Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,358 hemşire olduk

şunda ARA

4B'LI HEMŞİRE(MAAŞ, HAKLARI, KADROYA GECME DURUMU)

Son Mesajınız 08-10-2012, 19:31 moderatör tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-10-2012, 14:16 245619

4B'LI HEMŞİRE(MAAŞ, HAKLARI, KADROYA GECME DURUMU)

mrb arkadşlar bu sene hazranda mezun oldum. rektorluk tarafından verılen 4 b li hemşre ilanlarını takip ettm ve ankara universtesıne basvurdm ve bugun aldıgım haberle artık ankara universtesnde 4 blı hemşireym. fakat iyi mi yaptm kötu mu yaptım bilmiorumm. maaş hakkında bi bilgm yok sozleşme haklarımız neler tam olark bilmiorumm bilgi verirsenz sevnirimm.... 
  •  08-10-2012, 19:31 245625 Cevap 245619

Cevap : 4B'LI HEMŞİRE(MAAŞ, HAKLARI, KADROYA GECME DURUMU)

nnghnn:
    mrb arkadşlar bu sene hazranda mezun oldum. rektorluk tarafından verılen 4 b li hemşre ilanlarını takip ettm ve ankara universtesıne basvurdm ve bugun aldıgım haberle artık ankara universtesnde 4 blı hemşireym. fakat iyi mi yaptm kötu mu yaptım bilmiorumm. maaş hakkında bi bilgm yok sozleşme haklarımız neler tam olark bilmiorumm bilgi verirsenz sevnirimm.... 

Öncelikle yeni çalışma hayatınızda başarılar dileriz. 4b li hemşire kadrosunda çalışanlar diğer 657'li hemşirelerle aynı maaşı alıyorlar, mezuniyet derecelerine göre değişmekte tabiki. Döner sermayeleri daha az oluyor çünkü 4b kadrosunda çalışanların Döner sermayelerinden SGK kesintileri oluyor. 

Sözleşmeli kadroda çalışanlarla 657'ye tabi çalışanların özlük haklarında çeşitli farklılıklar var. Mesela 4b tayin isteyemiyor, becayiş, istifa vb. gibi yollarla yer değiştirebiliyorlar, izin hakları biraz daha kısıtlı. Yönetmelikte detaylarını alabilirsiniz.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle