Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

Yuksek lisans yapmaya deger mi?

Son Mesajınız 25-11-2012, 7:12 sevde_ tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  17-11-2012, 0:21 246325

Yuksek lisans yapmaya deger mi?

Selam arkadaslar,

Once ufak bir hatirlatma yapayim. ABD'deyim, burda universite okudum, ve burda hemsire olarak calisiyorum. Okullar tamamen biter bitmez Turkiye'ye kesin donus yapmak gibi bir amacim var. Sorun su, simdi, ben hem kendimi de bu meslek uzerine gelistirmek, ve dahasi 20 sene sonra filan belki idari bir pozisyonda calisabilmek icin Amerika'da master yapip oyle donmeye karar verdim. Sizlere sormak istedigim sey, Turkiye'de lisans yapmis olan bir hemsireyle yuksek lisans yapmis hemsire ne kadar farkediyor? Mesela sadece lisansla ve tecrubeyle idarede bir pozisyonda calisilabilir mi? Maas cok farkediyor mu? Yani yuksek lisansla yapacagimi lisansla da yapabilir miyim bunu merak ediyorum. ABD'de kalsaydim master yapmak cok isime yarardi bu konularda. Ama Turkiye'de nasildir bilemiyorum. Aydinlatirsaniz sevinirim. 

•  23-11-2012, 22:59 246476 Cevap 246325

Cevap : Yuksek lisans yapmaya deger mi?

idari pozizyonda çalışabilirsiniz ama dayınız varsa tabi...

•  24-11-2012, 5:03 246477 Cevap 246325

sevde_:

Selam arkadaslar,

Once ufak bir hatirlatma yapayim. ABD'deyim, burda universite okudum, ve burda hemsire olarak calisiyorum. Okullar tamamen biter bitmez Turkiye'ye kesin donus yapmak gibi bir amacim var. Sorun su, simdi, ben hem kendimi de bu meslek uzerine gelistirmek, ve dahasi 20 sene sonra filan belki idari bir pozisyonda calisabilmek icin Amerika'da master yapip oyle donmeye karar verdim. Sizlere sormak istedigim sey, Turkiye'de lisans yapmis olan bir hemsireyle yuksek lisans yapmis hemsire ne kadar farkediyor? Mesela sadece lisansla ve tecrubeyle idarede bir pozisyonda calisilabilir mi? Maas cok farkediyor mu? Yani yuksek lisansla yapacagimi lisansla da yapabilir miyim bunu merak ediyorum. ABD'de kalsaydim master yapmak cok isime yarardi bu konularda. Ama Turkiye'de nasildir bilemiyorum. Aydinlatirsaniz sevinirim. 

Selam ;    Bence Türkiye ye Yüksek lisansını da yapıp dönersen senin kariyerin için daha iyi olur. Maaş bakımından lisans - yüksek lisans fazla farketmeyebilir. Ama yüksek lisans şart...

Kolay gelsin.. 

•  25-11-2012, 7:12 246491 Cevap 246325

Tesekkurler.

Maas benim icin cok buyuk bir mesele degil. Benim en cok onem verdigim sey is memnuniyetidir.

Ben de hazir yapmisken yuksek lisans da yapayim da tam bitireyim su isi, oyle doneyim diyorum. Sanirim yuksek lisans yapacagim.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle