Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,384 hemşire olduk

şunda ARA

Servis hemşireliği-ilçe-büyükşehir...bir soru..

Son Mesajınız 29-10-2014, 9:14 Tolgahann Özkan tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  06-05-2014, 18:03 258921

Servis hemşireliği-ilçe-büyükşehir...bir soru..

Arkadaşlar, bir şey danışacağım,iyi niyetli arkadaşlardan cevaplar beklerim.

Hemşireliği ilçede veya  küçük kurumlarda  yapmış biri büyük şehir hastanelerinde bocalar mı acaba?

Şimdi il merkezine geçmeyi düşünüyorum.Kafamı  karıştıran:Büyük şehirler hep daha yoğun deniyor  ve elemen eksiği hep var galiba?

20 yatak 1 hemşire,35 yatak 1 hemşire şeklinde.

Bir hemşire büyük hastaneler için az değilmi yaaa...

Çok yorucu olmuyor mu?Başa çıkmak kolay oluyor mu?Stresli oluyor mu?

Şimdi rahat biryerde çalışıyorum,büyük hastanede mesleğimi yapmayı isterim ama çok mu zorlanırım acaba? 

Özellikle;

Beyincerrahi(20 yatak 1hemşire)

,intaniye(bilmiyorumama 20 yataktır sanırım) ve

KBB(35 yatak 1hemşire) soracağım...

Endişe ediyorum bocalar mıyım diye..Ben servis hemşireliği olarak sadece ortopedide( kısa süre) yaptım(.20 yatak 2 hemşire)

(Acil becerim yeterli)

Bir de:Beceri açısından çok zorlanılmayacak servisler var mı?Kolaydan başlayayım ki yılmayayım diye düşünüyorum.Bir hemşire olunca gözüm korktu.

Tşk ederim.. 

•  29-10-2014, 9:14 261322 Cevap 258921

Cevap : Servis hemşireliği-ilçe-büyükşehir...bir soru..

İlçede alıştığın düzende olmaması seni biraz yorsada ilerleyen aşamalarda tecrüben arttıkça hem bilgi birikimin artacak hemde daha fazla hasta ile başedebilmeyi öğreneceksin. Küçük hastanede çalışmak hemşirenin hızını yavaşlatıyor aslında. Yoğun tempo ile birlikte bilgi birikimin daha hızlı gelişim gösteriyor ve daha fazla enerji harcıyorsun. Bahsettiğin hastanedeki hemşireler ile konuşmak kararında etkili olacaktır. Onların görüşlerini alırsan belki sana daha faydalı olabilirler. Tabiki belirttiğin sayıda hasta ve hemşire sayısı ile tempoya ayak uydurmak oldukça zor. Yinede oradaki hemşireler sana daha çok yardımcı olacaklardır. 

Hakkında hayırlısı olsun. Kolay gelsin.  

E-Mail : tolgahanozkan6@gmail.com
RSS haberlerini XML olarak görüntüle