Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

ön lisans hemşirelik - hemşirelik -psikoloji .??

Son Mesajınız 26-04-2013, 22:57 moderatör tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  23-04-2013, 23:59 249485

ön lisans hemşirelik - hemşirelik -psikoloji .??

merhabalar, ben gaziantep üniversitesi 1. sınıf hemşirelik öğrencisiyim.hemşireliği istemiyordum ama garanti meslek, ülke şartlarına bakınca gayet iyi vs die yazdım aslında her geçen zamanda biraz daha mesleğe alışıyorum , ısınıyorum hani ileride bu bölümü çok rahat , severek özveriyle  yapabilirim bunun farkındayım . liseden beri hayalim de hep psikoloji yada pdr bölümüydü. bu yıl ygs ye girdim sıralamam 38binlerde lys ye de başvuru yaptım tekrar sınava gircem gelirse psikoloji ye gitmeyi istiyorum. buraya kadar güzel de benim iki sorunum var :

1.psikolojiyi okurken çalışmak istiyorum , bu yüzden bu yıl istediğim bölüm gelse bile hemşirelikte 2. snıfı bitirip ön lisans mezunu olarak kpssye gireyim diyorum , ama birileri o kalktı önlisans olarak olmuyor yapılmıyor artık diyor bazıları oluyor diyor. bu konunun doğrusu nedir .??

2. birinci soruya yanıt evet olsa bile kpssyle atanabilsem bile hemşirelikte 2. sınıfı bitirmek için kazandığımı bi yıl dondurmam gerekecek , acaba üniversite bunu kabul eder mi. bu üniversiteden üniversiteye degişiyor da okula mı sormam lazım yoksa genel bu kanun var mı .??

•  24-04-2013, 0:06 249486 Cevap 249485

Cevap : ön lisans hemşirelik - hemşirelik -psikoloji .??

cevap verenlere teşekkürler bu arada :))
  •  26-04-2013, 18:32 249509 Cevap 249485

Ön lisansın ben de kalktığını duymuştum.En azından yapan hiç kimse görmedim.. Bence çalışmadan okuyun siz boşverin yıpratmayın kendinizi hem öğrencilikte hem meslekte :)
    Yeni sulanmış küçük bahçemde izin kalsın toprak koksun...
  •  26-04-2013, 22:57 249513 Cevap 249485

ykbn..:

merhabalar, ben gaziantep üniversitesi 1. sınıf hemşirelik öğrencisiyim.hemşireliği istemiyordum ama garanti meslek, ülke şartlarına bakınca gayet iyi vs die yazdım aslında her geçen zamanda biraz daha mesleğe alışıyorum , ısınıyorum hani ileride bu bölümü çok rahat , severek özveriyle  yapabilirim bunun farkındayım . liseden beri hayalim de hep psikoloji yada pdr bölümüydü. bu yıl ygs ye girdim sıralamam 38binlerde lys ye de başvuru yaptım tekrar sınava gircem gelirse psikoloji ye gitmeyi istiyorum. buraya kadar güzel de benim iki sorunum var :

1.psikolojiyi okurken çalışmak istiyorum , bu yüzden bu yıl istediğim bölüm gelse bile hemşirelikte 2. snıfı bitirip ön lisans mezunu olarak kpssye gireyim diyorum , ama birileri o kalktı önlisans olarak olmuyor yapılmıyor artık diyor bazıları oluyor diyor. bu konunun doğrusu nedir .??

2. birinci soruya yanıt evet olsa bile kpssyle atanabilsem bile hemşirelikte 2. sınıfı bitirmek için kazandığımı bi yıl dondurmam gerekecek , acaba üniversite bunu kabul eder mi. bu üniversiteden üniversiteye degişiyor da okula mı sormam lazım yoksa genel bu kanun var mı .??

1- hemşirelikte 2 yıl okuyup ayrıldıktan sonra sadece önlisans diploması veriyor, çalışma yetkisi vermiyor diye biliyorum, yani atamanız yapılmaz.

2- cevabımız evet olsa bile bir üniversitede okurken başka bir üniversiteye kayıtlı olmak kabul edilmeyebilir, kayıt esaslarında belirtiliyordur.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle