Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,358 hemşire olduk

şunda ARA

Lütfen Yardım Edin Kafayı Yedim

Son Mesajınız 18-09-2013, 18:12 gazimaliye tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  17-09-2013, 10:43 256810

Lütfen Yardım Edin Kafayı Yedim

Merhabalar

Üniversite tercihlerini yaparken ilk ve acil yardım ve hemşirelik bölümü arasında kalmıştım . Lisans olsun diye hemşirelik yazdım ve kazandım . Ama aklımda hep ilk ve acil yardım mı secseydim diye bir ukte kaldı . Arkadaslar bugün okulun hazırlıgı basladı ve ben isteyerek gitmiyorum. Ne olur beni bişiler deyip motive edin ki meraklı olarak okula gideyim moral bozukluğundan iyice cöktüm . Yoksa okulu bırakıp bir sene daha hazırlık yapıcam bu soru isareti yiyip bitiriyor beni ne yapsam diye düsünmekten kafayı yedim .

•  17-09-2013, 12:13 256811 Cevap 256810

Cevap : Lütfen Yardım Edin Kafayı Yedim

gökhan zaten sağlık düşünüyormuşsun. iyi ki de hemşireliği seçmişsin lisans olması gayet iyi olmasıyla beraber  daha uzun bir süre üniversite hayatını yaşayacaksın.

bölüme başladıkça seveceğini düşünüyorum... sevmemek için bahane ararsan her şeyi zorlaştırırsın. ilk ve acile göre daha rahat bir bölüm olduğunu da düşünüyorum. her zaman genç kalmayacağız, yorgun düşeceğimiz zamanlarda olacak hep koşturmalı bir bölüm hemşireliğe göre...  rahat ol sıkma canını başladıktan sonra fikrinin biraz daha değişeceğini umut ediyorum sıkmamaya çalış kendini umarım yardımcı olabilmişimdir. 

gökkuşağı her zaman yağmurdan sonra çıkar
  •  17-09-2013, 13:10 256814 Cevap 256811

tesekkür ederim motive etmeye calısman cok güzel zaten oluruna bıraktım artık herseyin hayırlısı. konu güncel cevap yazmak isteyen yazsın lütfen
  •  17-09-2013, 18:20 256817 Cevap 256814

hemşireliği sevmiyorsan sevmeyeceksen kan al tansiyon ölç hastaya bak(ben bunlara gelemem diyorsan) ve ilerde ulan tüh keşke ilk ve acil yardım yazsaydım ben atrasyonlu(heyecanlı yani :D) bir hayat istiyordum diyeceksen otur biraz düşün kararını ver hayatını kimsenin kararlarına göre verme derim ben
  •  17-09-2013, 18:27 256818 Cevap 256817

bu arada acilde hemşire olabilirsin bunu da unutmamak lazım :D
  •  17-09-2013, 21:09 256822 Cevap 256818

peki sizin düsünceniz nedir lisans hemsire mi 2 senelik ilk ve acil yardım mı ? :) ve maas olarak hangisi tercih edilebilir askerlik durumunuda unutmamak lazım :) bir sorum daha olacak ileride yüksek lisans yapsam meslegime bir katkısı olur mu

•  18-09-2013, 15:36 256827 Cevap 256822

hemşir_gokhan:

peki sizin düsünceniz nedir lisans hemsire mi 2 senelik ilk ve acil yardım mı ? :) ve maas olarak hangisi tercih edilebilir askerlik durumunuda unutmamak lazım :) bir sorum daha olacak ileride yüksek lisans yapsam meslegime bir katkısı olur mu

Hemşirelik candır. Yolundan şaşma :) 
  •  18-09-2013, 18:12 256830 Cevap 256822

hemşir_gokhan:

tabi ki 4 yillik hemsirelik maas olarak nerdeyse aynilar att yuksek lisans yapamaz lisans hemsiresi yapar ve hem bas hemsire olarak ise yarar(bas hemsire secilecegi zaman yuksek lisans seni 1 adim one cikarir) hem de akademisyen olmayi dusunebilirsin ve dedign gbi lisans diploman yoksa askerlik uzun donem olur(2 yilliklarla ilgili calisma vardi simdi durum ne bilmiyorum)(bu arada sml cikisli degilsen attye giremezsin
RSS haberlerini XML olarak görüntüle