Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,358 hemşire olduk

şunda ARA

Hangi bölümü seçsem?

Son Mesajınız 14-07-2013, 23:37 hemsireyiz566 tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  08-07-2013, 18:27 252294

Hangi bölümü seçsem?

Bu sene liseye başlıyorum.Sağlık meslek okumayı ve liseden sonra da direk iş hayatına atılmayı düşünüyorum tabi duruma göre üni okuyabilirim de

Şimdiden bölüm seçmeyi düşünüyorum fakat hangi bölümü seçeyim bilemedim.

Kısaca Özelliklerim;

Soğukkanlıyım.

Eli çabuk ama az biraz sakarım

Masabaşı işlerden nefret ederim

Haraketli biriyim oturmak bana göre değil

Belge,dosya işleri vs yapabileceğimi sanmıyorum 

İnsanlara yardım etmeyi severim. 

Titiz ve dikkatliyim.

Nöbet konusunda şikaetçi değilim memnuniyetle yaparım 

Kaç yıldır kendime uygun bir meslek arıyordum.Sonunda bulmuştum hemşirelik :) Kalbim hemşireliği seç diyordu ama bazı insanlar o meslekte fazla yükselemezsin zor iş hakettikleri değeri görmüyorlar diyorlardı ve sağolsunlar kafamı fena karıştırdılar. -,-

Sizce hangi bölümü seçsem? Ablalarım abilerim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Hemşirelik

Radyoloji Teknisyeni

Acil TıpTeknisyeni

Anestesi Teknisyeni 

Çevre Sağlığı Teknisyeni

Tıbbi Sekreter 

"Kendini boşuna harcamış olur insan, dilediğine ulaşıp da sevinç duymazsa. Yıktığın hayat kendininki olsun daha iyi, yıkmakla kazandığın yapmacık bir mutluluksa"
  •  08-07-2013, 18:54 252299 Cevap 252294

Cevap : Hangi bölümü seçsem?

Merhaba :) o bazı insanları boşver :) sen ne olmak istiyorsan, neyi severek yapabileceğine inanıyorsan o bölümü seç :)
  •  08-07-2013, 19:13 252304 Cevap 252299

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Çok sevindim :) Haklısınız sanırım :) ama inanın o kadar kişi böyle deyince ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. -,-
    "Kendini boşuna harcamış olur insan, dilediğine ulaşıp da sevinç duymazsa. Yıktığın hayat kendininki olsun daha iyi, yıkmakla kazandığın yapmacık bir mutluluksa"
  •  08-07-2013, 19:27 252306 Cevap 252304

Seni de anlıyorum bir bakıma haklısın ama şöyle bir durum da var : herkes aynı değil yani biri herhangi bir meslege ait özellikler taşırken başka biri bu mesleği yapabilecek durumda değildir. Çünkü kişilik özellikleri uymuyor olabilir. Yani buna senin karar vermen lazım. "Evet ben bu işi severek yapabilirim " diyebileceğin bir bölümü seç :) hemşireliği seçtiğin zaman liseden mezun olunca hemen çalışma imkanın var ama sana tavsiyem bir üniversite de oku. Üniversite mezunu olduktan sonra istersen çalışmaya başlarsın istersen yüksek lisans yapıp üniversitede öğretim görevlisi olursun. Yani doktoraya kadar yolun var :)
  •  08-07-2013, 20:57 252310 Cevap 252306

Çok haklısınız :) Evet ben bu işi severek yapabilirim. :) Eğer imkan olursa okumaya çalışacağım ama okuyamasam da çalışma imkanımın olması çok güzel :)

Üniversite okumanın başka ne gibi faydaları var maaş ya da iş bulma imkanı artıyor mu?

Bir de hemşire olursam çabuk atanabilirmiyim acaba ?   

Affedersiniz bir sorum daha olacak nöbet işi nasıl oluyor biliyorsanız ve birazcık anlatabilirseniz çok mutlu olurum.

Sizide uğraştırdım baya af buyurun. :)

•  08-07-2013, 22:42 252316 Cevap 252310

Estağfurullah :) sormak istediklerini sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :) üniversite mezunu bir hemşire her açıdan lise mezunu hemşireden daha avantajlıdır. Devlet Hastanelerine kpssyle atanılıyor ama özel hastanelere basvururken üniversite mezunu olman senin için bir artıdır. Özel hastaneler önceliği lisans mezunu hemşirelere veriyor. Hemşirelik ihtiyaç olunan bir meslek. Dolayısıyla kpss puanlarına bakıldığında çok da yüksek olmadığını görüyoruz. Yani hemşirelikte iş bulma gibi bir sıkıntı çekmezsin. Nöbet işini pek bilmiyorum ama sanırım bir hemşirenin haftalık çalışma saati 40 saat. Nöbetler de 8, 12 ve 16 saatlik oluyor.  Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

•  14-07-2013, 23:30 252770 Cevap 252316

Evet gerçekten çok yardımcı oldunuz,Allah razı olsun :)
  •  14-07-2013, 23:37 252771 Cevap 252770

Neşelim:
    Evet gerçekten çok yardımcı oldunuz,Allah razı olsun :)

Amin :) Allah senden de razı olsun :) 

RSS haberlerini XML olarak görüntüle