa fene mi giriyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Zeynep;

sağlık meslek lisesine yedeklerden girebilirmisin bilmiyorum çünkü tercih edilen okullların puanları da birbirinden farklı olduğu için. Ama üniversitede hemşirelik okumak için illaki sağlık meslek lisesinden mezun olmak gerekmiyor, hemşirelik sayısalla alıyor. Sağlık meslek liselerinde matematik, fizik, kimya dersleri çok az bu bir dezavantaj ama aynı bölüme devam etmeyi düşünenler için ek puanlama avantaj sağlıyor.

Bu arada aramıza hoşgeldin, açtığın başlıktan paylaşımlar ya da forumlar bölümünden yazılarını takip edebilirsin.

•  03-11-2012, 7:13 246013 Cevap 244089

ya benim bi sorum olcaktı 

ben ticaret lisesi 3.sınıfım

ygs 2 hemşirelik istiyorum yeterli puanı alıp yeterli sıralamaya girince ygs 2 den üniversiteye girebilir miyim yoksa sağlık meslek liselerinin önceliği mi var ?

•  03-11-2012, 12:45 246016 Cevap 246013

Gerek yok bence SML'ye girmek için uğraşıp psikoloji bozmaya. SML'de uygulama olarak gösterilen şeyler 18+ içeriklidir, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne aykırıdır. Ayrıca hastaneler ağır ve tehlikeli iş yerleridir ve 18 yaş altı kişilerin çalışma amacıyla bulunması uygun değildir. O yüzden tertemiz normal bir liseden üniversite kazanıp okuyun.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle