Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,342 hemşire olduk

şunda ARA

Bölüm değiştirmek

Son Mesajınız 06-07-2014, 16:21 Forex11 tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  02-05-2014, 22:52 258876

Bölüm değiştirmek

Merhaba şuan ben yüksek puanlı bir bölümü bırakıp(Türkiyede ilk 5binden girilen bir bölüm)bölümümü değiştirmek istiyorum.Bölümümde başarılı değilim konsantrasyon sorunları yaşıyorum biraz içe kapanık bir yapım var.Yaşım 21 ve hemşirelik,fizyoterapistlik yada diyetisyen olmak istiyorum.Bu karar sonucu verilecek tepkiler nasıl olacağını bilmiyorum ama çok mu yanlış yaparım bu şekilde davranırsam?yeni insanlarla tanıştığımda bu durum bir damga gibi mi olur?Ailem de desteklemiyor bu kararımı ancak ben asalak gibi yaşamaktan sıkıldım bazı yaşıtlarım iş hayatlarına atılmaya başladılar ben hala okulda sürünüyorum diyebilirim başarısızım.Hemşirelik mesleğinin artı ve eksilerini de yaarsanız çok sevinirim ve mümkünse yapılan en çirkin işleri yazınız.Sanırsam hemşireler enema lavman vs yapıyorlar bunu her hemşire yapmak mı zorunda erkek-kadın hemşire arasında görev farklılığı var mı?Erkek hemşire olmak zor mu?Nöbet ayda kaç kez oluyor ve her bölümde nöbet var mı?uzmanlık yapmak kolay mı zor mu?mesela psikiyatri hemşiresi yada ne bileyim ameliyat hemşiresi olmak vsBir de bilginiz varsa fizyoterapi,diyetisyenlik yada hemşirelikten hangisini önerirsiniz nedenleriyle yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
  •  06-05-2014, 11:12 258920 Cevap 258876

Cevap : Bölüm değiştirmek

Bu forumda hiç işlemiyor haaaa:Dbir tane de mi bir fikir öneren olmaz?
  •  06-05-2014, 18:32 258922 Cevap 258920

Hemşirelik zor bir meslek..

Sevdim dediğin an,soğuman an meselesi olur..

Yönetim,iş arkadaşları,hasta yakınları bazen başına bela olur..

Bazen ekibin kraldan daha çok kralcı olur.

Ekip işi olduğu için herşeyin incelenir..

içine kapanık birinin yapması zor bir meslek,hastane  kurtlar sofrası.

,Konsantrasyon sorunu nasıl oluyor bilmiyorum ama hemşirelikte zorlanabilirsin..

Ek mesailer olur fazla  olur bazen.Ek mesai ücretleri çok düşük olur..gece nöbetleri ,ardarda mesai yapmak insnaı zorlar..Gündüzlü bölümlere özlem duyarsın..

Şimdi yer değişikliği nedeniyle gündüzlüden nöbete geçeceğim ,gözüm korkuyor..Gündüz çalışmak bir nimetmiş... 

kpss den kolay atanacak bölümlerden seç..hemşirelik sonlarda olsun,önlerde olmasın

..fizyoterpistlik ;olur bak...hem de güzel olur..stresi yoközel krumda parası iyi ,kamuda ataması kolay..

•  07-05-2014, 13:12 258939 Cevap 258922

Çok sağolasın cevapladığın için:)Dediğin gibi sanki hemşirelikte zorluklar fazla gögüs gerilmesi gereken ve pek uygun değil gibi bana.Bende ailemi ikna da edebilirsem inşallah diyetisyenlik ve fizyoterapistliği seçeceğim hayırlısıyla ya da belki öğretmenlik az bir ihtimalle:)Konsantrasyon problemim de niyeyse son zamanlarda dikkatimi toplayıp ders çalışamamam ama bu son bulacak bir şekilde heralde.
  •  30-06-2014, 0:34 259799 Cevap 258922

meraba ben ankara da bi hemşirelik mi yoksa Kastamonu Karabük gibi bi yerde diyetisyenlik mi kararsız kaldım. bide ankarada yasıyorum sehir dışında okumak nasıl olur bilemiyorm. bide diyetisyenlerin kpss atanma puanları daha yüksekmiş heralde 90la falan atanıyorlarms. hangisini önerirsiniz

•  06-07-2014, 16:15 259917 Cevap 258922

Bakşimdi soğudum benim de hemşire arkaşlarım var öncelikle her mesleğin zorlukları var hemşirelikte bu zor mesleklerden biri ve alınan paraya değmicek mesaide cabası ama Türkiye şartları gözönüne alındığında mezun olduktan sonra hemen mesleğe atılma gibi bence büyük bi avantajı var şu çok saçma nöbet mesailerine gelecek olursak Türkiye hemşireler derneğinin veya hemşirelerin bu sisteme başkaldırışındaki Pasifik olsada personel açığının giderilmesiyle bu düzenin bir raya oturtulmasında aktif rol oynayabilir
  •  06-07-2014, 16:21 259919 Cevap 259799

Cevap : Cevap :

defneee:

meraba ben ankara da bi hemşirelik mi yoksa Kastamonu Karabük gibi bi yerde diyetisyenlik mi kararsız kaldım. bide ankarada yasıyorum sehir dışında okumak nasıl olur bilemiyorm. bide diyetisyenlerin kpss atanma puanları daha yüksekmiş heralde 90la falan atanıyorlarms. hangisini önerirsiniz

bence 4 sene sonra ait olduğun meslekteki konumunu düşün  iki bölümde mevcut konumunu etkilemicek tercihler olacak kendi şehrinde okumanda artık senin insiyatifine kalmış 

RSS haberlerini XML olarak görüntüle