Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,335 hemşire olduk

şunda ARA

lisans tamamlamaya karşı olanlar

Son Mesajınız 16-04-2014, 23:17 florteen tarafından gönderildi. 8 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  26-07-2013, 12:46 253334

lisans tamamlamaya karşı olanlar

mesajım 4 yıl ailesinden uzakta binbir sıkıntı ve zahmetle örgün hemşirelik eğitimi alanlaradır.Arkadaşlar nerdesiniz neden kimse bu lisans tamamlama olayının haksızlığını dile getirmiyor.Hemşirelik mesleği bu kadar basitmi oluyorda bilgisayar üzerinden laborantlar,çevre teknisyenleri ve lisans tamamlama verilen diğer bölümler hemşire olabiliyor.Kamuoyunda bu konunun yanlışlığından neden bahsedilmiyor.Hemşireler fizyoterapist oluyor dediler tüm fizyoterapistler ayağa kalktı bizler neden bu kadar duyarsızız anlam veremiyorum.Lisans tamamlamaya karşı olan,mesleğine değer veren tüm arkadaşları bu foruma fikirlerini paylaşmak üzere bekliyorum..

•  15-08-2013, 14:43 255269 Cevap 253334

Cevap : lisans tamamlamaya karşı olanlar

zaten fizyoterapist yolunu açmayacaklarmı hemşirelere?
  •  19-08-2013, 15:41 255717 Cevap 255269

fizyoterapistlik 4 yıllık hemşirelik fakültesi mezunlarına eşdeğer bir statü üst bir statü değilki ama veteriner labaratuvar bölümü mezunlarının hemşire olması tamamiyle farklı bir durum ne olursa olsun her meslek değerlidir ve eğitimleri birbirinden bağımsız olmalıdır.Bu meslekler doğrudan insan hayatıyla bağlantılıdırlar o yüzdende eğitimleri bu kadar basite indirgenmemelidir.

•  20-08-2013, 12:04 255807 Cevap 253334

sağlık meslek lisesinde okuyan arkadaşlarımızda o yaşlarda ailesinden uzak sıkıntı ve zahmetle okumuştur.sevgili dilek arkadaşım emeğe saygımız sonsuz ancak biz eğitim seviyesini yükseltmek bilgilerimizi güncellemek adına lisans tamamlamak isteyen sağlık meslek lisesi mezunu sağlık personeliyiz.yani alt yapımız var.ayrıca bu haklar görev yapan çalışan personele veriliyor.senin mantıksız bulduğun bu duruma bende başka örnekler vereyim.sağlık meslek lisesi mezunu ebe hemşire ve diğer bazı bölümlere  önlisans olarak sağlık kur. işl. ya da labaratuvar veterinerlik bölümü gibi insan sağlığından uzak hayvan sağlığını işleyen programlara geçiş hakkı veriliyor.örneğin polis memurları şu anda kendi alanlarında lisans tamamlama hakkına sahip oldular.bence diğer kurumlar gibi lisanslı ortaöğretimli çekişmesi yapılacağına birlik olup bu mantık dışı durumları düzeltmeye çaba sarfetmeliyiz.her zaman birlikten kuvvet doğar.
  •  20-08-2013, 12:39 255810 Cevap 255807

Lisans tamamlamaya karşı değilim; fakat Türk Hemşireler Derneği ve akademisyenlerin belirleyeceği bilimsel yöntemlerle olması şartıyla. Bu uzaktan öğretim yöntemleri bilimi ayaklar altına alan, bir takım üniversitelerin ceplerini dolduran, sağlık alanında uygulanması yanlış yöntemlerdir.
  •  20-08-2013, 13:50 255814 Cevap 255810

Lisans tamamlamaya karşı değilim fakat herkes kendi branşında tamamlasın bence.

•  20-08-2013, 21:11 255827 Cevap 255814

Bu lisans tamamlama tam olarak nedir? Biri bilgilendirebilir mi?
  •  21-08-2013, 11:43 255850 Cevap 255827

sanıyorum 1997 yılında kapatılan önlisans ebelik hemşirelik mezunlarının kendi ünvanlarında uzaktan eğitimle dikey geçiş yaparak lisans mezunu olmalarını sağlayan bir sistemdir.inşallah herkesin kendi ünvanında lisans tamamlaması sağlanarak eğitimde kalite artırılmış olunur.takdir edersiniz ki sağlık meslek lisesi mezunu olup veterinerlik okumak zorunda kalmış örneğin bir ebe arkadaşın lisans tamamlaması kendi ünvanında yapılabilirse insan sağlığı hususundaki eğitim kalitesi ve bilgileri artmış ve güncellenmiş olacaktır.
  •  16-04-2014, 23:17 258712 Cevap 253334

Aynı mesajı açtığınız diğer başlıkta da paylaştım,aynen kopyala yapıştır yaptım...... 

Arkadaşım siz ailenizden uzakta 4 yıl eğitim alırken o insanlar bu mesleği yapıyordu,lisans tamamlama verilmese bile bu mesleği yapmaya devam edecekler.Yani kimse kimsenin yerini falan almıyor.Ayrıca lisans tamamlama verilen insanların büyük çoğunluğu daha çocuk yaşta ailesinden ayrılmış yatılı okullarda sizlerin asla tahmin edemeyeceğiniz zorlukları yaşamış insanlardır.Fizyoterapistlerin davranışı doğrudur çünkü farklı bir meslek grubu içlerine dahil olacaktı yani kadrolarına dahil edileceklerdi.Fakat sizin hazımsızlığınızı hiç anlayamadım.....

Bilgi kuvvettir.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle