Hemsireyiz.Biz : Türkiye'nin hemşirelik sitesi
Hemşire Forumları | HEMŞİREYİZ.BİZ

86,359 hemşire olduk

şunda ARA

hemşirelikte kariyer???

Son Mesajınız 06-08-2014, 16:31 nursee93 tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki

•  06-08-2014, 14:15 260359

hemşirelikte kariyer???

merhaba...  2011  lisans hemşirelik mezunuyum.Eşimin meslegınden dolayı 3-4 yılda bır tayın goruyoruz yanı sureklı bır hastanede calısma sansım yok fakat tayın oldugumuz yerde hastanede personel sıkıntısı hangı bolumde varsa orada calısıyorum Bu durum halıyle bende motıvasyonumu ve performansımı etkılıyor ılk olarak amelıyathanede calıstım ve calısırken cok mutlu oldum fakat tekrar tayın oldugum hastanede ameliyathane olmadıgı ıçın servıste -poliklinikte calısıyorum cok uzuluyorum yenı mezun olmama ragmen bılgılerımı unutmaktan korkuyorum benıım durumum muhtemelen boyle devam edecek 2 yıl sonra tekrar farklı bır hastane farklı bır bolum olacak ama ben bu asamada yukseklısans y ada acıköğretım dusunuyorum hem bılgılerımı korumak amaçlı hemde motıvasyonumu arttırmak ıçın dusundum bu konuda bana bı yol gosterırsenız cok sevınırım  Neler yapabılırım meslegımde ne sekılde ılerlemelı nasıl bır karıyer dusunmelıyım ısımı cok sevıyorum 

•  06-08-2014, 14:38 260363 Cevap 260359

Cevap : hemşirelikte kariyer???

Aslı hanım merhaba. ben de bu sene lisans son sınıf öğrencisiyim ve aynı sizin gibi düşünüyorum. mesleğimi seviyorum hastalara yardımcı olmak mutluluk veriyo ve bu ugurda da kendimi gelistirmeyi düşünüyorum. öncelikle yüksek lisans düşünürseniz ALES ve YDS ye girmelisiniz yani bu sınavlara hazırlanın derim ben sonrasında herhangi bir üniversitenin yüksek lisansına basvuru yaparsınız.bidiğim kadarıyla hastaneler de sağlık bakanlıgı sertifika eğitimlerine gönderiyo onlara basvurabilirsiniz. kendi arastırmalarım bu sekilde benim.umarım gönlünüze göre bir yol cizersiniz :)
  •  06-08-2014, 15:26 260364 Cevap 260363

çok tesekkurler nursee93  alese 2011 de gırmıstım ama ıkı yıl gecerlı oldugu ıçın suresı doldu ama yukseklısans mı yapsam yoksa uzaktan egıtım veren unıversıtelerde saglık kurum ısletmecılıgı mı dusunsem ve bunların hangısı bana daha yararlı olur bılemıyorum artılarını eksılerını degerlendıremıyorum 

•  06-08-2014, 16:31 260366 Cevap 260364

Ales her sene 2 defa oluyor. Guz ve bahar donemi diye. Guz donemi basvuru tarihleri 21 eylulde baslicak sinavda kasimda olmasi lazim yanlis hatirlamiyosam. Saglik kurumlari isletmeciliginin acikogretim programi da var dusunurseniz. Bulundugunuz ilde acikogretim burosu varsa yardimci olurlar. 2.universite adinda bi uygulama universite okuyan ya da universite bitirmis olanlar sinavsiz kayit yaptiriyolar. Harc ucretleri yatiriminda baslaniyo diye biliyorum. Onun da kayitlari eylul ekim gibi oluyodu sanirim. Ben hepsini cok arastirdim kararsizlik cok yasadm ama simdilik ales dusunuyorum yani en yakin sinav tarihi o. Hepsine girmeli elimizdekine gore tekrar degerlendirmeli bence :)
RSS haberlerini XML olarak görüntüle