Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,359 hemşire olduk

şunda ARA

Hemşirelik mesleğini seçeceğim

Son Mesajınız 10-04-2014, 19:55 Mesut Yüksel tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  10-04-2014, 18:50 258599

Hemşirelik mesleğini seçeceğim

Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum genel anlamda güzel bir forum .Ben lise bilgisayar bölümü bitirdim şartlar gereği 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmadım lise bilgisayarcı olarak iş bulmak çok zor açık pozisyonlar çok az ve çok kalifiye istiyorlar bu meslekten çok soğudum.Askerliğimi de yaptım bu zaman zarfında tekrardan okumaya heveslendim ve 1 ay oldu her gün düzenli çalışıyorum biraz sayısalda sıkıntım var ama onunda üstesinden gelirim.

YGS hangi puan türünden kaç almalıyım.

Erkek hemşir adayı olarak iş özelde iş bulma sıkıntım var mı ?

bu meslek hakkında kişisel görüşlerinize de açığım. Mesleğin iyi ve kötü yanları.

vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
  •  10-04-2014, 19:55 258603 Cevap 258599

Cevap : Hemşirelik mesleğini seçeceğim

Öncelikle hemşir diye bir kavramın olmadığından başlamak istiyorum. Ünvanımız hemşire. Hemşir kavramı hemşire ünvanını sindiremeyen sağlık memurları ve meslek bilincinden yoksun, hemşire kökenli olmayan öğretim üyelerinden ders alan kişilerin uydurması genelde. İş bulma şu dönemde sıkıntı değil, ancak ilerisi muallak. Mesleğin bir çok zor yanı var. Bence en önemlisi vardiyalı çalışmak. Bazı birimlerde gece çok az çalışırsın, hafta sonun boş olur çoğu zaman; fakat servislerde bu zordur. Ben ameliyathanede çalışıyorum ayda bir-iki nöbetim oluyor. Hafta sonu ya bir kez ya iki kez oluyor.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle