Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

Lisans mezunu hemşireler dersanelerden ders alarak AileveSosyal Bakanlığına atanabiliyor mu?

Son Mesajınız 28-12-2012, 15:28 moderatör tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  27-12-2012, 0:22 247243

Lisans mezunu hemşireler dersanelerden ders alarak AileveSosyal Bakanlığına atanabiliyor mu?

Arkadaşlar soru gayet açık Lisans mezunu hemşireler dersanelerden 450 saat ders alarak AileveSosyal Politikalar Bakanlığına atanabiliyormuş. Böyle bir haber duydunuz mu? Dershane hocaları değilde üniversitedeki hocalar bu dersi veriyormuş. Bu  konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  •  27-12-2012, 19:47 247257 Cevap 247243

Cevap : Lisans mezunu hemşireler dersanelerden ders alarak AileveSosyal Bakanlığına atanabiliyor mu?

MuratHoca:
    Arkadaşlar soru gayet açık Lisans mezunu hemşireler dersanelerden 450 saat ders alarak AileveSosyal Politikalar Bakanlığına atanabiliyormuş. Böyle bir haber duydunuz mu? Dershane hocaları değilde üniversitedeki hocalar bu dersi veriyormuş. Bu  konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Böyle birşeyi ilk defa duyuyorum açıkcası ama araştırmak gerekir ne denmek isteniyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıo Sağlık Personeli alacağı zaman duyurularını yapar, başvuru yapılacak alandan mezun olma şartı ve KPSS den istenilen puanı almış olmak gerekir. Bir de Bakanlık mülakat yaparak kişileri değerlendiriyor. 

Mesela hemşire ve sağlık memurlarında aşağıdaki şartları arıyor. 

- Hemşire : Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Ebelik, Ebelik-Hemşirelik lisans programından mezun olmak. KPS Sınavına katılmış ve KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden geçerli puanı bulunmak.

8- Sağlık Memuru : İki yıllık Yüksekokulların Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Sağlık Teknikerliği, Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik alanlarının birinden mezun olmak. KPS Sınavına katılmış ve KPSS (B) grubu KPSSP93 türünden geçerli puanı bulunmak. 

Sosyal Çalışmacı, Sosyolog, Psikolog, Fizyoterapist, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Hemşire, Sağlık Memuru, Öğretmen ve Din Görevlisi pozisyonlarına başvuru yapan adaylardan KPSS (B) grubu puanı esas alınarak en yüksek puandan başlayarak sıraya konulmak kaydıyla her unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun 3 katı kadar aday sözlü sınavına çağrılmak üzere belirlenecektir. Son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, eşit puan almış adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır. 

•  27-12-2012, 22:57 247267 Cevap 247257

Cevap : Lisans mezunu hemşireler dersanelerden ders alarak AileveSosyal Bakanlığına atanabiliyor mu?

Benim dediğim o değil. Bu aslında Matematik bölümünden mezun olan birinin formasyon dersi alıp Matematik öğretmeni olmasına benziyor. Yani ek 450 saatlik bir dersle aile sosyal bakanlığının tercih önceliğinde oluyorsun. Yani bu dersi almamış bir hemşireden öncelikli tercih ediliyorsun. Bilmem anlatabildim mi? 

Aslında banada kpss kursuna giden bir arkadaşım  anlatınca gündemde böyle bir olay var mı diye danışayım dedim. 

•  28-12-2012, 15:28 247282 Cevap 247267

MuratHoca:

Benim dediğim o değil. Bu aslında Matematik bölümünden mezun olan birinin formasyon dersi alıp Matematik öğretmeni olmasına benziyor. Yani ek 450 saatlik bir dersle aile sosyal bakanlığının tercih önceliğinde oluyorsun. Yani bu dersi almamış bir hemşireden öncelikli tercih ediliyorsun. Bilmem anlatabildim mi? 

Aslında banada kpss kursuna giden bir arkadaşım  anlatınca gündemde böyle bir olay var mı diye danışayım dedim. 

konuyla ilgili bilgim yok, şöyle bir baktım internette de böyle birşeye rastlamadım.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle